تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی

تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی

[کل: 1 میانگین: 5]

تغییرات کتاب درسی برای کنکور یکی از با اهمیت ترین موضوعاتی است که برای داوطلبان کنکور وجود دارد. افرادی که قصد دارند در کنکور سراسری با اطلاع از تغییرات کنکور ۱۴۰۲ که شامل تأثیرات معدل، تغییرات در نحوه طراحی سوال، زمان برگزاری ها، حذفیات کتاب و.. می باشد می توانند برنامه ریزی بهتری در این راه برای خود داشته باشند. بروز کوچک ترین تغییر در کنکور سراسری باعث ایجاد سؤالات زیادی برای داوطلبان خواهد شد.

هر ساله تمامی داوطلبان آزمون کنکور سراسری به خصوص پشت کنکوری ها برای شناخت جزئیات بهتر از کنکور و ریختن برنامه ای دقیق تر در پی کسب اطلاعات در خصوص تغییرات کتاب درسی برای کنکور هستند. هر نوع تغییری در این آزمون بعد از تصویب در مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی با استفاده از سامانه های مختلف در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. همچنین در بانک کتاب طلایی کلیه این تغییرات را برای شما دانش آموزان گرد آوری کرده است.

تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی معمولاً با استفاده از دفترچه ثبت نام کنکور سراسری به عموم داوطلبان اطلاع داده می شود. این دفترچه شامل اطلاعاتی اعم از نحوه ثبت نام کنکور، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور، ضرایب و زیرگروه های هر گروه آزمایشی، منابع معرفی شده برای شرکت در هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان، کدهای نظام وظیفه، سهمیه های کنکور سراسری می باشد.

تغییرات کتاب های درسی عمومی برای کنکور ۱۴۰۲

دروس عمومی هر سل در این آزمون ۱۰۰ سؤال را به خود اختصاص داده است، داوطلبان کنکوری باید این سؤالات را در ۷۵ دقیقه جواب دهند. ۲۵ سؤال ادبیات، ۲۵ سؤال عربی، ۲۵ سؤال زبان و ۲۵ سؤال معارف اسلامی بوده که باید پاسخ داده شود.

درصدهایی که داوطلبان هر یک از این ۴ درس را به دست می آورند در رتبه آن ها اهمیت ویژه ای خواهد داشت. اما در کنکور ۱۴۰۲ نحوه تأثیرات نمره دروس عمومی با هر سال تفاوت پیدا کرده است! طبق تصمیم هایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده است از کنکور سراسری ۱۴۰۲ به بعد تمامی دروس عمومی به صورت کلی از آزمون حذف خواهد شد، به زبان ساده تر داوطلبان کنکوری دیگر نیاز ندارند که ۴ درس عمومی را برای شرکت در کنکور مطالعه کنند.

با توجه به حذف این بخش از کنکور به ین معنا نمی باشد که این دروس نتیجه ای بر روی کنکورها به وجود نخواهد آورد. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات کتبی خود در دروس عمومی به دست می آورند به صورت مستقیم بر روی آزمون کنکور آن ها تأثیر گذار خواهد بود. پیشنهاد می‌شود: برنامه ریزی برای قبولی در رشته پزشکی

تغییرات کتاب درسی برای کنکور درس ریاضیات تجربی

در خصوص تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی در درس ریاضی در نظام جدیدی هیچ تغییری در کتاب های درسی مشاهده نشده است. به این نکته توجه داشته باشید که کتاب ریاضی با چاپ سال ۱۳۹۵ همان کتابی است که کتاب دهم ریاضی در سال ۱۴۰۱ می باشد.

شما با خیال راحت می توانید از کتاب های قبلی خود استفاده کنید. ریاضی رشته تجری جامع کنکور خیلی سبز تمامی کتاب های ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم را در خود جای داده است که شما می توانید از این کتاب استفاده کنید، علاوه بر این موضوع کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه در این راه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

 

تغییرات کتاب درسی برای کنکور درس زیست شناسی تجربی

در بین تمامی دروس تخصصی در رشته آزمایشی تجربی درس زیست شناسی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. این درس دارای ضریب بالایی در کنکور بوده و هر گونه تغییرات کتاب درسی برای کنکور برای درس زیست شناسی تأثیرات مهمی بر روی آزمون به جای خواهد گذاشت.

تغییراتی که کتاب دهم زیست شناسی دارد به قدری است که شما باید برای آن کتاب تازه ای تهیه کنید، اگر قصد داشته باشید که تغییرات را در کتاب قدیمی با استفاده از نوشتن انجام دهید از دایره حوصله خارج می شود.

پیشنهاد می‌شود: آسیب شناسی کنکور

کتاب زیست یازدهم تنها دو تغییر رخ داده است که شما می توانید این تغییرات را در کتاب های قدیمی اعمال کنید. لازم به ذکر است تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی برای کتاب دوازدهم زیست هیچ تغییری رخ نداده است.

شما می توانید با استفاده از کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز تمامی این تغییرات را مشاهده کنید.

تغییرات کتاب درسی برای کنکور درس شیمی تجربی

تجربه کنکوری های سال های اخیر این را نشان داده است که طراحان کتاب درسی علاقه مند به این هستند که تغییرات و یا اصلاحیات مختلف به کتاب های شیمی کتاب دهم هستند، زیرا بر این باور هستند که هر آن چه غلط و اشتباه است در این کتاب وجود دارد.

هر ساله شاهد تغییرات مختلفی در شیمی دهم هستید که داوطلبان مجبور هستند تا کتاب شیمی دهم جدید را خریداری کنند.  شیمی دهم تک جلدی مبتکران تمامی این تغییرات را هر ساله در خود اعمال کرده است. امسال متخصصین به رنگ گاز دی اکسید نیتروژن در کتاب یازدهم گیر داده اند و به این باور هستند که این گاز رنگ قهوه ای ندارد. پیشنهاد می‌شود: چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم

شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران نیز این تغییر را در خود اعمال کرده است. در کتاب شیمی دوازدهم متخصصان حالت کربن را در فرمول صفحه ۶۱ اعلام کرده اند که این تغییر را می توانید به صورت کامل در کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان مشاهده کنید.

تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی در درس شیمی همانند درس زیست شناسی به این صورت است که شما می توانید از کتاب یازدهم و دوازدهم خود استفاده کنید اما بهتر است برای کتاب دهم کتاب جدید را خریداری کنید و یا به سراغ کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران بروید.

تغییرات کتاب درسی برای کنکور درس فیزیک تجربی

دو سال اول در کنکور سراسری شاهد هیچ گونه تغییر در کتاب فیزیک بوده ایم. بعد از گذشت زمان برخی از مباحث برای متخصصین خوشایند نیامد و سعی در حذف آن ها داشته اند. یک سال بعد از این قضیه دوباره برخی از بخش های کتاب دهم تجربی فیزیک حذف شد و این باعث تغییرات کتاب درسی برای کنکور فیزیک شد.

تغییرات در کتاب فیزیک دهم حذفیات می باشد و چیزی به کتاب اضافه نشده است، علاوه بر این موضوع برای این درس اغلب شما نیازی به کتاب درسی نخواهید داشت و بهتر است فقط به سراغ درسنامه های جامع و کامل در این زمینه بروید. پیشنهاد می‌شود: جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور

اما اگر برای شما این مسئله مهم است می توانید کتاب نو تهیه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کتاب های یازدهم و دوازدهم هیچ نوع تغییری به خود ندیده اند.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آگوست 17, 2022
  • 207 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...