بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی

بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی

[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی چیست؟ این سوال امروزه یکی از مهمترین چالش‌های ذهنی هر دانش آموز برای برنامه‌ریزی آینده و پیشرفت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و قبولی در مدارس شاهد تیزهوشان و نمونه دولتی‌های خاص است. در ادامه بانک کتاب طلایی به توضیحاتی درباره چگونگی قبولی در مدارس نمونه دولتی برترین راه‌های ممکن خواهیم پرداخت.

چرا باید در آزمون مدارس نمونه دولتی قبول شویم ؟

در بین پایه‌های تحصیلی دبیرستان پایه هفتم و دهم از مهم‌ترین پایه‌های سرنوشت‌ساز برای دانش آموزان شناخته می‌شود. زیرا دانش آموزان در این پایه‌ها، می‌توانند با شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی آینده خود را برنامه ریزی کنند و در بهترین مدارس به تحصیل بپردازند.

همانطور که می‌دانیم مدارس نمونه دولتی از معلم‌های برتر کشور برای تدریس و همچنین روش‌های تدریس تاثیرگذار استفاده می‌کنند. طبق اطلاعات و آمار سوال درصد دانش آموزان قبول شده در کنکور از دبیرستان‌های دولتی نسبت به دبیرستان‌های معمولی چندین برابر است به همین دلیل شما باید به بهترین راه‌های قبولی مدارس نمونه دولتی تسلط کامل داشته باشید و آزمون مدارس را با موفقیت طی کنید.

 راه قبولی مدارس نمونه دولتی

بدون مقدمه سر اصل مطلب می‌رویم بدون شک یکی از بهترین راه‌های قبولی در مدارس نمونه دولتی مطالعه کتاب ۳۱ استان نهم خیلی سبز است. چرا که مطالب با دقت و وسواس خاصی گرد اوری شده و مهم ترین نکات را برای دانش آموزان با تمامی مشتقات در نظر گرفته است.

همیشه زمانی که دانش آموزان شروع به مطالعه برای قبولی در یک آزمون می کنند، این تصور را دارند که قبولی در آن آزمون غیرممکن یا سخت خواهد بود. در صورتی که هر سال درصد بالایی از دانش آموزان توانایی قبول شدن در این آزمون را دارند و زمانی که با پذیرفته شدگان آزمون صحبت می‌شود، روند موفقیت بر پایه یک برناممه ذیزی مناسب برای آنها بنا شده‌ است..

علاوه بر روش مطالعه و برنامه ریزی شما برای قبولی در مدارس نمونه دولتی باید به ظرفیت قبولی آنها نیز توجه داشته باشید.برای مثال ممکن است یک مدرسه برای قبولی دوره اول دبیرستان یعنی پایه هفتم، صد نفر قبولی داشته باشد،به همین دلیل درصد قبول شدن شما در این مدرسه نسبت به مدرسه ای که تنها چهل نفر قبولی دارند، بیشتر است.

راه‌های قبولی در مدارس نمونه دولتی

۱ ــ انتخاب بهترین منابع برای مطالعه

بسیاری از افراد تصور دارند که بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی ارائه زمان بسیار زیاد برای مطالعه و صبح تا شب درس خواندن است ، اما انتخاب یک منبع مناسب برای مطالعه می‌تواند پاسخگوی نیازهای ذهنی شما باشد و از اینکه شما زمان زیادی را برای فهم یک مطلب ارائه کنید، جلوگیری کند.

طبق صحبت با دانش آموزان برتردر آزمون‌های مدارس نمونه دولتی در ابتدا شما باید کتاب‌های درسی خود را به صورت کامل و خط به خط مطالعه کنید تا نسبت به آنها تسلط کامل داشته باشید، سپس برای مهارت بالا و تست زدن باید از یک منبع مناسب و مطابق با روش تحصیلی خود مانند کتاب‌های تست بهره ببرید.

برای مثال درصورتی که آموزش درس مورد نظر را به خوبی فرا نگرفته‌اید، باید کتابی را انتخاب کنید که درسنامه‌های بسیار قوی داشته باشد.

اما اگر نسبت به آموزش تسلط بسیار بالایی دارید، باید کتابی را انتخاب کنید که می‌تواند تست‌های بسیار قوی و همچنین تست‌های مشابه با آزمون مدارس نمونه دولتی را به شما معرفی کند. پیشنهاد می‌شود: تعیین هدف برای مطالعه کنکور

برنامه ریزی نسبت به زمان موجود

شما باید برای مطالعه خود نسبت به زمان موجود برنامه ریزی داشته باشید. بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی برنامه ریزی در طولانی مدت و به صورت مداوم است. برای مثال در صورتی که شما یک سال تحصیلی کامل را برای قبولی در آزمون زمان بگذارید، می‌توانید تمامی مباحث را به صورت کامل همراه با تست های برتر پس از تدریس استاد مطالعه کنید. پیشنهاد می شود: بهترین زمان مطالعه در شبانه روز

اما اگر شما مدت زمان کمی را برای قبولی در آزمون داشته باشید، باید تنها چند درس برای مطالعه انتخاب کنید زمان زیادی را برای تمرکز روی آنها بگدارید. طبق تحقیقات بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی، تقویت درس‌هایی است که ضریب بسیار بالایی دارند و می‌توانند باعث رشد شما در نمره آزمون باشند.

تشخیص توانایی خود 

شما باید برای قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی توانایی‌های خود را به صورت کامل شناسایی کنید. برای مثال یک‌سری از دانش آموزان با یکبار مطالعه می‌توانند تمامی مطالب را در ذهن خود جای دهند، اما برخی از دانش آموزان نیازمند به چند بار مطالعه هستند،به همین نمی‌توانند به مطالعه تمامی دروس موجود بپردازند. این افراد باید در برنامه ریزی خود تعداد ساعت مطالعه بیشتر و تعداد دروس کمتر و مهم را قراردهند. پیشنهاد می‌شود: نحوه مدیریت جلسه کنکور

باور مهارت بالا و اعتماد به نفس

بسیاری از افراد دارای مهارت بالایی هستند. اما به دلیل اعتماد به نفس پایین و باور نداشتن خود نمی‌توانند در زمان آزمون پاسخ مناسبی به سوال‌های موجود ارائه دهند. شما برای قبولی در یک آزمون باید خود را باور داشته باشید .

اولین قدم برای بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی باور دانش و علم خود است. زمانی می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید که در ابتدا باور داشته باشید، می‌توانید آن را به دست آورید. حتی اگر بهترین راه را طی کنید، بهترین منابع را مطالعه کنید، بهترین برنامه ریزی را داشته باشید، اما خود را باور نداشته باشید در آزمون شکست خواهید خورد همیشه پذیرفته شدگان یک آزمون به خود باور داشتند و قبولی در آزمون را حق خود می‌دانستند. پیشنهاد می شود: تند خوانی در کنکور + ۳ راهکار مهم

بهره‌مندی از نکات تست زنی به عنوان یک راه میانبر

علاوه بر این که در بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی شما باید روش مطالعه و برنامه ریزی بسیار عالی داشته باشید، بهره‌مندی از نکات تست زنی به عنوان یک راه میانبر شناخته می‌شود.برای مثال اگر یک دانش آموز نسبت به مطالب موجود در کتاب آگاهی کامل دارد،اما اگر به تست زنی تسلط نداشته باشد، به‌هیچ عنوان نمی‌تواند در آزمون موفق شود.

نکات تست زنی نه تنها به شما چگونگی حل یک تست بلکه افزایش سرعت آن را هدیه می‌کند. شما برای یک آزمون زمان محدود دارید و نمی‌توانید به حل گسترده تمامی مسائل بپردازید، به همین دلیل از یک سری راه حل‌ها و نکات باید برای دسترسی سریع به جواب استفاده کنید.

بخوانید: ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی

برنامه ریزی درست

برای اینکه شما از بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی استفاده کنید، باید برنامه ریزی درست به همراه اصول مطالعه داشته باشید. منظور از یک برنامه ریزی درست ارائه تمامی زمان و ساعات شبانه روز به مطالعه نیست و شما در یک برنامه ریزی باید به سرگرمی‌ها،کارهای روزانه، استراحت و… زمان مخصوص خود را ارائه دهید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • جولای 9, 2022
  • 123 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...