کتاب طلایی

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی

[کل: 1 میانگین: 5]

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: امروزه با توجه به رقابت شدید و تنگاتنگی که میان دانش آموزان رشته تجربی وجود دارد، کنکور به سدی ترسناک برای کنکوری ها تبدیل شده است. برای گذشتن از این سد به جز تلاش شبانه روزی لازم است اقدامات دیگری نیز انجام دهید.

توجه به قسمت های مهم کتاب های درسی و حل سوالات پر تکرار کنکور سال های گذشته یکی از این اقدامات ضروری است.

شما می توانید با بررسی بودجه بندی کنکور در دروس عمومی و اختصاصی بصورت هدفمند درس بخوانید و تست بزنید. در این مقاله به بررسی بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی پرداخته ایم. در ادامه با بانک کتاب طلایی همراه باشید.

اهمیت ریاضی در کنکور تجربی

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: همانطور که اطلاع دارید داوطلب سر جلسه کنکور دو دفترچه را دریافت می کند. دفترچه شماره ۱ شامل دروس عمومی و دفترچه شماره ۲ شامل دروس اختصاصی است. دومین درس از دفترچه شماره ۲ را به درس ریاضی اختصاص داده اند. درس ریاضی در کنکور تجربی شامل ۳۰ می باشد که مدت زمان پاسخگویی به آنها حدود ۴۷ دقیقه است.

برای نشان دادن اهمیت این درس بایست به ضرایب آن در زیرگروه های کنکور علوم تجربی دقت کنیم. داوطبان کنکور تجربی در ۵ زیرگروه با هم به رقابت می پردازند. این درس در هر کدام از این زیر گروه ها ضریب مختلفی دارد.

شما می توانید برای اینکه بصورت تست بزنید و با برنامه برای کنکور ۱۴۰۲ مطالعه کنید، از اهمیت این درس غافل نشوید. ضرایب درس ریاضی برای کنکور تجربی به شرح زیر می باشد:

زیر گروه ۱ تجربی: ضریب ۲

زیر گروه ۲ تجربی: ضریب ۳

زیر گروه ۳ تجربی: ضریب ۳

زیر گروه ۴ تجربی: ضریب ۴

زیر گروه ۵ تجربی: ضریب ۳

اگر به موارد بالا وجه کرده باشید خواهید فهمید که برای قبولی در رشته های زیر گروه ۴، درس ریاضی بسیار پر اهمیت می باشد. اگر شما از آن دست داوطلبانی هستید که علاقمند به تحصیل در رشته های این زیرگروه اند بهتر است ریاضی را در اولویت بالاتری از بقیه دروس قرار دهید. پیشنهاد می‌شود: بهترین کتاب ریاضی جامع برای کنکور

بخش پر اهمیت ریاضیات در کنکور تجربی

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: در کنکور از مباحث مختلف درس ریاضی به تعداد مشخصی سوال طرح می شود. شما می توانید با مطالعه این بخش، به اهمیت هر مبحث در ریاضی پی برده و برای خود اولویت بندی کنید. از هر بخش ریاضیات طی سال های گذشته به یک میزان سوال طرح شده است. درواقع این یک تکرار هر ساله است. برای مثال بودجه بندی ریاضیات از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ به شرح زیر می باشد:

بخش مجموعه، الگو و دنباله: ۱ سوال

بخش مثلثات: ۴ سوال

بخش هندسه تحلیلی و جبر : ۴ سوال

بخش آمار و احتمالات: ۳ سوال

بخش مشتق: ۴ سوال

بخش معادلات و نامعادلات: ۳ سوال

بخش لگاریتم: ۲ سوال

بخش کاربرد مشتق: ۲ سوال

بخش شمارش بدون شمردن: ۱ سوال

بخش حد و پیوستگی: ۴ سوال

بخش تابع: ۲ سوال

با توجه به موارد فوق پر اهمیت ترین مباحث ریاضی مثلثات، مشتق، حد و پیوستگی و هندسه می باشند که بسیار تست خیز هستند. از هر کدام این مباحث حدود ۴ سوال در کنکور می آید که در مجموع ۱۲ سوال می باشد. اگر داوطلب بتواند به هر ۱۲ سوال پاسخ درست دهد تراز ۳۹ درصدی به تراز کنکور وی افزوده خواهد شد. پیشنهاد می‌شود: بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی 

 

نکات کلیدی برای کنکوری ها

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: حالا که به اهمیت درس ریاضی پی برده اید لازم است که به نکات تکمیلی  برای کسب بهترین امتیاز و درصد در کنکور سراسری برای این درس توجه کنید. اولین مسئله که حائز اهمیت است معادلات ریاضی است. پیشنهاد می‌شود: معرفی بهترین کتاب ریاضی کنکور برای افراد ضعیف

سعی کنید آنقدر به این بخش تسلط داشته باشید که در اولین نگاه به روی مسئله بفهمید که از کدام روش سریع تر ی توانید به جواب نهایی برسید.

در واقع با این کار سرعت تست زنی خود را در کنکور افزایش می دهید. دومین مورد مهم که طی سال های اخیر بسیار نمود پیدا کرده است حفظیات درس ریاضی است. به هیچ وجه با حفظ مسئله های ریاضی به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. همیشه سعی کنید با درک و اثبات پیش روید.

منابع تست درس ریاضی برای تجربی ها

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: امروزه منابع زیادی برای کنکور در بازار موجود می باشند که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. شما برای تسلط کافی به سوال های کنکور، یک سری منابع جامع که تست های ترکیبی از سه سال متوسطه دوم را دارا باشد نیاز دارید.

نام انتشاراتی مثل خیلی سبز، گاج و … را حتما از زبان دوستان و آشنایان و یا در فضای مجازی شنیده و دیده اید. برخی از این منابع تست زنی برای درس ریاضی به شرح زیر می باشند:

کتاب مهروماه در کنار آموزش کامل و روان منطبق بر کتاب‌های درسی جدید، تست های هدفمند کنکوری به دانش آموز ارائه می دهد. این تست ها در سه سطح طبقه بندی می شوند که برای رسیدن به درصد ۱۰۰ بسیار کمک کننده اند. پیشنهاد می شود: برنامه ریزی برای قبولی در رشته پزشکی

مهم تر از همه آزمون جامع در انتهای هر فصل می باشد. این آزمون با ارائه تست های جامع وترکیبی از هر فصل خیال شما را از یادگیری تمام و کمال آن فصل کتاب راحت خواهد کرد.

کتاب های خیلی بز همیشه اولین انتخاب برای دانش آموزان بود اند. در رابطه با کنکور نیز از سری منابع محبوب در بین داوطلبان می باشد. این کتاب با ارائه درسنامه به شکل نکته و تست یادگیری را برای شما آسان تر و مفهومی تر کرده است.

از آن گذشته با ارائه پاسخ نامه تشریحی کامل برای تست های ساده و سخت، کار را برای دانش آموز آسان تر کرده است. این کتاب در دو جلد به چاپ می رسد. یک جلد پرسشنامه و جلد دیگر پاسخنامه.

سخن پایانی

بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی: کنکور به عنوان آزمونی سرنوشت ساز برای دانش آموزان، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای موفقیت در کنکور و راز موفقیت و به دست آوردن رتبه قابل قبول لازم می باشد بودجه بندی دروس را در کنکور های سال گذشته بررسی کنید.

با یک سرچ ساده در اینترنت به این امر واقف خواهید شد. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی در رابطه با درس ریاضی کنکور تجربی به شما ارائه دهیم. امیدواریم به سوالاتی که در ذهن شما بوده پاسخ داده باشیم.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آگوست 15, 2022
  • 117 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...