جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور

جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور

[کل: 2 میانگین: 5]

جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور: آیا این تا به حال برای شما اتفاق افتاده است؟ شما برای کنکور خود سخت مطالعه کرده اید، اما وقتی وارد امتحان می شوید، ذهنتان خالی می شود. همانطور که برای شروع آزمایش می نشینید، متوجه عرق کردن کف دست های خود می شوید. برای جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور باید روش های متعددی را امتحان کنید.

آیا علائم اضطراب در سر جلسه امتحان  را می شناسید؟ بسیاری از افراد قبل از امتحان استرس یا اضطراب را تجربه می کنند. در واقع، کمی عصبی بودن می تواند به شما کمک کند بهترین عملکرد خود را داشته باشید. با این حال، زمانی که این پریشانی به حدی بیش از حد می شود که عملاً در عملکرد امتحان اختلال ایجاد می کند، به آن اضطراب امتحان می گویند.

کتاب طلایی در ادامه مقاله روش هایی را برای جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور شرح خواهد داد.

افکار منفی سر جلسه کنکور

شیمی دهم تک جلدی مبتکران از دروسی است که احتمالا برخی از افراد در هنگام مطالعه آن دچار نگرانی می شوند. شما در کلاس توجه کردید، یادداشت ‌های دقیق برداشتید، هر فصل را خواندید، و حتی در جلسات مطالعه اضافی بعد از کلاس شرکت کردید، بنابراین باید در آن امتحان بزرگ عالی عمل کنید، درست است؟

با این حال، وقتی آزمون ارائه می‌شود، آنقدر عصبی می‌شوید که پاسخ‌ های ساده ‌ترین سؤال ‌ها را نیز خالی می ‌کنید. اگر این تجربه آشنا به نظر می رسد، ممکن است از اضطراب امتحان رنج ببرید.

اضطراب امتحان چیست؟

در حالی که این کاملا طبیعی است که قبل از امتحان کمی عصبی شوید، برخی از دانش آموزان اضطراب امتحان را ناتوان کننده می دانند. افکار تند، ناتوانی در تمرکز، یا احساس ترس می توانند با علائم فیزیکی مانند ضربان قلب سریع، سردرد یا حالت تهوع ترکیب شوند.

خواه ACT باشد، امتحان AP، یا یک فینال تاریخچه مهم، اضطراب امتحان این قدرت را دارد که هفته ها و ماه ها کار سخت را از مسیر خارج کند. برای جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور باید خود را آماده هرگونه چالشی کنید.

نکاتی برای به حداقل رساندن استرس امتحان و اضطراب

اگر برای مطالعه ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه استرس دارید، ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید. بنابراین دقیقاً چه کاری می توانید انجام دهید تا از اضطراب امتحان جلوگیری کنید یا آن را به حداقل برسانید؟ در اینجا چند استراتژی جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور وجود دارد که هرکدام از آنها را شرح خواهیم داد.

مطمئن شوید که آماده هستید

این به این معنی است که برای آزمون زودتر مطالعه کنید تا زمانی که با مطالب احساس راحتی کنید. تا شب قبل صبر نکن اگر مطمئن نیستید که چگونه مطالعه کنید، از معلم یا والدین خود کمک بخواهید. آمادگی کافی باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود که اضطراب امتحان شما را کاهش می دهد.

افکار منفی را دور بریزید

اگر شروع به داشتن افکار مضطرب یا شکست خورده کردید، مانند “من به اندازه کافی خوب نیستم”، “من به اندازه کافی خوب مطالعه نکردم” یا “من نمی توانم این کار را انجام دهم”، بهتر است این افکار را از ذهن خود دور بریزید و آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید. “من می توانم این کار را انجام دهم”، “من مطالب را می دانم” و “من سخت مطالعه کردم. این می تواند به مدیریت سطح استرس شما در هنگام تست زدن کمک کند.

نفس های عمیق بکشید

یکی از روش های ویژه برای جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور نفس عمیق کشیدن است. اگر در حین انجام آزمایش احساس اضطراب کردید، از طریق بینی عمیق نفس بکشید و از دهان بیرون دهید. هر سوال یا مشکل را یکی یکی کار کنید و در صورت نیاز بین هر یک نفس عمیق بکشید. اطمینان از اینکه به ریه های خود اکسیژن زیادی می دهید می تواند به تمرکز شما کمک کند و حس آرامش را به شما القا کند. پ

بخوانید: تند خوانی در کنکور + ۳ راهکار مهم

 

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید

قبل از آزمون باید حتما غذاهای سالم بخورید و خواب کافی داشته باشید. از این گذشته، افراد خواب‌آلود و گرسنه در بهترین شرایط برای انجام آزمایشات خوب نیستند! همچنین ممکن است بخواهید قبل از انجام آزمایش برای کاهش تنش بدن، فعالیت بدنی متوسط یا ورزش کنید.

دانش‌آموزی که یک شب کامل می‌خوابد، به دویدن می‌رود و قبل از آزمون صبحانه‌ای متعادل می‌خورد، شانس انجام بهترین عملکرد خود را در امتحان و اجتناب از «آشفتگی‌های آزمایشی» افزایش می‌دهد. مقاله بهترین مکان مطالعه کنکور را جهت درک بهتر مطالعه کنید.

در امتحانات عملی شرکت کنید.

یکی از روش های جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور اشنایی با جو و فضای آزمون است. افراد هنگام انجام کاری که آشنا هستند کمتر مضطرب می شوند. اگر مربی شما فرصت شرکت در آزمون های عملی را می دهد، از این فرصت برای مطالعه تست ها و آشنایی با قالب و سبک آنها استفاده کنید.

در درسی مانند حسابان یازدهم تست خیلی سبز به همین سادگی نمی توان رتبه قبولی را کسب کرد؛ بنابراین نیاز به تمرکز دارد. در طول یک دوره تحصیلی، با همان شرایطی که در آزمون واقعی شرکت می کنید، در آزمون عملی شرکت کنید. مثلاً اگر یادداشت در طول آزمون مجاز نیست، هنگام شرکت در آزمون عملی به یادداشت های خود نگاه نکنید. اگر آزمون زمان بندی شده است، هنگام اتمام آزمون عملی همان محدودیت زمانی را رعایت کنید.

 

با افراد مثبت اندیش در ارتباط باشید

افرادی که وقت خود را با آنها سپری می کنید اهمیت زیادی دارد، بنابراین سعی کنید از افراد دارای نظر و منفی باف دوری کنید. حرف آنها نباید شما را آزار دهد. دیگران را فراموش کنید، شما هستید و این چیزی است که مهم است. مقاله انرژی مثبت سر جلسه کنکور را مطالعه کنید.

نکات اضطراب امتحان چیست؟

بر اساس ADAA، دلایل اضطراب امتحان ممکن است شامل ترس از شکست، کمبود زمان آماده سازی کافی، یا تجربیات بد در انجام تست ها در گذشته باشد. تو تنها نیستی! در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید تا در روزهای منتهی به آزمون و در خلال آن آرام بمانید. پیشنهاد می‌شود مقاله کافئین برای مطالعه مصرف نکنید را جهت درک بهتر مطلب مطالعه کنید.

آماده باش

بله، این امر بدیهی به نظر می رسد، اما قابل تکرار است. اگر مطمئن هستید که به طور کامل آماده شده اید، با وارد شدن به آزمون اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. برای مرور مفاهیم سخت یا انواع سوال به کمک نیاز دارید؟ از افراد خبره در این زمینه اطلاعات بگیرید. این افراد می‌توانند تقویت بیشتری را برای شما فراهم کنند تا احساس خونسردی و سرحال بودن داشته باشید.

فقط شروع کن

صفحه خالی می تواند اضطراب شما را به حداکثر برساند. پس از اینکه دستورالعمل ها را خواندید، با ایجاد طرح کلی برای پاسخ انشا، مستقیماً وارد آن شوید. یا سوالاتی را بیابید که بتوانید اعتماد به نفس و شتاب خود را تقویت کنید. شما باید ابتدا شروع به مطالعه شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان  کنید تا بغهمید در کدام بخش آن مشکل دارید تا بتوانید آن را حل کنید.

شما همیشه می توانید به عقب برگردید و بعداً در صورت نیاز چیزها را تغییر دهید، اما چند پاسخ سریع می تواند باعث شود که توپ به شما کمک کند.

روی تنفس آرام و افکار مثبت تمرکز کنید.

تنفس عمیق می تواند ضربان قلب یا ذهن تندرو را کند کند، بنابراین این تکنیک ها را در خانه تمرین کنید. خود تمرکز بر تنفس و تفکر می تواند به طور بیومتریکی این احساسات مضطرب را تغییر دهد. برای جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور سعی کنید نفس های عمیق بکشید.

گاهی اوقات فقط به یاد آوردن این که برخی از اضطراب های امتحان دادن بخشی عادی از مدرسه و دانشگاه است، می تواند به مدیریت آن کمک کند. اگر به تقویت اعتماد به نفس نیاز دارید، یک جلسه با یک معلم آنلاین امتحان کنید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • جولای 27, 2022
  • 106 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...