بهترین روش های بالابردن سرعت تست زنی

[کل: 1 میانگین: 5]

بهترین روش های بالابردن سرعت تست زنی؛ بزرگترین و معتبرترین آزمون‌ها از جمله آزمون سراسری کنکور بر محور سنجش تستی استوار بوده و با سوالات چهار گزینه‌ای داوطلب را به چالش می‌کشند. اگر نمونه سوالات کنکور سراسری سال‌های گذشته را با مطالب کتب آموزشی مقایسه کنید، متوجه سطح تسلطی که پاسخگویی این سوالات می‌طلبند می‌شوید.

برای تسلط به مطالب کتب آموزشی و موفقیت در آزمون سراسری کنکور باید زمان قابل توجهی از ساعات مطالعه خود را به حل تمرین تستی اختصاص دهید و مهارت‌های مهمی چون افزایش سرعت تست زنی را در خود تقویت کنید.

بالا بردن سرعت تست زنی مهارتی مهم، کاربردی و تا حدی ضروری است. چرا که زمان آزمون کنکور محدود است و تعداد سوالات زیاد؛ هر چند که بر مطالب مسلط باشید، اگر نتوانید تست‌ها را در زمان مقرر و سرعتی پاسخ دهید، از پاسخگویی بسیاری سوالات جا مانده و عملا شانس قبولی خود را کاهش می‌دهید.

اما برای موفقیت در کنکور واقعا باید چه کار کرد؟ چه تست‌هایی بزنیم؟ تکنیک‌های تست زنی سریع و مدیریت زمان در کنکور چه هستند؟ در این نوشته برآنیم تا تا بهترین تکنیک‌ها و بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت تست زنی را به شما معرفی کرده و به شما آموزش دهیم چگونه در کنکور سراسری وقت اضافه بیاورید! با ما همراه باشید.

چه تستی بزنم؟

در واقع شناخت، تهیه و بکارگیری منابع آموزشی کارآمد و حل تست آموزشی و زماندار در اولویت اقدامات برای موفقیت در کنکور هستند. چرا که اصلی‌ترین راه برای بالا بردن سرعت تست زنی افزایش تسلط برای مباحث آزمون است و مهمترین راه برای تسلط، حل تمرین تستی فراوان.

وقتی شما می‌خواهید یک تست را حل کنید، اول سوال را می‌خوانید، سپس ایده حل آن را انتخاب کرده و شروع به محاسبات می‌کنید. برای افزایش سرعت این روند تنها باید روی مرحله دوم یعنی زمان یافتن ایده و حل سوال کار کنید. )محاسبات و خواندن صورت سوال باید با تمام دقت و با صبر و حوصله انجام شوند گر نه ممکن است باعث کسب نمره منفی در آزمون شوند.)

اما در میان این همه منابع متنوع از چه منبعی تست بزنیم؟ منبعی که جامع و کامل باشد؛ تیپ سوال‌های مختلف را به صورت طبقه بندی شده در اختیار شما قرار دهد و حدالامکان پاسخنامه کاربردی نیز داشته باشد.

منابع پیشنهادی برای درس‌هایی که تراز شما را انفجاری بالا می‌برند!

البته که دروس تخصصی هر رشته مهمتر از سایرین هستند، اما برخی درس‌ها هستند که تراز شما را انفجاری بالا می‌برند. چرا که بیشتر دانش آموزان اهمیت کمتری برای آن‌ها قائل هستند یا تسلط خوبی روی آن ندارند و همین سبب می‌شود کوچکترین پیشرفت شما در این دروس سکوی پرتابتان شود.

این درس برای داوطلبان علوم تجربی شیمی است. درسی که بعد از زیست شناسی مهمترین درس است. برای تقویت مباحث شیمی دوازم می‌توانید از کتاب جامع و کارآمدی چون شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان بهره ببرید.

درس مهم و انفجاری داوطلبان رشته ریاضی معمولا درس ریاضی و حسابان است. دانش آموزان و داوطلبان با استفاده از یک منبع جامع تستی چون ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه می‌توانند نواقص ریاضیات سه سال متوسطه دوم خود را برطرف نموده و به تسلط کافی در این درس برسند.

همچنین برای داوطلبانی که در درس حسابان مشکل دارند، پیشنهاد می‌شود از منبعی کامل و کاربردی چون حسابان یازدهم تست خیلی سبز استفاده کنند و با تمرین تست‌های داده شده تسلط خود بر این درس را محک بزنند.

بهترین روش های بالابردن سرعت تست زنی

در کنکور وقت اضافه بیاورید!

• حل تست زماندار

اولین راهی که باعث می‌شود بتوانید تست‌های زیادی را در زمان کم حل کنید، تقویت عادت حل تست‌های زماندار است. حل تست‌های زماندار را به تعویق نیندازید و به زمانی نزدیک کنکور موکول نکنید. از همین حالا شروع به تقویت این عادت کنید که تست‌های مطالعاتی‌تان را در زمانی مشخص حل نمایید.

به عنوان مثال برای یک مبحث ریاضی که قبلا آن را خوانده‌آید و مرتبط با آن چند تست آموزشی نیز حل کرده‌اید، ۳۰ تست در نظر بگیرید و ۴۵ دقیقه وقت را برای پاسخگویی به آن صرف کنید. حتی اگر نتوانید در این زمان به تمام سوالات پاسخ دهید، به مرور به سرعت تست زنی که باید دست می‌یابید.

مطالعه بیش‌تر: ۵ تمرین تنفسی برای جلوگیری از استرس کنکور

• دست طراح کنکور را بخوانید!

اگر در مورد بهترین راه افزایش سرعت تست زنی از رتبه‌های یک تا ده کنکور بپرسید، همه‌شان به شما یک پاسخ خواهند داد. که تست بزنید و تست بزنید تا دست طراح کنکور را بخوانید تا بدانید در ذهن آن چه می‌گذرد و هر سوال چگونه حل می‌شود.

به خصوص برای دروس محاسباتی ریاضی و فیزیک در هر مبحث معمولا چند تیپ سوال طراحی می‌شود. اگر روی حل چند باره و تحلیل با دقت این سوالات دقت کنید، می‌توانید تیپ مختلف سوال و ایده حل ان‌ها را شناخته و فرآیند حل تست را به سرعت طی نمایید.

مطالعه بیش‌تر: مطالعه مفهومی با بهترین روش های دنیا

• تکنیک ضربدر و منها، استراتژی بازگشت

در حل سوالات کنکور هوشمندانه به سراغ سوالات بروید. اگر می‌بینید بر سر جواب سوالی شک دارید یا جواب آن بیش از حد وقت گیر است، به سراغ سوالات بعد بروید و با کشیدن نشانه‌ ضربدر کنار آن سوال، حل آن را به وقت اضافه احتمالی موکول کنید.

اگر برای حل سوالی هیچ ایده‌ای ندارید کنار آن منفی بگذارید. در آخر آزمون و پس از بررسی سوالات، می‌توانید به سراغ سوال‌های ضربدر و سپس سوالات منفی دار بروید و روی حل آن تمرکز کنید.

اگر می‌خواهی سرعت تست زدنت رو افزایش بدی این کار رو نکن!

1. همه زمانت را برای خواندن دروس و حل تست آموزشی نگذار. تست‌های زماندار بزن و سرعت خودت را افزایش بده.
2. با وسواس مطالعاتی درس نخوان و در هنگام حل سوال حساسیت زیادی روی صحت فرآیند حل نداشته باش.
3. اگر حل تمرین زماندار را مادام به تعویق میندازی، آن را در پارت دوم مطالعاتی‌ات قرار بده و به انجام آن پایبند باش.
4. در آزمون کنکور فکر نکن باید به همه سوالات پاسخ بدی؛ بدون استرس و هوشمندانه سوالات شک برانگیز، سخت و زمانبر را به زمان بازگشت موکول کن.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • نوامبر 9, 2022
  • 76 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...