برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم

[کل: 1 میانگین: 5]

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم؟ وقتی حرف از کنکور یا سایر آزمون‌ های مهم می ‌شود، همه افراد به این فکر می‌ افتند که برای موفقیت در زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز و کنکور باید روزی چند ساعت درس بخوانند. در واقع هر موقع عزم درس خواندن کردیند یا به سراغ مشاوران تحصیلی رفته‌ اند، اولین سوال‌ شان از آن‌ ها همین بوده است.

اگرچه برخی از این مشاوران تحصیلی میزان ساعات مشخصی را برای مطالعه افراد مشخص می کنند، اما نمی‌ توان برنامه خاصی برای درس خواندن تعیین کرد. چرا؟ زیرا انسان ها با یکدیگر تفاوت ‌های زیادی دارند. به همین دلیل تقریبا غیر ممکن است که یک نسخه برای همه افراد جوابگو باشد.

کتاب طلایی در این مقاله راهنمایی های لازم را جهت مطالعه ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز در اختیارتان قرار می‌دهد.

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم؟

اگر فکر می‌ کنید که برای موفقیت به روزی ۲۰ ساعت مطالعه شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران نیاز دارید، متاسفانه باید بگوییم سخت در اشتباهید. زیرا شما احتمالا هیچ وقت موفق نمی شوید. مهم تر از اینکه شما چه اندازه درس می‌ خوانید، روش مطالعه شماست که اهمیت دارد.

بنابراین بهتر است در اولین گام، جمله‌ برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم را از ذهنتان پاک کنید. مطالعه محدود به صفحه و ساعت و زمان نیست. مطالعه کاملا وابسته به میزان فهم و درک شماست.

آیا می ‌توان همزمان با مطالعه و درس خواندن سریع، یادگیری و درک مطلب بیشتری را نیز تجربه کرد؟ پاسخ قطعا مثبت است، اما قبل از هر چیز باید برای آن آماده باشیم. بنابراین نتیجه می ‌گیریم که اگاهی از روش مفهومی درس خواندت از اینکه روزی چند ساعت درس بخوانیم مهم تر است. سبک، سرعت و کیفیت مطالعه هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد.

تمرین کیفیت از کمیت مهمتر است!

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم: نظر شما چیست؟ خیلی از افراد مستقیم به سراغ کیفیت مطالعه می ‌روند، اما به شرطی که کمیت به طور کامل فراموش نشود. کیفیت مطالعه شیمی دهم تک جلدی مبتکران شما تنها در صورتی افزایش پیدا می کند که کمیتی نیز در کار باشد.

هرچه بیشتر تمرین کنید در کاری که در حال انجام آن هستید حرفه‌ ای و پیشرفته تر خواهید شد و بهتر نتیجه می گیربد.

برای کنکور چند ساعت شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان بخوانیم؟

بهتر است که زمان مطالعه ویژه ای را برای زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند که به مرور زمان به مطالعه در آن ساعت عادت کنید. در نتیجه هر روز و به صورت مداوم درس خواندن را به بخشی از برنامه روزانه خود اضافه می کنید.

بهتر است که زمانی را به مطالعه اختصاص دهید که مغز شما از هرگونه اطلاعات اضافی خالی باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما درس خواندن در صبح زود است. به طور کلی، زمانی از شبانه روز را برای مطالعه کردن انتخاب می‌ کنید، روی ساعات مطالعه روزمره شما تاثیر می گذارد.

پیشنهاد می‌شود: ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی

اگر قصد زیاد مطالعه ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز را دارید، پیشنهاد ما این است که قبل از هر کاری بهترین زمان برای مطالعه خود را پیدا کنید.

نتیجه گرفتن آیا ساعات مطالعه شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران را افزایش دهیم، به نتیجه مطلوب می رسیم؟

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم؟ با انتخاب ساعت مناسب مطالعه شیمی دهم تک جلدی مبتکران می ‌توانید بیشتر و باکیفیت تر درس بخوانید. همچنین فرصت این را دارید که به کمک مهارت‌ های مطالعه حتما مطالب را یک بار در روز درون ذهنتان مرور کنید.

در واقع بهتر است هربار که برای هفته یا روزهای بعد برنامه ریزی می ‌کنید، حتما زمانی را برای مرور اختصاص دهید. مرور مطالب این شانس را به شما خواهد داد که بتوانید آن‌ ها را در حافظه بلند مدت خود ثبت کنید.

پیشنهاد می‌شود: نحوه مدیریت جلسه کنکور

از مطالعه فعال شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان را غافل نشوید

به نظر شما مطالعه فعال چیست؟ برای اینکه بتوانید در آزمون سراسری موفق شوید و نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورید، بهتر است که حتما از مطالعه فعال کمک بگیرید. مطالعه فعال یعنی مطالعه همراه با هایلایت کردن، یادداشت برداری، خلاصه نویسی و حتی نقشه کشی ذهنی باشد.

استفاده از تمامی مهارت ‌های مطالعه شاید زمان بیشتری را از شما بگیرد، اما در عوض مطالبی که از این طریق یاد می گیرید را هیچوقت فراموش نمی کنید. مغز شما مطالب مختلف را از طریق روش‌ های متفاوتی یاد می ‌گیرد.

پیشنهاد می‌شود: کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم

بنابراین استفاده از این مهارت ‌ها می ‌تواند میزان یادگیری شما را به شکل چشمگیری افزایش دهد. البته مهارت ‌ها و ابزارهایی مانند نقشه ‌کشی ذهنی نیز کار مرور را بسیار ساده ‌تر می ‌کنند. با این وجود، حتما برای افزایش کیفیت مطالعه خود از آن‌ ها بهره ببرید.

تعهد به برنامه ریزی

به برنامه خود متعهد باشید

مطالعه زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز باید طبق برنامه باشد؛ بنابراین باید به آن پایبند باشید. به کی؟ به خودتان و برنامه ای که برای مطالعه دارید متعهد باشید. انجام این کار احترام به خود است. بنابراین اگر زمانی را برای مطالعه تعیین کرد‌ه ‌اید، حتما سر همان ساعت درس خواندن را شروع کنید.

رفتن به شبکه های اجتماعی، تماشای تلویزیون و غیره را دور بیاندازید. هرچه بیشتر کارهای خود را به تعویق بیندازید، بیشتر ضرر خواهید کرد. همچنین بهتر است مکان مطالعه مشخصی برای خود داشته باشید، اما سوال اینجاست که چگونه متعهد باشیم؟

نکاتی در رابطه با تعهد به برنامه

  • برنامه ‌ریزی واقع بینانه ‌ای برای خود تنظیم کنید. بنابراین حتما کاری را برنامه بریزید که از پس آن برمی‌ آیید.
  • منعطف باشید، یادتان باشد شما ربات نیستید که از فرامین پیروی می ‌کند. سعی کنید در برنامه مطالعه خود انعطاف خوبی داشته باشید. این امر باعث می ‌شود حین مطالعه دلسرد و دلزده نشوید.
  • برای متعهد بودن به برنامه مطالعه ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز خود، باید از درس خواندن لذت ببرید.
  • برای خودتان هدف بزرگ تعیین کنید. با اهداف کوچک مثل اتمام یک فصل از کتاب درسی شروع کنید. سپس رفته رفته اهداف بزرگتری هم درون ذهن خود ترسیم کنید و در مسیر رسیدن به آن ‌ها تلاش کنید.
‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • سپتامبر 7, 2022
  • 74 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...