۷ راز موفقیت در کنکور

[کل: 0 میانگین: 0]

راز موفقیت در کنکور: موفقیت در کنکور خواسته‌ای است که هر ساله ذهن هزاران دانش آموز را به خود مشغول می‌کند.

داشتن انگیزه و علاقه فراوان در این راه پر فراز و نشیب بسیار کمک کننده است. انگیزه بالا همانند موتوری محرک است که به شما در داشتن یک شروع قدرتمند بسیار کمک می‌کند.

برای موفقیت در کنکور و آگاهی از ۷ راز موفقیت در کنکور باید دانش فروانی نسبت به درس‌ها و همچنین شناخت خود داشته باشید.

به عنوان مثال تعادل برقرار کردن میان مطالعه دروس عمومی و اختصاصی از جمله موارد کمک کننده به قبولی در کنکور می‌باشد

بسیاری از افراد نمی‌دانند که در سال کنکور چه میزان زمان برای مطالعه تستی و تشریحی گذارند.

راز موفقیت در کنکور

برای موفقیت در کنکور عوامل بسیار زیادی تاثیرگذار است. با رعاینت این نکات و اجرا مو به مو آن‌ها به موفقیت در این آزمون علمی بزرگ نزدیک‌تر می‌شوید. در ادامه به بررسی ۷ راز موفقیت در کنکور خواهیم پرداخت.

همچنین یکی از مهم‌ترین المان‌‎ها برای قبولی در کنکور، برنامه ریزی صحیح و مطابق با توانایی‌هایتان است. با بانک کتاب طلایی همراه باشید تا در ادامه به راه‌های موفقیت در کنکور بپردازیم.

شروع به موقع مطالعه

شروع به موقع مطالعه می‌تواند موجب شود که از بسیاری رقبا جلو بیفتید. رتبه‌های برتر معمولا برای قبولی در کنکور برنامه چند ساله دارند. بنابراین بهتر است هرچه زود‌تر مطالعه برای کنکور را آغاز کنید تا از رقبا عقب نمانید.

مطالعه عمیق

راز موفقیت در کنکور: اگر می‌خواهید در کنکور موفق شوید، به صورت عمیق مطالعه کنید. به عبارت دیگر سعی کنید کتاب درسی را شخم بزنید. برای مطالعه دروسی مانند شیمی کتاب درسی باید با جزئیات کامل مطالعه شود. در این مطالعه عمیق میان سرعت و دقت تعادل ایجاد کنید.

اگر زودتر شروع کنید، زمان کافی دارید بنابراین می‌توانید مطالب بیش‌تری بیاموزید.

تغییر باور منفی

هنگامیکه صحبت از موفقیت می‌شود، بسیاری از افراد تنها به جنبه مطالعاتی توجه می‌کنند. درصورتیکه تقویت افکار و باور نیز موجب می شود که به موفقیت برسید.

دانش آموزانی که خود را باور کردند و بر روی اهداف خود متمرکز شدند، شانس بالایی برای موفقیت دارند. بهتر است مطلب جالب با اعتماد به نفس برای کنکور را مطالعه کنید.

برنامه ریزی

راز موفقیت در کنکور: برای موفق شدن در هر کاری داشتن برنامه ریزی مناسب امری ضروری است. بهتر است برای ساعت خواب و بیداری خود برنامه داشته باشید.

این کار در زمان کنکور اهمیت بسیار زیادی دارد. با داشتن یک برنامه‌ریزی خوب و منظم از زمان خود حداکثر استفاده می‌کنید.

در برنامه ریزی به عادت‌های خوب توجه کرده و آن‌ها را در نظر بگیرید. در هنگام برنامه ریزی اگر قسمتی از برنامه شما اجرا نشد، آن را کنار نگذارید. شما می‌توانید برنامه خود را اصلاح کرده و مجددا ادامه دهید.

اجرای روش‌ تست زنی

علاوه بر موارد گفته شده روش‌های تست زنی نقش بسیار مهمی دارند.

آموزش روش‌های تست زنی سبب می‌شود که در مدت زمان کم، بهترین عملکرد را داشته باشید و به درستی به سوالات پاسخ دهید.

خلاصه برداری

راز موفقیت در کنکور: یکی از کارهای بسیار مهمی که در هنگام کنکور معمولا نادیده گرفته می‌شود، خلاصه برداری است. اهمیت خلاصه برداری در ماه های نزدیک به کنکور مشخص می‌شود. بنابراین این خلاصه ها مانند گنجینه‌ای ارزشمند می باشند.

 

روش مطالعه شیمی کنکور

راز موفقیت در کنکور: درس شیمی جزو دروس بسیار مهم رشته‌ی تجربی و ریاضی شمرده می‌شود. برای موفقیت در این درس باید روش‌هایی کاربردی را بکار گیرید تا بتوانید رتبه مناسبی در کنکور بدست آورید. یکی از دلایل دست نیافتن به درصد قابل قبول در این درس به کار گرفتن روش های نادرست است.

شیمی با سایر دروس بسیار متفاوت بوده، بطوریکه هم شامل دروس حفظی و هم مسئله می‌شود. بنابراین تسلط در دو بخش بسیار اهمیت دارد.

در سال‌های اخیر مسائل شیمی به‌صورت ترکیبی مطرح می‌شوند. بنابراین شما باید هم به مباحث حفظی و هم حل مسئله تسلط بالایی داشته باشید. استفاده از کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران می‌تواند به شما بسیار کمک کرده و درصد خوبی را برایتان به ارمغان آورد.

مطالعه دقیق و خط به خط کتاب درسی

توجه داشته باشید که این منابع باید درکنار کتاب کمک درسی مطالعه شود. در این صورت است که بهترین درصد را برایتان به ارمغان آورده خواهد شد.

شیمی مانند زیست‌شناسی است و نکات بسیار زیادی دارد. بنابراین مطالعه دقیق و خط به خط کتاب درسی بسیار مهم است. شما باید این درس را به صورت ترکیبی مطالعه نمایید و بر تمام مباحث گفته شده تسلط داشته باشید.

راز موفقیت در کنکور: یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت درس شیمی و در نهایت کنکور، تسلط بالا و مرور است. مرور سبب می‌شود که مطالب در حافظه بلند مدت ثبت شده و از فراموش شدن آن نگرانی نداشته باشید.

اگر می‌خواهید در تست زنی سرعت عمل بالایی داشته باشید، استفاده از کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با مطالعه این دو کتاب از لحاظ شیمی پایه به تسلط فراوان می‌رسید.

پیشنهاد می‌شود: برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲

استفاده از منابع معتبر

انتخاب منابع مناسب تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شما در کنکور دارد.

شما با استفاده از منابع مناسب، تست‌های  استاندارد را تمرین کرده و به تسلط بالایی در دروس می‌رسید. توجه داشته باشید که اولین و بهترین منبع برای هر دانش آموزی کتاب درسی است. برای تکمیل تر شدن این سرفصل بهتر است مقاله کامل و جامع بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲ را مطالعه کنید.

حفظ آرامش راز مهم موفقیت در کنکور

راز موفقیت در کنکور: هرساله بسیاری از افراد برای کنکور مطالعه می‌کنند اما در رشته دلخواه خود قبول نمی‌شوند. یکی از دلایل این موضوع، عدم کنترل بر استرس و نگرانی است.

اضطراب سبب پاک شدن اطلاعات از حافظه شما شده و راندمان شما را در جلسه آزمون بسیار کاهش می‌دهد.

سعی کنید با مطالعه صحیح و آزمون‌های مختلف استرس را از خود دور کنید تا آزمون سراسری را به خوبی پشت سر بگذارید.

بانک کتاب طلایی

موفقیت در کنکور به یکی از چالش‌های دانش آموزان تبدیل شده است. با استفاده از منابع مناسب، تلاش فراوان و حفظ آرامش رسیدن به این هدف سخت نخواهد بود. شما می‌توانید از کتاب طلایی نسبت به دریافت بهترین منابع کمک درسی اقدام کنید. در این مقاله سعی کردیم به بیان مطالبی در مورد ۷ راز موفقیت در کنکور بپردازیم. امیدواریم که مطالب گفته شده توسط کتاب طلایی، اطلاعات مناسبی را در اختیارتان گذاشته باشد و بتوانید بهترین نتایج را برای خود رقم بزنید.

پیشنهاد می‌شود: کتاب طلایی بزرگترین فروشگاه آنلاین کتاب

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • می 16, 2022
  • 141 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...