برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان

[کل: 1 میانگین: 5]

برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان: به علت نزدیک شدن به ماه‌های تابستان و کنکور سراسری جهت ورود به دانشگاه‌ها و موسسات مالی همواره جمع بندی دروس دبیرستان از جمله پایه‌های دهم یازدهم و دوازدهم اهمیت زیادی پیدا می‌کند. به همین علت جمع بندی دروس پایه‌های دهم و یازدهم برای تمام داوطلبان کنکور سراسری الزامی است و داوطلبان نباید نسبت به آن بی تفاوت باشند. از طرفی دیگر بازه‌ی زمانی جهت جمع بندی دروس تابستان نیز بسیار پر‌اهمیت می‌باشد. برای این‌که داوطلبان به راحتی در زمان کم و بازدهی بالایی بتوانند دروس سه سال تحصیلی را جمع بندی کنند باید از کتاب‌های درسی مناسبی برای هر یک از دروس استفاده کنند. در این صورت نتیجه‌ی فوق العاده‌ای نیز در کنکور کسب خواهند کرد. کتاب طلایی شما را در این جمع بندی یاری خواهد کرد.

نحوه جمع بندینحوه جمع بندی دروس

نحوه جمع بندی دروسی مانند زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز کمی کار دشواری است اما با دقت و برنامه ریزی به بهترین شکل ممکن جمع بندی می‌شود. دوران جمع بندی بهترین دوران برای رسیدن به موفقیت است. پس باید قدر این دوران طلایی را دانست. جمع بندی دروس کنکور در دوران تابستان از دو روش انجام می‌شود. در این روش یکی از شیوه‌های جمع بندی در قالب دوره‌های دو و یا سه روزه تقسیم بندی می‌شود. مراحل جمع بندی نیز بدین صورت است که در صبح اولین روز اقدام به انجام آزمون می‌کنید. همچنین این آزمون باید به صورت جامع و از تمامی کتاب‌ها انجام شود. توصیه‌ی ما به داوطلبان کنکوری این است که آزمون را در محلی انجام دهید تا بتوانید شرایط کنکور را برای خود مجسم کنید و همچنین از سوالات کنکور‌ی سال‌های گذشته استفاده کنید تا برای شما تمرین و تکرار شود.

ارزیابی و تحلیل آزمون

برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان: پس از انجام آزمون در فاصله‌ی زمانی دو الی سه روزه، استراحت کوتاهی برای خود در نظر بگیرید و سپس سوالاتی را که به آن‌ها پاسخ داده‌اید را تحلیل و بررسی کنید. پاسخ‌های درست خود را در آزمون مشخص کنید و پاسخ‌های غلط را نیز شناسایی کرده و جواب درست‌ آن‌ها را پیدا کنید. اکنون خواهید دانست که در کدام مباحث از دروس اشکال دارید. اکنون پس از آن‌که اشکالات خود را پیدا کردید به سراغ تمرین و تکرار مباحث مورد نظر بروید.

برای این‌که بتوانید هر یک از اشکالات خود را حل کنید ابتدا باید اقدام به برنامه‌ریزی کنید. یعنی اولویت خود را در میان دروس سه ساله تعیین کنید سپس برای هر مبحث کتاب مناسب جمع بندی را تهیه کرده و بر اساس برنامه‌ی خود پیش بروید. باید دقت کنید که برنامه‌ی شما درست و دقیق باشد و زمان تعیین شده برای آن استاندارد باشد.

مزایای استفاده از روش جمع بندی

مزایای استفاده از روش جمع‌بندی

استفاده از چنین روشی برای حل اشکالات بسیار مورد اطمینان است زیرا به راحتی می‌توان مشکل خود را شناسایی کرده و با برنامه ریزی و تهیه‌ی منبعی مناسب آن‌ را رفع کرد.

مهارت آزمون دادن

هنگام انجام جمع بندی و شرکت در آزمون‌های مرتبط با آن داوطلبان به راحتی می‌توانند توانایی خود را بسنجند و مهارت کافی در تست زنی و انجام آزمون پیدا کنند. برخی از دانش آموزان حتی با وجود بالا بودن دانش و اطلاعات نحوه‌ی تست‌زنی را به درستی بلد نیستند از این رو با انجام آزمون‌های آزمایشی به راحتی می‌توانند زمان خود را مدیریت کرده و از مزایای بی‌شمار آزمون ‌های آزمایشی بهره‌مند شوند.

با انجام آزمون‌های آزمایشی می‌توان وقت خود را نیز در طول آزمون مدیریت کرد مثلا با مطالعه شیمی دهم تک جلدی مبتکران بسیار آماده‌تر از قبل می‌شوید.

برنامه‌ی جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان

داوطلبان معمولا هنگام جمع بندی دروس به دنبال منبعی برای مطالعه‌ی دروس مهم کنکوری می‌باشند. از آن‌جایی که در کنکور تجربی یکی از مهم‌ترین مواد درسی، زیست شناسی می‌باشد به همین دلیل به داوطلبان پیشنهاد می‌شود که از زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز برای جمع بندی استفاده کنند. همچنین به جز درس زیست شناسی، ریاضی و و شیمی یازدهم نیز از دروسی هستند که برای کنکور تجربی جز مهم‌ترین مواد درسی کنکور به شمار می‌ایند از این رو برای درس ریاضی معمولا استفاده از ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز پیشنهاد می‌شود و برای درس شیمی نیز به علت مهم بودن پایه‌ی یازدهم تجربی کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران برای داوطلبان رشته‌ی تجربی پیشنهاد می‌شود.

برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان: همچنین سایر انتشارات از جمله مهرو‌ماه و مبتکران از جمله انتشاراتی هستند که برای جمع‌بندی دروس بسیار مهم می‌باشند. از این رو داوطلبان رشته‌ی ریاضی نیز جهت جمع بندی دروس دهم و یازدهم در دوران طلایی تابستان از اکثر کتاب‌های این انتشارات استفاده می‌کنند. برای مثال برای افرادی که قصد دارند در کنکور ریاضی شرکت کنند معمولا حسابان یازدهم تک جلدی خیلی سبز و شیمی دهم تک جلدی مبتکران معرفی می‌شود از طرفی ریاضی جامع کنکور تجربی مهرو ماه نیز از جمله کتاب‌هایی می‌باشد که کنکوری‌ها در دوران طلایی تابستان از آن استفاده می‌کنند.

جمع بندی دروس

جمع بندی دروس عمومی و اختصاصی

همان طور که می‌دانید دروس عمومی نیز به اندازه‌ی دروس اختصاصی از اهمیت زیادی برخوردارند از این رو داوطلبان آزمون سراسری برای افزایش رتبه و رقابت میان داوطلبان دیگر باید مطالعه‌ی آن‌ها را در برنامه‌‌ی خود قرار دهند و به همان اندازه که دروس اختصاصی را مهم در نظر می‌گیرند دروس عمومی را نیز پر اهمیت بدانند. از این رو به راحتی می‌توان با جمع بندی دروس عمومی و اختصاصی در دوران طلایی و مهم تابستان نتیجه‌ی خوبی از آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌ ها کسب کرد و آینده‌ی شغلی مناسبی را نیز برای خود رقم زد.

نتیجه‌گیری

برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان: اکنون به راحتی می‌توان گفت که دواطلبان کنکور رشته‌های ریاضی و تجربی می‌توانند از انتشارات مهر‌و‌ماه، مبتکران، خیلی سبز و … در دوران جمع بندی تابستان استفاده کنند و با مطالعه‌ی آن‌ها به راحتی در کنکور سراسری رشته‌ی مورد نظر خود شرکت کرده و رتبه‌ی خوبی را بدست آورند. همان‌‌طور که می‌دانید کتاب‌های معروفی که بسیاری از داوطلبان کنکور امسال از آن‌ها استفاده کردند و حتی جز پرفروش‌ترین‌ها نیز بودند شامل : زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز، ریاضی رشته ی تجربی جامع کنکور خیلی سبز ، شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران، حسابان یازدهم تست خیلی سبز، شیمی دهم تک جلدی مبتکران و ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه بوده است.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • سپتامبر 14, 2022
  • 114 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...