بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱

[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: دروس اختصاصی در کنکور به عنوان مهم ترین منابع شناخته می شوند زیرا دارای بالاترین ضرایب در کنکور سراسری هستند و دریافت نمره و درصد بالا در این درس ها می تواند تغییر دهنده آینده شما باشد، ما در بانک کتاب طلایی ، بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی را بیان کردیم تا شما بتوانید قبولی در رشته های دلخواه خود را به دست آورید.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: امروزه پیدا کردن بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی از دغدغه های اصلی دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی شده است، شما با خواندن و برنامه ریزی مناسب می توانید در دروس ریاضی، زیست، زمین شناسی، شیمی، حسابان بهترین نمره ها دریافت کنید اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که روش مطالعه هر درس با درس دیگر متفاوت است.

شما نمی توانید از روش مطالعه درس ریاضی برای درس زیست استفاده کنید زیرا ساختار مطالب هر درس متفاوت است، حل مسئله در ریاضی پایه یادگیری است در صورتی که در زیست شما باید مطالعه مفهومی داشته باشید به همین دلیل در این قسمت به توضیحاتی درباره بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

 

بهترین مطالعه درس زیست شناسی

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: درس زیست شناسی از مفهومی ترین و پر چالش ترین درس های کنکور شمرده می شود و دارای ضریب بالایی برای دانش آموزان رشته تجربی است، در صورتی که شما خواستار رتبه بالایی در کنکور هستید باید از شیوه های صحیح مطالعه به همراه دقت و تمرکز بالا برای مطالعه زیست شناسی استفاده کنید.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی زیست شناسی شما باید به صورت مفهومی و مطالعه عمیق درس را فرا گیرید و به هیچ عنوان از روش های حفظی برای مطالعه استفاده نکنید، در ابتدا هر مبحث زیست را به صورت مفهومی چند بار مطالعه کنید و به نکته برداری بپردازید، سپس از هر مبحث به حل تست های پایه و پس از آن به حل تست ترکیبی بپردازید تا بر حل تست مفهومی تسلط پیدا کنید. البته یکی از بهترین منابع کنکور برای درس زیست شناسی کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز است.

بهترین مطالعه درس شیمی

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: برای مطالعه زیست شناسی روزهای خاصی را در نگیرید بلکه هر روز در مدت زمان مشخص به مطالعه زیست و حل تست بپردازید، همچنین اگر در سال اخر مطالعه حتما دروس زیست دهم و یازدهم را نیز مطالعه کنید زیرا بیشتر سوال های ترکیبی زیست تشکیل شده از اطلاعاتی از هر سه کتاب است.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی شیمی شما در ابتدا باید به اطلاعات پایه، مندلیف و فرمول های اصلی شیمی تسلط کافی داشته باشید و آنها را به صورت دقیق از بر باشید، درس شیمی اطلاعات حفظی و محاسباتی ترکیبی دارد و می توان آن را ترکیبی از ریاضی و زیست معرفی کرد، به همین دلیل شما نه تنها باید اطلاعات حفظی خود را از طریق مطالعه مداوم کتاب درسی بالا ببرید بلکه باید روش های محاسباتی شیمی را به صورت مکرر تمرین کنید و فرمول های خاصی برای حل آنها در ذهن خود طراحی کنید.

تست های درس شیمی ۶۰% تشکیل شده از محاسبات پیوسته بین سال های دهم، یازدهم و دوازدهم هستند به همین دلیل هر روز چند دقیقه به حل مسئله های شیمی اختصاص دهید و پس از تمرین چند تست ترکیبی برای حل مسائل شیمی انجام دهید،  برای مطالعه شیمی پیشنهاد می کنیم از سال دهم شروع کنید و کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران و پس از تسلط کامل سال یازدهم که کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران بهترین است و در نهایت سال دوازدهم را مطالعه کنید که طبق تجربه اساتید و دانش آموزان کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان را توصیه می‌کنیم.

زیرا این مطالب پیوسته هستند و شما به هیچ عنوان بدون مطالعه شیمی دهم نمی توانید پاسخ های مناسبی برای تست های شیمی دوازدهم داشته باشید.

بهترین مطالعه درس ریاضی

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: درس ریاضی به عنوان یک درس طلایی برای داوطلبان رشته تجربی شناخته می شود، زیرا در رشته تجربی افراد کمی هستند که به درس ریاضی تسلط داشته باشند و بتوانند درصد بالایی از ریاضی دریافت کنند، به همین دلیل اگر شما ریاضی را به خوبی پاسخ دهید می توانید افزایش رتبه چشمگیری داشته باشید.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی ریاضی را می توان حفظ فرمول ها های پیوسته در سال های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم به همراه حل مسئله های مکرر از آنها معرفی کرد، مثلا کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه و ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز توصیه می‌شود.

البته پیشنهاد متخصصین و مشاورین این حوزه این است که به هیچ عنوان از سال آخر شروع به مطالعه برای کنکور نکنید.

زیرا مطالعه برای کنکور تجربی با مطالعه برای امتحانات متفاوت است و هر سوال تستی نیاز به اطلاعات پایه دارد.

درواقع می توان گفت بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی ریاضی انتخاب مباحث به صورت جدا و مطالعه آنها به صورت پیوسته است.

برای مثال در ابتدا مبحث هندسه را انتخاب کنید و سپس این مبحث را در سه سال تحصیلی دهم یازدهم و دوازدهم مطالعه کنید تا تسلط کافی روی این مبحث داشته باشید و برای حل تسط تمامی اطلاعات کافی را مطالعه کرده باشید.

پیشنهاد می‌شود: راز موفقیت در کنکور

بهترین مطالعه درس حسابان

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: یکی از مهم ترین بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی را می توانیم درس حسابان معرفی کنیم. که پیشنهاد مشاوران مطالعه کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز است که مفهومی و دقیق به مطالب پرداخته است.

حسابان یک درس مفهومی است و شما برای به دست آوردن درصد بالایی در آن باید حتما سر کلاس به خوبی این درس را فرا گیرید، زیرا یادگیری آن بدون معلم بسیار سخت و دشوار است.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی حسابان فراگیری سر کلاس به همراه مطالعه مکرر بعد از کلاس و حل تست های ساده و ترکیبی پس از مطالعه است، همچنین ار مطالعه دقیق روی حسابان پایه ندارید باید برای مطالعه هر مبحث در ابتدا حسابان پایه را به همراه فرمول ها و معادله های هر فصل مطالعه کنید تا در حل تست های ترکیبی حسابان موفق باشید.

پیشنهاد می‌شود: بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲

بهترین مطالعه درس زمین شناسی

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱: درس زمین شناسی برای گروه تجربی در یک کتاب ارائه شده است و تنها برای گروه خاصی حائز اهمیت است، برخی از داوطلبان کنکور درس زمین شناسی را به صورت کامل کنار میگذارند، در صورتی که مطالعه دقیق زمین شناسی به دلیل حجم کم و روش مطالعه مفهومی می تواند بسیار نتیجه بخش باشد.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی زمین شناسی، مطالعه مفهومی درس به همراه خلاصه نویسی و حل تست است، اگر شما مطالعه خوبی در این زمینه داشته باشید می توانید رتبه بالایی را به دست آورید و حتما رشته داروسازی قبول شوید زیرا درس اختصاصی زمین شناسی پایه اصلی قبولی در رشته داروسازی است.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • می 24, 2022
  • 114 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...