۷ روش افزایش تمرکز برای کنکور

۷ روش افزایش تمرکز برای کنکور

[کل: 0 میانگین: 0]

افزایش تمرکز برای کنکور: کنکور سراسری بخش مهمی از زندگی دانش آموزان است، اما هر بار می‌تواند ترسناک باشد.

افزایش تمرکز برای کنکور یکی از راهکارهای کسب رتبه بهتر است. امتحانات آموخته‌های دانش آموزان را آزمایش می‌کند. اما با نگاهی عمیق‌تر متوجه خواهید شد که آنها چیزی فراتر از یادگیری آکادمیک هستند.
یک آزمون استاندارد، توانایی مقابله با فشار، مهارت‌های مدیریت زمان، آرامش و استقامت ذهنی دانش آموزان را آزمایش خواهد کرد. بانک کتاب طلایی مرجعی برای مطالعه تمام نکات و چالش های کنکور است.

چالش افزایش تمرکز برای کنکور

امتحانات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که چالش برانگیز باشند. زندگی همه را با چالش‌های مختلفی روبرو خواهد کرد.دانش آموزان با امتحان دادن مرتب، برای چنین موقعیت‌های استرس زایی آماده می شوند. به عنوان مثال درسی مانند حسابان که تمرکز بالایی نیاز دارد را می توان با حسابان یازدهم تست خیلی سبز با تمرین و تکرار ملکه ذهن کرد.

افزایش تمرکز برای کنکور: بنابراین، برگزاری امتحانات با بهترین تلاش در رشد کلی دانش آموزان نقش بسزایی دارد. هنگامی که ازمون کنکور در حال انجام است، اغلب این نگرانی وجود دارد که دانش آموزان نتوانند تمرکز خود را در طول مدت حفظ کنند.

تمرکز روی یک موضوع برای مدت طولانی می تواند دشوار باشد. خوشبختانه، نکات و ترفندهای ساده ای وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود تمرکز خود در زمانی که بیشترین اهمیت را دارد استفاده کنید.

برای اطمینان، هیچ جادوی در اینجا وجود ندارد. هر یک از این نکات توسط علم پشتیبانی می شود و هر کدام نیاز به تمرین منظم دارند.

 

تمرکز برای کنکور

افزایش تمرکز برای کنکور: ذهن آگاهی یک تکنیک مدیریت استرس است که شامل مشاهده افکار، احساسات و تنفس شما می شود. به عنوان یک تمرین سریع، با پاهایتان صاف روی زمین و پشتتان صاف بنشینید اما به پشتی صندلی برخورد نکنید. تایمر گوشی خود را به مدت ۹۰ ثانیه روی شمارش معکوس تنظیم کنید.
دست راست خود را در دست چپ قرار دهید و چشمان خود را ببندید. کمی آهسته تر و عمدی تر از حد معمول نفس بکشید و هوا را به داخل بینی و خارج شدن آن حس کنید، قفسه سینه به آرامی بالا و پایین می رود.

وقتی ذهنتان سرگردان شد، بی‌صدا آن را تصدیق کنید و به این موضوع افتخار کنید که متوجه شده‌اید، سپس به تمرکز بر نفس‌های خود، درون و بیرون، بازگردید. در ادامه روش های بیشتری را برای افزایش تمرکز ذکر خواهیم کرد.
به خود زیاد فشار نیاورید.

افزایش تمرکز برای کنکور: شاید گفتن این کار آسان تر از انجام آن باشد، اما هر چه بیشتر استرس داشته باشید، کمتر می توانید تمرکز کنید. و هر چه کمتر بتوانید تمرکز کنید، در حفظ اطلاعات و تکمیل وظایف بدتر خواهید بود. تحقیقات نشان می دهد که استرس بر توانایی حل مسئله شما تأثیر می گذارد و باعث می شود تصمیمات بدی بگیرید.
اگر بتوانید رویکردی منظم داشته باشید، راه حل ساده است، استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود کنید. اگر همه این کارها را انجام دهید ممکن است به نظر برسد که زمان کمتری برای کار خواهید داشت، اما زمانی که در اختیار خواهید داشت بسیار مفیدتر خواهد بود.

هر ۳۰ دقیقه یک استراحت کوچک

افزایش تمرکز برای کنکور: تحقیقات نشان می ‌دهد که ذهن ما در جهش ‌های کوتاه‌تر بهترین تمرکز را دارد. پس سعی کنید بعد از هر ۳۰ دقیقه تمرکز شدید، دو تا سه دقیقه استراحت کنید. در این مدت، هر کاری که فضای ذهن را اشغال نمی کند انجام دهید.

به عنوان مثال، پیاده روی کنید، به آهنگی سریع گوش دهید یا با دوست مورد علاقه خود گپ بزنید.
چیزهایی مانند پیمایش در رسانه های اجتماعی توصیه نمی شود. زیرا می خواهید در این زمان از گم شدن زمان و درگیر شدن بیش از حد در چیز دیگری جلوگیری کنید. استراحت های کوتاه سه دقیقه ای هر ۳۰ دقیقه یا بیشتر به شما کمک می کند تا با نشاط دوباره به کار خود بازگردید.
همچنین اگر زیاد با کامپیوتر کار می کنید به شما کمک می کند از فشار دیجیتالی چشم و سفتی عضلانی جلوگیری کنید.

زمان جابجایی را در برنامه خود برنامه ریزی کنید

وقتی متوجه شدید که توجهتان به سمت خود می رود، خیلی به خودتان سخت نگیرید. این دقیقاً نحوه عملکرد مغز انسان است. در عوض، انرژی خود را بر این متمرکز کنید که وقتی این اتفاق می افتد توجه خود را به محل کار بازگردانید. وظایف کوچکتری را برای خود تعیین کنید. وقتی به این موارد دست پیدا کردید، به پشت خود ضربه بزنید.

اول یک چیز را تمام کن

بسیاری از ما معتقدیم که کارآمدترین افراد چند کار هستند، اما این به سادگی درست نیست. تحقیقات نشان داده است که انجام چند کار در واقع مانع از بهره وری می شود. اگر بدون اینکه کاری را به پایان برسانید، از کاری به کار دیگر تغییر مکان می دهید، به ذهن خود می گویید که از دست دادن تمرکز اشکالی ندارد.

بهترین راه برای رسیدگی به آن، وضع یک قانون است: ابتدا کار را تمام کنید. به این ترتیب می توانید مغز خود را طوری آموزش دهید که وقتی سعی می کند به کار دیگری روی آورد تمرکز کند. اگر در حال مطالعه یک منبع کنکوری هستید، ابتدا ان را به اتمام برسانید سپس به سراغ منبع دیگری روید. کتاب های تست کنکوری نیز با برنامه ریزی درست و اصولی مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود: بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور

 

محل مطالعه خود را با دقت انتخاب کنید

اگر یک دفتر کار خانگی دارید یا اگر در خانه برای امتحان درس می خوانید، بسیار آسان است که به یک روال عادت کنید که در رختخواب می نشینید تا کار کنید. این نه تنها بر وضعیت بدن شما تأثیر می گذارد، بلکه در نهایت منجر به درد گردن، شانه و کمر می شود و بر تمرکز شما نیز تأثیر می گذارد.
مغز شما تخت را با مکانی برای خواب مرتبط می کند. هنگامی که سعی می کنید در حالی که روی تخت خود نشسته اید کار کنید، با نیاز به خواب و تمرکز، مغز خود را گیج می کنید.

بهترین راه برای حل این مشکل این است که به قانون کار همیشه در ایستگاه کاری تعیین شده خود پایبند باشید. ترجیحاً روی یک صندلی عمودی و یک میز.

پیشنهاد می‌شود: همه تکنیک های تست زنی کنکور ۱۴۰۲

قانون پنج

از دست دادن تمرکز با خستگی کاملاً طبیعی است. اما می توانید زمانی که واقعاً نیاز دارید کمی بیشتر خود را کشش دهید.

هر زمان که برای کار خیلی خسته هستید، اذعان کنید که خسته هستید. به خود یادآوری کنید که چرا باید این فصل یا پرونده یا کار را اکنون انجام دهید.
سپس پنج کار دیگر را برای تکمیل این گزارش یا فصل قبل از استراحت کوتاه انجام دهید.

یک لیوان آب بنوشید. به یاد داشته باشید، ایده این است که همیشه از خود حمایت کنید. به خودتان تقویت مثبت بدهید. باور کنید که کار بزرگی انجام خواهید داد.

مدیتیشن، ورزش

ورزش منظم به افزایش جریان خون در مغز کمک می کند و از این رو تمرکز، حافظه و کارایی را بهبود می بخشد.

اگر تا به حال ورزش منظم نداشته اید، از همین حالا یک رژیم سخت را شروع نکنید. در عوض حرکات کششی ملایم یا یوگا انجام دهید. تنفس شکمی را برای کاهش استرس چند بار در روز تمرین کنید.

در صورت امکان مدیتیشن کنید. برای انجام این کار می توانید از یک اپلیکیشن کمک بگیرید.

 

شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران

کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران شامل تمامی مباحث سال یازدهم است.

هدف اصلی این کتاب این است که دانش آموزان را از کلاس درس بی نیاز کند و هنگام مطالعه درسنامه ها دانش آموز احساس کند که به صورت واقعی سر کلاس درس نشسته و یک معلم واقعی مباحث شیمی را برای او تدریس می کند.
این مساله ویژگی مشترک بین کتاب های شیمی مبتکران است که باعث می شود این سری از کتاب های مبتکران یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های شیمی به حساب بی آید.

بدون شک هر کسی که شروع به مطالعه درس شیمی می کند کتاب های شیمی مبتکران را به عنوان یکی از منابع اصلی انتخاب می کند.

پیشنهاد می‌شود: بهترین بانک کتاب جامع درسی در ایران

ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه

درسنامه کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه بسیار کاربردی و تا جای ممکن کم حجم است و دانش اموزان با دیدن آن نمی ترسند. ولی کتاب نسبتا سطح بالایی دارد. به عنوان مثال فصل حد و پیوستگی، در بخش حد توابع شامل جزء صحیح فقط یک تست وجود دارد.

این موضوع نشان دهنده این است که دانش اموزان باید بهتر است از درسنامه به عنوان منبع دوم آموزشی استفاده کنند. البته این موضوع در مقدمه نیز ذکر شده است که قبل از مطالعه درسنامه، مطالعه کتاب درسی انجام بگیرد.
از دیگر موارد اختصار درسنامه کتاب ریاضی تجربی مهر و ماه می توان به بخش نمودار توابع (انبساط، انقباض و انتقال) اشاره کرد که تست های متنوعی برخوردار نیست.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • می 7, 2022
  • 125 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...