برنامه رییز تابستان کنکور 1402

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲

[کل: 0 میانگین: 0]

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: کنکور سراسری اصلی ترین و حساس ترین مرحله زندگی هر فردی به حساب می آید. برنامه ریزی تابستان کنکور یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید هر داوطلبی آن را انجام دهد. کنکور سراسری اهمیت فراوانی دارد. زیرا سرنوشت افراد را مشخص می کند و به آنها نشان می دهد که وی در آینده چه شغلی، چه جایگاهی خواهد داشت.

اهمیت بالای کنکور سراسری باعث شده است که دانش آموزان برای ورود به آن به برنامه ریزی ها و نقشه راه مطمئنی نیاز داشته باشند. برنامه ریزی دقیق موضوع مهمی است که در کسب موفقیت داوطلبان کنکور تاثیر بسزا و مستقیمی خواهد داشت.

کنکور بزرگ ترین ماراتن علمی

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: همانطور که می دانید کنکور از بزرگ ترین ماراتن علمی به حساب می آید که نقش تعیین کننده ای در سرنوشت افراد دارد. به همین خاطر باید نگاه دقیقی به فرآیند موفقیت در این مسیر بیندازید. برنامه ریزی استاندارد باید کاملا شخصی سازی شده باشد و تمام شرایط و جوانب داوطلبان کنکوری در نظر گرفته شود.

اگر در آزمون آزمایشی که مشابه کنکور سراسری است شرکت می کنید، برنامه ریزی شما باید تمام محتوا و بودجه بندی آزمون را کاملا پوشش دهد. برنامه ریزی خوب و دقیق برنامه ای است که نقاط جبرانی داشته باشد و زمان های مرور و جمع بندی نیز در آن به خوبی گنجانده شده باشد.

در ادامه بانک کتاب طلایی اطلاعاتی را در زمینه برنامه ریزی تابستان کنکور در اختیارتان خواهیم گذاشت؛ بنابراین این مقاله را هرگز از دست ندهید.

بهترین برنامه ریزی تابستان کنکور

به نظر شما بهترین برنامه ریزی برای تابستان کنکور ۱۴۰۲ چیست؟ یک برنامه خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوان آن را یک برنامه ریزی مناسب تلقی کرد؟ به طور کلی برنامه باید کاملا منطبق با شرایط و توانایی هایی هر داوطلب باشد.

داوطلب کنکور بهتر از هر شخص دیگر از شرایط خود آگاه است؛ بنابراین بهتر از هر کس دیگر می تواند برنامه خود را دسته بندی و تهیه کند. داوطلبان کنکور تجربی باید سعی کنند که هر روز درس شیمی و زیست شناسی را به علاوه زیاضی را در برنامه ریزی روزانه خود قرار دهند. برای مثال با کتاب های ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه جلد اول، زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز و شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان جلد اول را مطالعه کنند.

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: زیرا تراز این دو درس برای آنها بسیار مهم و سرنوشت ساز خواهد بود. یکی از ویژگی هایی که به عنوان یک برنامه ریزی استاندارد در نظر گرفته می شود،

برقراری تعادل بین دروس عمومی و اختصاصی است. در هنگام برنامه ریزی این نکته را در نظر بگیرید که به صورت مداوم اقدام به خواندن دروس عمومی و اختصاصی نکنید بلکه برقراری تعادل شرط اول برای کسب رتبه بالا است.

برقراری تعادل بین حجم دروس و زمان مناسب نیز یکی از ویژگی های مهم و اصلی در برنامه ریزی و کسب رتبه قبولی است.

پیشنهاد می شود: جامع ترین کتاب شیمی کنکور

مفهوم برنامه ریزی چیست

برای کسب موفقیت در هر کاری برنامه ریزی امری لازم و اجباری است. کنکور سراسری این روزها یکی از چالش برانگیزترین آزمون ها برای هر دانش آموزی به حساب می اید که هر فردی دست کم یک بار با آن در زندگی سر و کار دارد.

آیا برای موفقیت در کنکور برخورداری از برنامه ریزی استاندارد لازم است؟ پاسخ قطعا مثبت است. برنامه ریزی درسی برای کنکور از مهم ترین عناصری به شمار می رود که باید در سال کنکور در تک تک لحظات از آن استفاده کرد و با اتکا به برنامه ریزی درسی صحیح برای کنکور و اطلاع از نحوه مطالعه دقیق، بتوان از رقبای پیشی گرفت.

داوطلبان کنکوری با توجه به فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ و طبق وضعیت تحصیلی خود باید برنامه هدفمندی داشته باشند.

برنامه ریزی تیر ماه

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲:‌ برای کسب رتبه بالا در کنکور باید برنامه ریزی استانداردی در فصل تابستان داشته باشید. سعی کنید در برنامه روزانه خود ۳ درس اختصاصی و ۲ درس عمومی را کنار یکدیگر قرار دهید. اگر فکر می کنید که توانایی این را ندارید که این حجم را در طول روز مطالعه کنید ۳ درس اختصاصی و یک درس عمومی برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود.

برای دروس اختصاصی حدود ۲ الی ۳ ساعت و برای دروس عمومی زمانی حدود ۱ الی ۱/۵ ساعت زمان بگذارید. در جای برنامه خود زمانی برای نقاط جبرانی، نقاط مرور، و تست های زمان دار را اختصاص دهید. در آخرین روز هفته نیز کمی به خود استراحت دهید تا اطلاعات در مغزتان بازیابی و مرور شوند.

این به معنای استراحت مطلق نیست. شما این امکان را دارید که دو الی سه ساعت را در آخر هفته به تفریح و وقت گذرانی با خانواده اختصاص دهید.

پیشنهاد می‌شود مقاله کاربردی افزایش تمرکز برای کنکور را مطالعه کنید و نظر خود را برای کتاب طلایی بنویسید.

برنامه ریزی مرداد

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: اکثر دانش آموزان با این سوال که بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور چه زمانی است مواجه می شوند، اما پاسخ قانع کننده و منطقی دریافت نمی کنند. در برنامه ریزی تابستان کنکور ملاک های متفاوتی وجود دارد، اما یکی از آنها که بسیار کاربردی است، می توان به بودجه بندی اشاره کرد.

طی بررسی ها و تحقیقات انجام گرفته در طی سال های اخیر این نتیجه به دست آمده است که طراحان سوال اتفاق نظر خاصی بر مباحث و فصول دارند. این بدان معنی است که هر داوطلب با اطلاع از بودجه بندی کنکور این فرصت را دارد که تمرکز بیشتری روی مباحث درس ها داشته باشد و زمان زیادی را نیز ذخیره کند.

برنامه ریزی بر اساس بودجه بندی به صورتی است که می توان مباحث مرتبط هر دروس در سه سال را به صورت بخش بندی شده قرار داد.

با این کار مباحث مرتبط به صورت تقسیم بندی شده در ذهن تثبیت می شوند و بدین صورت نتیجه موفقیت آمیزی در کنکور خواهد داشت. مشاوران انتخاب رشته در تلاش اند که داوطلبان مسیر سرنوشت ساز کنکور را با موفقیت سپری کنند.

پیشنهاد می شود : بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور

برنامه ریزی شهریور

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: شهریور یکی از مهم ترین ماه های سال برای برنامه ریزی تابستان کنکور است. همانطور که می دانید، بهترین زمان برای شروع به مطالعه مباحث دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۲ تابستان است. دانش آموزان با اتمام امتحانات خرداد ماه بعد از یک استراحت کوتاه، در صورتی که برنامه ریزی اصولی و استانداردی داشته باشند، با ساعت مطالعه نسبتا کوتاهی، می توانند برای کنکور و امتحانات نهایی ۱۴۰۲ کاملا آماده شوند.

اما اینکه برنامه ریزی به صورتی باشد که دانش آموز در آن علاوه بر مطالعه مفهومی، به مطالعه تستی به یک میزان توجه کند و مدت زمان معینی را اختصاص دهد.

برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲: زمانی که برنامه ریزی توسط خود دانش آموز طرح شود، به دلیل عدم توانایی برنامه ریزی اصولی و توجه به میزان اهمیت هر درس کنکور، نمی توان آن را یک برنامه اصولی و استاندارد در نظر گرفت.

همچنین اکثر افراد برای خود یک برنامه ریزی غیر منطقی و خارج از توان خود طراحی می کنند، اما نمی توانند به آن عمل کنند و در اکثر مواقع، به دلیل بالا بودن حجم دروس در برنامه ای که طرح کرده اند، از درس دور می شوند.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • می 11, 2022
  • 287 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...