روش شگفت انگیز تست زنی

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

[کل: 0 میانگین: 0]

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور: زیست مهم‌ترین درس برای دانش‌آموزان تجربی است که باید در این درس درصد و رتبه خوبی را کسب کنند تا بتوانند به موفقیت بالاتری دست پیدا کنند.

بانک کتاب طلایی: زیست در کنکور سومین درسی هست که دانش‌آموزان در دفترچه سوالات تخصصی با آن مواجه می‌شوند.

در نظام جدید درس زیست تعداد ۵۰ سوال و ۳۶ دقیقه زمان دارد؛ که با‌توجه به این تعداد سوال لازم است دانش‌آموز برای هر سوال ۴۲ ثانیه وقت بگذارد. زیست شناسی کنکور نظام جدید بر اساس منابع پایه دهم، یازدهم و دوازهم بوده و داوطلبان باید به خوبی بر اساس همین منابع برای کنکور آماده باشند.

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور: داوطلب در صورتی می‌تواند در این مدت زمان محدود سوالات را به درستی پاسخ دهد که، به خوبی منابع آزمون را مطالعه کرده باشد. کتاب آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور کتابی است که داوطلب برای کنکور آسان باید آن را داشته باشد.

درست است که نباید به همه ی سوالات پاسخ داد. اما برای کسب تراز بیشتر، هر چه تعداد سوالات بیشتری را پاسخ دهیم، موفقیت بیشتری در انتظار ما خواهد بود.

بنابراین برای کسب رتبه بهتر و نتیجه خوب باید به خوبی درس زیست را فرا گرفته باشیم. داوطلبانی که قصد کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ دارند باید تراز خوبی را در درس زیست شناسی کنکور کسب کرده باشند.

تراز مابین ۳۰ الی ۳۹/۹ درصد: ۱ داوطلب

تراز مابین ۶۰ الی ۶۹/۹ درصد: ۱ داوطلب

تراز مابین ۷۰ الی ۷۹/۹ درصد: ۳۷ داوطلب

تراز مابین ۸۰ الی ۸۹/۹ درصد: ۴۵۲ داوطلب

تراز مابین ۹۰ الی ۹۹/۹ درصد: ۵۰۱ داوطلب

تراز ۱۰۰ درصدی: ۸ داوطلب

بودجه بندی زیست شناسی کنکور نظام جدید

سوالات زیست کنکور سراسری از پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می‌شود. برای آمادگی در زیست لازم است که منابع مطالعاتی کتاب زیست در این سه پایه را مسلط باشید.

تسلط کامل بر توضیحات تشریحی و تست زنی قوی به شما کمک می‌کند. با داشتن کتاب آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور دیگری نیازی به کتاب های اضافه برای مطالعه کنکور نخواهید داشت.

هم‌چنین توجه داشته باشید که کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز شما را از خرید هر گونه کتاب اضافه باز میدارد. با داشتن این کتاب بدون شک رتبه برتر کنکور از آن شما خواهد بود.

پیشنهاد می‌شود: جدیدترین منابع کنکور ریاضی

سوالات تستی مطابق با استاندارد ها

چرا که در این کتاب ها زیست به طور کامل و مفصل توضیح داده شده است. سوالات تستی مطابق با استاندارد ها و مشابه سوالات کنکور سال های قبل بوده که شما را برای تست زنی در کنکور سراسری و هم‌چنین آشنایی با سوالات آماده می‌کند.

زیست پایه دهم: ۱۷ سوال

زیست پایه یازدهم: ۱۷ سوال

زیست پایه دوازدهم: ۱۶ سوال

زیست پایه دهم: ۱۷ سوال

زیست پایه یازدهم: ۱۷ سوال

زیست پایه دوازدهم: ۱۶ سوال

زیست شناسی کنکور پایه دهم: ۳۴ درصد از سوالات

در کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز تمامی مباحث هر پایه به خوبی گنجانده شده است.

پیشنهاد می‌شود: ۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور

چگونه زیست را برای کنکور بخوانیم؟

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور: برای خواندن زیست کنکور با توجه به بودجه‌بندی، خواندن را آغاز کنید. پایه دهم گروه تجربی شامل ۱۷ تا سوال است. و این تعداد حدود ۳۴ درصد از زیست کنکور را دربرمی‌گیرد.

پایه یازدهم مطابق با پایه دهم دارای ۱۷ سوال بوده و ۳۴ درصد از سوالات را دربر میگیرد. با مطالعه دقیق این دو پایه داوطلب می‌تواند بیش از نیمی از موفقیت در زیست کنکور را طی کند.

اما این حرکت درست نیست. یعنی لازم است تا پایه های دیگر هم مطالعه شود. پایه دوازدهم ۳۲ درصد از سوالات زیست شناسی را شامل می‌شود.

برای پاسخ‌دهی آسان به سوالات پایه دوازدهم کتاب آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور به کمک شما می‌آید. در این کتاب موضوعات تشریحی به طور کامل توضیح داده شده و هم‌چنین تست ها قوی کار شده است. که دانش‌آموز با مطالعه این کتاب تست‌های کنکور را مثل آب خوردن حل می‌کند.

پیشنهاد می‌شود: برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی

طبقه بندی سوالات و موضوعات آموزش شگفت انگیز زیست شناسی

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور: طبقه بندی سوالات و موضوعات در این دو کتاب، یعنی کتاب آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور و زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز مطابق با استاندارد‌ها و طبق الگوی نظام جدید بوده است.

طراحی و صفحه آرایی کتاب‌ها نیز طوری بوده که دانش‌آموز از مطالعه آن در طول روز به هیچ وجه احساس خستگی و بی‌حوصلگی نمی‌کند.

ناگفته نماند که بخشی از سوال‌ها نیز به صورت ترکیبی از فصل ها بوده و نویسنده این دوکتاب انواع سوال‌های ترکیبی را در کتاب‌ها گنجانده تا دانش آموز در مواجه با هر سوالی بتواند پاسخ مناسب بدهد.

فصل‌های ترکیبی زیست شناسی در کنکور

فصل گوارش و جذب مواد

فصل تبادلات گازی

فصل گردش مواد در بدن

فصل تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد

فصل تنظیم عصبی

فصل تنظیم شیمیایی

فصل ایمنی

فصل تقسیم یاخته

فصل تولید مثل

فصل تولید مثل نهاندانگان

فصل جریان اطلاعات در یاخته

فصل انتقال اطلاعات در نسل‌ها

فصل تغییر در اطلاعات وراثتی

فصل از انرژی به ماده

چگونه زیست را مفهومی بخوانیم؟

برای این‌که زیست را به طور مفهومی بخوانیم لازم است که ابتدا با درس زیست به طور کامل آشنا شویم.

یعنی باید تمامی مطالب را به خوبی یاد بگیریم و آن‌ها را درک کنیم. اول مفهومی خواندن و سپس حفظ کردن مطالب. گام بعدی خلاصه نویسی و تصویر سازی است که موجب می‌شود آن را به حافظه بلند مدت خود منتقل کنیم.

با‌توجه به‌اینکه کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز تمامی مطالب کنکور زیست را شرح داده با داشتن این کتاب و مطالعه دقیق آن زیست را به صورت مفهومی خواهید آموخت. بعد شروع به تست زنی کنید.

کتاب آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور علاوه بر مطالب تشریحی یکسری تست ها دارد که به شما کمک می‌کند تا سوالات را به خوبی بیاموزید.

تمرین و تکرار شما را در مسیر موفقیت یاری می‌کند.

چگونه زیست بخوانیم تا فراموش نکنیم!

آموزش شگفت انگیز زیست شناسی جامع کنکور: از آنجایی‌که درس زیست یکی از دروس مهم و سنگین برای داوطلبان است؛ تسلط بالا بر روی این درس لازم است.

برای این‌که مطالب بدون فراموشی در ذهن تان ماندگار شود نکات زیر را در نظر بگیرید:

مطالعه به صورت روخوانی

مطالعه مطالب به صورت آرام و عمیق

نت برداری نکات مهم

خلاصه نویسی

حل تست‌های تکمیلی

نکات مربوط به هر تست را یادداشت کنید.

حل تست‌های کنکور سال‌های اخیر را فراموش نکنید.

 کدگذاری و تصویرسازی

تمرین و تکرار

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • ژوئن 18, 2022
  • 129 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...