روش تست زنی حسابان

روش تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز

روش تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز از جمله درس‌هایی است که اهمیت بسیار زیادی برای دانش آموزان رشته ریاضی دارد. کسب درصد بالا در این درس می‌تواند مانند پله‌ای ترقی برای شما عمل کند. حسابان جز دروس سخت شناخته می‌شود. زیرا این درس همان ریاضی است اما در سطح سخت‌تری درس داده می‌شود. برای قوی شدن در این درس، باید تمرین بسیار زیادی کنید. این تمرین بهتر است از کتاب درسی و منابع کمک درسی انجام گیرد. یکی از بهترین منابع برای تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز می‌باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه نکاتی را در مورد بهترین روش تست زنی حسابان یازدهم خیلی سبز بیان کنیم.

بانک کتاب طلایی

تکنیک‌های تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز

همواره مطالعه ریاضی و موفق شدن در این درس دغدغه بسیاری از دانش آموزان بوده است. بسیاری از افراد عقیده دارند که تست زنی نباید پس از مطالعه باشد اما در درس حسابان این کار بهتر است پس از آموزش صورت گیرد. روش تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز و تمرین فراوان در این درس، فرمول‌ها را به حافظه بلند مدت شما منتقل می‌کند. توجه داشته باشید که هرچه بیشتر تست بزنید، تسلط شما بالا رفته و سرعت عمل بیش‌تری در این درس خواهید داشت. پس از رسیدن به تسلط نسبی می‌توانید از تست‌های زماندار استفاده کنید.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر بعد از گذشت مدتی نتوانستید به تستی پاسخ دهید، از آن تست رد شوید و سراغ تست دیگری بروید. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که آیا پس از پاسخگویی به هر تست باید به پاسخنامه آن مراجعه کنیم؟ پاسخ این سوال بستگی به وضعیت درسی و سطح علمی شما دارد. در بسیاری از کتاب‌های کمک آموزشی مانند حسابان یازدهم تست خیلی سبز، تست‌ها از سطح پایین و آسان دسته بندی شده‌اند تا به سطح بالا برسند.

اگر در ابتدای کار نتوانستید از پس تست‌های آسان بربیایید باید درسنامه و پاسخنامه را مجددا مطالعه کنید تا متوجه نقاط ضعف خود شوید. در صورتیکه پس از گذشت ۴ الی ۵ دقیقه، پاسخی برای سوال پیدا نکردید، می‌توانید به پاسخنامه مراجعه کنید. در صورتیکه تکنیک‌های تست زنی را به خوبی پیاده سازی کردید و به نتیجه رسیدید، می‌توانید پس از ۲۰ الی ۳۰ تست به پاسخنامه مراجعه کنید.

تکنیک_های تست زنی حسابان یازدهم تست خیلی سبز

تکنیک ضربدر منها حسابان یازدهم تست خیلی سبز

یکی دیگر از تکنیک‌های بسیار مهم و کاربردی، استفاده از تکنیک ضربدر و منها است. هدف از انجام این تکنیک کاهش اشتباهات در جلسه آزمون است. در هنگام تست زنی سوالاتی وجود دارند که شما به آن‌ها به سرعت پاسخ می‌دهید و تسلط بسیار بالایی در حل آن‌ها دارید. گروه دوم آن دسته از سوالاتی هستند که در پاسخ به آن‌ها شک دارید. به هیچ عنوان در اولین بار مواجه با این سوالات، به آن‌ها پاسخ ندهید زیرا احتمال غلط زدن آن‌ها بالا است. برای اینگونه سوالات می‌توانید از تکنیک ضربدر استفاده کنید.

پس از اتمام سوالات مجددا به مبحث مورد نظر برگشته و بر روی سوالاتی که کنار آن‌ها علامت ضربدر وجود دارد، مجددا فکر کنید. در حقیقت با استفاده از علامت ضربدر، امکان بازگشت به سوال برای شما فراهم می‌شود. علاوه بر ضربدر تکنیک دیگری نیز وجود دارد که به آن منها گفته می‌شود. منها برای سوالاتی قابل استفاده است که هیچ ایده‌ای برای حل آن‌ها ندارید. استفاده از این علامت به معنای عدم پاسخگویی به آن سوال است و دیگر بازگشتی به این سوالات صورت نمی‌گیرد.

تکنیک حذف گزینه حسابان یازدهم تست خیلی سبز

تکنیک حذف گزینه یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها برای پاسخگویی به سوالات تستی است. این تکنیک هنگامی اجرا می‌شود که ما گزینه‌های غلط را حذف کرده و گزینه‌های باقی مانده را بررسی می‌کنیم. حذف گزینه باتوجه به اینکه گستره پاسخ غلط را کاهش می‌دهد، موجب پاسگویی راحت تر به سوالات می شود.

 

این تکنیک یگی از بهترین و کاربردی ترین تکنیک ها است که هر داوطلب کنکوری باید از آن استفاده کند. با حذف گزینه احتمال پاسگخویی به سوالات اشتباه، کاهش می یابد. در حقیقت میتوان گفت این تکنیک یکی از بهترین روش تست زنی حسابان یازدهم است.

تکنیک سوالات شک‌دار حسابان یازدهم خیلی سبز

این تکنیک نیز یکی از بهترین روش تست زنی حسابان یازدهم است. مواجه با تست شک‌دار یکی از مشکلاتی است که بسیاری از داوطبان در جلسه آزمون با آن رو به رو می‌شوند. تست‌های شک‌دار معمولا به چند دلیل کلی اتفاق می‌افتد. دلیل اول عدم تسلط داوطلب به مطالب درسی است. در این صورت داوطلب باید مجددا به مطالعه مبحث مورد نظر بپردازد. تسلط در هر درس و مبحثی از جمله حسابان، سوالات شک‌دار را در شما به حداقل می‌رساند. تست‌های شک‌دار به دلیل بی دقتی در خواندن صورت سوال نیز اتفاق می‌افتد. آیا درمورد بهترین بانک کتاب جامع درسی در ایران چیزی میدانید؟

در صورت تند خواندن صورت سوال یا عدم تسلط بر استرس ممکن است برخی کلمات کلیدی در صورت سوال جا بیفتد. همن موضوع تست را به تستی شک‌دار تبدیل می‌کند. یکی دیگر از دلایل ایجاد تست شک‌دار برای دانش آموزان، استفاده از منابع نامناسب است.

در بسیاری از منابع درسی توضیحات اشتباه و خارج از مباحث درسی مطرح می‌شود و داوطلب را در جلسه آزمون با تست شک‌دار مواجه می‌کند. برای کاهش تست‌های شک‌دار در جلسه آزمون، پس از آزمون‌های آزمایشی یا استفاده از منابع کمک آموزشی به تحلیل پاسخ سوالات بپردازید. انجام این کار امری بسیار مهم و تاثیر‌گذار است. در صورتی که در جلسه آزمون با سوالی شک‌دار مواجه شدید، آن سوال را علامت‌گذاری کرده تا مجددا به آن بازگردید.

تکنیک سوالات شک_دار حسابان یازدهم خیلی سبز

نتیجه گیری

حسابان یکی از چالش برانگیزترین دروس کنکور است. این درس به اندازه‌ای مهم است که انتخاب منبع مناسب برای آن بسیار اهمیت دارد. حسابان یازدهم تست خیلی سبز یکی از بهترین منابع برای تست زنی حسابان است. این کتاب مجموعه از سوالات طبقه بندی حسابان است که سوالات آن به ترتیب سطح دشواری چیده شده است. شما می‌توانید این کتاب را از کتاب طلایی تهیه کنید. کتاب طلایی مجموعه‌ای برگرفته از کتاب های تستی کنکوری است. در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در مورد درس حسابان و نکات تستی مربوط به آن بیان کنیم. امیدواریم که با استفاده از مطالب گفته شده درصد بسیار خوبی در این درس کسب کنید.

به مطالعه خود ادامه دهید: بهترین روش تست زنی شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آوریل 13, 2022
  • 226 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...