بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور

[کل: 1 میانگین: 5]

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: اگر کنکور های سال های اخیر در درس شیمی را به طور کامل بررسی کنید، متوجه می شوید که طراحان سوال سهم بیشتری را به سوالات محاسباتی بیشتر از سوالات حفظی اختصاص داده اند. برای کسب نتیجه قبولی در این درس باید با روند کنکور های سال های گذشته اشنا شوید و بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور را انتخاب کنید.

روند سوالات کنکور سراسری در چند سال اخیر نشان می‌ دهد که پاسخگویی به سوالات درس شیمی بیشتر از قبل دشوار شده است. برای کسب درصد بالا در درس شیمی از چه منابع و کتاب هایی استفاده کنیم؟ بهترین منابع شیمی برای موفقیت در کنکور چیست؟

قطعا می دانید که شیمی یکی از جذاب‌ ترین و مهم ترین درس‌ های کنکور سراسری به حساب می اید. شیمی درسی است که هنگام مطالعه آنف احساس خستگی و بی حوصلگی نخواهید کرد و برای رفع بی‌ حالی و بی‌ حوصلگی گزینه مناسبی است.

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور

مسئله ای که بعد از درک اهمیت درس شیمی در کنکور به ذهن داوطلبان خطور می‌ کند، این است که با توجه به جایگاهی که این درس در کنکور دارد، از میان این همه کتاب‌ های موجود در بازار، کدام کتاب پاسخگوی نیازهای آنهاست و کدام کتاب بیشتر از سایر منابع آنها را به هدف خود نزدیک تر می کند؟

بانک کتاب طلایی شما را با بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور مانند شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان اشنا خواهیم کرد.

 

بانک کتاب طلایی

شیمی کنکور آبی قلم چی

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: شیمی کنکور آبی انتشارات قلم چی در دو جلد با عنوان های شیمی کنکور آبی (جلد اول) و پاسخنامه شیمی کنکور آبی (جلد دوم) در بازار به فروش می رسد. هدف این منبع کنکور آمادگی داوطلبان برای کنکور و سایر آزمون های آزمایشی است.

چیدمان فصل ها و زیر فصل های این کتاب جامع، مطابق با کتاب های درسی شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم است. لحن کتاب رسمی و مانند سایر کتاب ها ابتدا درسنامه آمده است و سپس تست های مربوط به هر بخش تقسیم بندی شده اند.

درسنامه شیمی کنکور انتشارات قلمچی تقریبا شبیه کتاب درسی است و کمک چندانی به فهم عمیق درس نخواهد کرد. تمامی تمرین های کتاب درسی در درسنامه های این کتاب پوشش داده شده اند. همچنین سعی شده است که نکات سوالات اخیر کنکور سراسری نیز در درسنامه به طور کامل ذکر شود.

مسائل شیمی کنکور انتشارات نشر الگو

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: کتاب مسائل شیمی انتشارات نشر الگو به این صورت تالیف شده است که تمامی ۱۰ فصل شیمی دهم، شیمی یازدهم و شیمی دوازدهم را در یک کتاب با رویکرد مسئله جمع آوری کرده است. مولفان این کتاب جامع، هر فصل را به چندین بخش برای مسئله ها تقسیم کرده اند.

در هر بخش این کتاب، توضیح اجمالی در رابطه با مسائل آمده است و سپس چندین تمرین و چند مسئله و در آخر نیز پاسخ تشریحی مسائل و آزمونی از فصل ذکر شده است. این کتاب تمرکز زیادی روی آموزش ندارد، اما ویژگی مثبتی که در این کتاب می توان یافت این است که بخشی تحت عنوان چگونه با مسائل مواجه شویم یا چگونه آنان را حل کنیم وجود دارد.

این بخش کتاب، تکنیک هایی را توضیح می دهد که داوطلبان با بهره گیری از آنان مسائل را در کنکور حل می کنند.

کتاب بسیار مفید شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران نیز برای فهم بیشتر و سرعت در درک سوالات کنکور به کمک شما می آبد.

 

بانک کتاب طلایی

مسائل شیمی موضوعی انتشارات خیلی سبز

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: همانطور که نسبت به کتاب های انتشارات خیلی سبز آشنا هستید، باید این نکته را ذکر کنیم که مسائل این کتاب نیز در سطح بالایی طراحی شده اند. کتاب مسائل شیمی موضوعی خیلی سبز به عنوان بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور جهت آمادگى برای رویارویی با مشکل ترین قسمت شیمی کنکور تالیف شده است.

چیدمان فصل های این منبع نیز مشابه کتاب درسی و لحن آن نیز تقریبا مناسب تمام سطوح است. مسائل شیمی موضوعی خیلی سبز، می تواند بهترین کتاب شیمی کنکور به حساب بی اید. حجم درسنامه بسیار مناسب و معقول است. پیشنهاد می‌شود شیمی دهم تک جلدی مبتکران را مطالعه کنید

این کتاب برای دانش آموزان متوسط و ضعیف طراحی شده است. دانش آموزان قوی بهتر است به حل کردن تست ها بیشتر تمرکز کنند. تست های این کتاب نیز طبقه بندی شده اند و ترتیب تست ها از لحاظ آموزشی مطابق با کتاب درسی است.

کتاب تست های جدید با ایده های نو دارد که شما را در حل سوالات شیمی به چالش خواهد کشاند. پاسخ های تست ها نیز جامع و کامل است و مفهوم تست را به مخاطب می رساند.

شیمی پایه دهم و یازدهم انتشارات تست کاگو

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: شیمی پایه دهم و یازدهم انتشارات تست کاگو، هدف از تالیف کتاب را آمادگی داوطلبان برای کنکور و هر نوع آزمون آزمایشی تستی دیگر بیان کرده است. هر فصل در این منبع به چند بخش مختلف تقسیم شده که تصویر کلی بخش ها، در ابتدای هر فصل آورده شده است.

در تقسیم بندی هر بخش نیز سعی شده است که با توجه به بودجه بندی آزمون های آزمایشی دوران کنکور یا سال دوازدهم، ترتیب صفحات کتاب درسی شیمی دهم و شیمی یازدهم تا حد امکان بهم نریزد و رعایت شود. با توجه به هدف گذاری این کتاب که تست و تمرین زیاد برای شیمی کنکور است، هر بخش بدون احتساب آزمون های نهایی به طور میانگین حدود ۲۰۰ تست دارد. مطالعه مطلب برترین منابع جامع کنکور ۱۴۰۲ به شدت پیشنهاد می‌شود.

تست های میکرو طبقه بندی نیستند، اما انواع تست ها در این کتاب آورده شده است. تست های هر بخش دو رنگ آبی و خاکستری دارد که تست های آبی برای جمع بندی گزینه مناسبی هستند و تست های خاکستری تست هایی هستند که در طول سال تحصیلی باید آن ها را پاسخ دهید.

 

بانک کتاب طلایی

شیمی دهم و یازدهم جامع تست انتشارات خیلی سبز

شیمی تست خیلی سبز یکی از منابع مهم کنکور سراسری است و علت آن نیز این است که استفاده از این کتاب برای دانش آموزان کنکوری متوسط و قوی برای مطالعه شیمی پایه به عنوان منبع اول و برای دانش آموزان ضعیف برای تکرار بیشتر به عنوان منبع دوم بسیار پیشنهاد خواهد شد. چیدمان بخش های هر فصل این کتاب نیز به ترتیب کتاب درسی است و لحنی صمیمی و روان دارد.

مطالعه مقاله بهترین روش تست زنی شیمی دوازدهم مبتکران به شدت پیشنهاد می‌شود.

شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان

بهترین کتاب تست شیمی برای کنکور: کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان به دلیل کامل و جامع بودن و بی عیب و نقصی آن سال هاست که به مرجع اصلی شیمی برای دانش آموزان کنکور سراسری تبدیل شده  است و هر داوطلبی که ذره ای روی درصد شیمی کنکور حساب باز کند، این کتاب را به عنوان یکی از منابع اصلی خود از بانک کتاب طلایی خریداری می کند.

این کتاب شامل فصل اول و دوم درس شیمی دوازدهم است و ساختار آن نیز به این گونه است که ابتدا در هر فصل تست ها قرار گرفته اند و سپس پاسخ های تشریحی. لا به لای پاسخ های تشریحی نیز درسنامه ها وجود دارند.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آوریل 30, 2022
  • 139 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...