تکنیک‌های تست زنی که فقط حرفه‌ای‌ها می‌دانند

تکنیک‌های تست زنی که فقط حرفه‌ای‌ها می‌دانند

[کل: 0 میانگین: 0]

تکنیک‌های تست زنی که فقط حرفه‌ای‌ها می‌دانند؛ تست زنی و تکنیک های تست زنی همواره یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان مخصوصا داوطلبان کنکور بوده و هست. ماهیت کنکور به دلیل اینکه تستی است بنابراین نحوه آمادگی با این آزمون هم باید به صورت تستی باشد.

بنابراین سخن از تکنیک های تست زنی به میان می آید. برای موفقیت در تست زنی باید با نکات و روش های مخصوص تست زنی آشنا شد. برخی از این روش ها برای همه دروس یکسان و برخی از این نکات مختص به درس خاصی است.

برای آشنایی و یادگیری تکنیک های تست زنی می توانیم از کتاب های کمک درسی استفاده کرد. این کتاب ها به دلیل اینکه رویکردی کنکوری دارند بنابراین برای هماهنگی با مباحث کنکور مناسب هستند. این کتاب ها بر اساس کتب درسی تهیه شده اند اما به تفصیل کتب درسی نیستند و سعی شده که مطالب و نکات به صورت خلاصه مطرح شوند تا هم مطالب به خوبی انتقال یابند و نیز دانش آموز از یادگیری نکات زیاد خسته نشود. از طرفی هم به دلیل خلاصه بودن می تواند با تکنیک های تست زنی آشنا شود.

منابع کمک کننده در تکنیک های تست زنی

منابع کمک کننده در تکنیک های تست زنی

برای این کار و راحت شدن کار دانش آموزان در تسلط به تست زنی می توان از کتب کمک درسی استفاده کرد. این کتب با توجه به نکات بالا همواره مورد توجه دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار می گیرند. برخی از دروس در داخل کنکور ضریب بالایی دارند و به همین دلیل در صورت موفقیت در این دروس می توانیم به موفقیت در کنکور دست یابیم. این دروس مهم که ضریب بالایی در کنکور دارند شامل دروس ریاضی، شیمی و حسابان می شوند.

هر سه این دروس هم برای رشته ریاضی و هم برای رشته تجربی دارای اهمیت بالایی هستند بنابراین باید در کنار مطالعه و تکرار و تمرین مناسب، برای تکنیک های تست زنی و آشنایی و مهارت در این تکنیک ها از کتب کمک درسی استفاده کرد.
ما سعی داریم برخی از این کتب کمک درسی که توانسته اند به دانش آموزان در مسیر کنکور کمک کنند معرفی کنیم.

درس ریاضی همواره از دروس مهم و کلیدی در کنکور است. به دلیل دارا بودن نکات زیاد بعضی اوقات دانش آموزان نسبت به درس ریاضی بی مهری می کنند. اما داشتن یک کتاب کمک درسی علاوه بر کمک به نحوه تست زنی، می تواند نکات مهمی را به دانش آموزان یاد دهد. ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه از کتب مهم در زمینه تست زنی است که توانسته نکات تستی را به خوبی شامل شود.

ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه کاملا کنکوری و مناسب برای داوطلبان کنکور سراسری تجربی است.این کتاب شامل تمام مطالب پایه های دهم،یازدهم و دوازدهم است.

برای درس حسابان که اهمیت آن همانند درس ریاضی است برای آشنایی با نکات تستی و نحوه تست زنی درس حسابان می توان از حسابان یازدهم تست خیلی سبز استفاده کرد. این کتاب توانسته نکات تستی را در خود پوشش دهد همچنین با لحنی ساده و روان تعدد این نکات را برای دانش آموز به نمایش نگذارد. حسابان یازدهم تست خیلی سبز به دلیل اینکه رویکردی تستی دارد توانسته تکنیک های تست زنی را به دانش آموز بیاموزد از جمله ترفند های حذف گزینه، تکنیک ضربدر و …

درس شیمی همواره جز دروس مهم اما سخت بوده است. این درس شامل نکات بسیاری می باشد. برای یادگیری این نکات علاوه بر کتاب درسی نیاز به کتاب کمک درسی مناسب است.

شیمی یازدهم جزو دروسی است که همواره برای دانش آموزان چالش هایی ایجاد کرده است. کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران توانسته تمام نکات کتاب شیمی یازدهم را پوشش دهد. این کتاب توانسته به صورت تستی نکات را مطرح کند و با لحن ساده و روانی که دارد باعث شود کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران همواره مورد استقبال قرار گیرد.

آشنایی با برخی از تکنیک های تست زنی

آشنایی با برخی از تکنیک های تست زنی

یکی از ترفندها و نکات مهم تست زنی حفظ زمان است. می دانیم که تست از ۴ گزینه تشکیل شده است. گاهی این گزینه ها به هم مرتبط و گاهی هیچ ارتباطی میان آن ها وجود ندارد.

برای پاسخ به این تست ها باید توجه کنیم که زمان در نظر گرفته برلی هر تست کوتاه است بنابراین باید در مدت کوتاهی هم صورت سوال خوانده شود، هم منظور سوال دریافت شود، هم به گزینه ها دقت شود و نیز سوال حل شود و پاسخ داده شود.

اگر در مورد بهترین راه آشنایی با نکات تست زنی از رتبه‌های برتر کنکور بپرسید، همه‌ آن ها به شما یک پاسخ می دهند. آن هم این است که تست بزنید تا دست طراح کنکور را بخوانید.

به خصوص برای دروس محاسباتی معمولا چند تیپ سوال طراحی می‌شود. اگر روی حل چند باره و تحلیل با دقت این سوالات دقت کنید، می‌توانید انواع مختلف سوال را شناخته و مراحل حل تست را به خوبی طی کنید.

از دیگر نکات تکنیک های تست زنی می توان به رد گزینه هایی که کاملا با موضوع سوال و نیز با موضوع سایر گزینه ها متفاوت هستند پرداخت. با این روش با گزینه های کمتری مواجه هستیم بنابراین کار ما برای حل تست راحت تر خواهد بود.

پیشنهاد می شود در حل سوالات کنکور هوشمندانه به سراغ سوالات بروید. اگر می‌بینید در جواب سوالی شک دارید یا جواب آن بیش از حد برای شما وقت گیر است، به سراغ سوالات بعد بروید و با کشیدن نشانه‌ ضربدر کنار آن سوال، حل آن را به وقت اضافه احتمالی موکول کنید. اگر برای حل سوالی هیچ ایده‌ای ندارید کنار آن منفی بگذارید. در آخر آزمون و پس از بررسی سوالات، می‌توانید به سراغ سوال‌های ضربدر و سپس سوالات منفی دار بروید و روی حل آن تمرکز کنید.

جمع بندی

همواره بزرگترین و معتبرترین آزمون‌ها از جمله آزمون سراسری کنکور بر محور سنجش تستی استوار بوده و با سوالات چهار گزینه‌ای داوطلبان و دانش آموزان را به چالش می‌کشند. اگر نمونه سوالات کنکور سراسری سال‌های گذشته را با مطالب کتب آموزشی مقایسه کنید، متوجه سطح تسلطی که پاسخگویی این سوالات می‌طلبند می‌شوید.

برای تسلط به مطالب کتب آموزشی و موفقیت در آزمون سراسری کنکور باید زمان قابل توجهی از ساعات مطالعه خود را به حل تمرین تستی اختصاص دهید و مهارت‌های مهمی چون افزایش سرعت تست زنی را در خود تقویت کنید. کتاب های ذکر شده در متن بالا علاوه بر اینکه رویکردی تستی دارند توانسته اند با روش های تست زنی نیز دانش آموزان را آشنا کنند. از روش های مهم تست زنی که می توانیم به آن ها اشاره کنیم رد گزینه ها غیر مرتبط ، حفظ زمان، ضربدر و ‌.. است.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • نوامبر 14, 2022
  • 58 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...