برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲

برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی

[کل: 0 میانگین: 0]

برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی: آیا به دنبال یک برنامه ریزی درسی مناسب هستید اما نمی دانید چگونه برنامه ریزی کنید یا از چه منابعی برای برنامه ریزی درسی خود استفاده کنید؟ همانطور که همه می دانیم تابستان ها نقش بسیار مهمی در موفقیت کنکوری ما در آزمون سنجش دارند و در تابستان شما می توانید تسلط زیادی روی درس های کنکوری به دست اورید به همین دلیل در این متن یک برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی مناسب برای شما بیان کردیم. با بانک کتاب طلایی همراه باشید.

برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم

بسیاری از افراد زمانی که صحبت از برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی می شوند تصور دارند که باید حتما از پکیج های آماده برنامه ریزی درسی استفاده کنند. در صورتی که این کار اشتباه است و ممکن است تنها باعث هدر رفتن زمان مناسب درس خواندن شما در تابستان باشد.

دقت داشته باشید روش مطالعه و درس های مورد نیاز برای مطالعه هر شخص با شخص دیگر متفاوت است به همین دلیل است که تمامی افراد در کنکور دارای رتبه های متفاوتی هستند اگر تمامی افراد از یک برنامه و یک پکیج استفاده می کردند و دارای ذهن هایی مانند همدیگر بودند رقابتی وجود نداشت.

در پکیج های آماده به درس هایی که شما نیاز به مطالعه آنها را دارید دقت نمی شوند و ممکن است ساعت ها روی درس هایی تمرکز شود که شما نسبت به آنها آگاهی بالایی دارید، برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی باید طبق نیاز دانش آموز باشد و انعطاف پذیری بسیار بالایی داشته باشد. از درس مهم زیست شناسی و کتاب مهم و کمک کننده زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز غافل نشوید.

 

راهکار تنظیم برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی

ما در این متن اصول اصلی برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی را برای شما بیان کردیم، اما اگر به دنبال تنظیم برنامه ریزی بسیار دقیق و بدون هیچگونه مشکل برای موفقیت در درس های خود هستید پیشنهاد می کنیم از یک مشاور تحصیلی با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

دقت داشته باشید که یک مشاور خوب برای برنامه ریزی در ابتدا شرایط شما را ارزیابی می کند تا با تحلیل شرایط نسبت به توانایی ها و ضعف های درسی شما آگاهی پیدا کند، سپس می تواند با یک برنامه ریزی درسی  مناسب با توجه به زمان باقی مانده این ضعف ها را برطرف کرده و نقاط قوت شما را مستحکم کند.

اما اگر برای برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی نمی توانید از یک مشاور ماهر کمک بگیرید با مطالعه اصول بیان شده به تعیین یک برنامه ریزی مناسب بپردازید. به یاد داشته باشید که بسیاری از رتبه های برتر کنکور تجربی برنامه ریزی خود را خودشان تعیین می کردند، هیچکس به جز خود شما نسبت به تمامی ضعف ها و نقاط قوت شما آگاه نیست.

اصول برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی

۱ــ ساعات مطالعه مورد نیاز برای مطالعه

بسیاری از افراد تصور دارند که با یک عملکرد جوگیرانه می توانند در درس های موفق شوند اما پس از مدت کوتاهی کلا درس خواندن را کنار میگذارند زیرا ساعات مطالعه مناسبی را انتخاب نکردند. برای تعیین میزان ساعات مطالعه منطقی عمل کنید و پله پله ساعات مطالعه خود را افزایش دهید.

برای مثال می توانید در ابتدا روزی ۳ ساعت در طول روز مطالعه داشته باشید و با گذشت زمان به ۵ ساعت و در انتهای تابستان برای مطالعه قوی به ۸ ساعت افزایش دهید.

۲ ــ تعیین شروع ساعت درس خواندن

بسیاری از افراد با وجود اینکه ساعات زیادی را در طول روز مشغول به مطالعه هستند اما به دلیل انتخاب نادرست ساعت شروع مطالعه موفق نمی شوند. پیشنهاد می‌شود: ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲

بهترین ساعات شروع مطالعه صبح است. شما باید قبل از ساعت ۹ از خواب بلند شوید و برنامه درسی خود را آغاز کنید تا بتوانید نیمه برنامه درسی را تا ظهر به پایان برسانید و در انتهای روز پس از استراحت به مطالعه نیمه دیگر برنامه خود بپردازید.

در تعیین ساعات شروع مطالعه دقت داشته باشید که شما حتما باید برای تفریح و زندگی شخصی خود اهمیت قائل شوید و نمی توانید تمامی زمان خود را به مطالعه اختصاص دهید، برای مثال اگر ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظاهر به مطالعه مشغول هستید، ساعت ۱۲ تا ۳ را استراحت کنید و سپس ساعت ۳ تا ۶ مطالعه کنید.

 

۴ ــ هر روز چند درس مطالعه کنیم

بسیاری از افراد برای برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی هر روز تمامی درس های خود مطالعه میکنند، در صورتی ذهن شما در طول هر روز نمی توانند مطالب گوناگونی را دریافت کند. شما برای آماده سازی ذهن خود در ابتدا باید یک درس عمومی و یک درس اختصاصی برای هر روز انتخاب کنید.

برای مثال در برنامه مطالعه صبحگاهی خود درس اختصاصی و در برنامه عصرگاهی خود درس عمومی را مطالعه کنید، سپس با گذشت زمان و افزایش مهارت شما در مطالعه تعداد درس های خود را به دو درس عمومی و دو درس اختصاصی در طول هر روز افزایش دهید.

۵ ــ انتخاب منابع مناسب برای مطالعه

برای اینکه شما یک منبع مناسب برای مطالعه خود انتخاب کنید، در ابتدا باید به این موضوع دقت داشته باشید که در چه درسی ضعیف و در چه درس هایی بسیار قوی هستید؟

زیرا در یک برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی مناسب شما باید تمرکز اصلی خود را روی نقاط ضعف و تمرکز فرعی خود را روی نقاط قوت خود قرار دهید تا بین این دو تعادل را ایجاد کنید.

برای مثال اگر در درس زیست، فیزیک، شیمی ضعیف هستید سعی کنید زمان بیشتری روی آنها تمرکز داشته باشید و برای مطالعه انها بهترین منابع مانند شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان را خریداری کنید و باقی زمان خود را برای افزایش میزان قدرت در درس های دیگر قرار دهید.

۶ ــ گزارش کار تهیه کنید

برای اینکه نسبت به میزان موفقیت خود در مطالعه و مهارت در هر درس آگاهی داشته باشید و نسبت به نقاط ضعف و قدرت خود آگاهی پیدا کنید، در پایان هر روز یک گزارش کار تهیه کنید، شما با توجه به گزارش کار ماهانه خود می توانید برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی را برای باقی ماه ها تغییر دهید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • ژوئن 11, 2022
  • 220 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...