شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

[کل: 0 میانگین: 0]

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی؛ آمار و ارقام شرکت کنندگان هرساله نشان می‌دهد که رقبت و استقبال بالایی برای شرکت در کنکور علوم تجربی وجود دارد.

علاقه به رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری از یک طرف با توجه به اشتیاق بسیاری از داوطلبین کنکور به دانش آناتومی بدن، زیستشناسی و گونه شناسی از یک سو، و از طرف دیگر تا حدودی بخاطر وجه عمومی و پرستیژ بالایی که این مشاغل دارند بسیاری از داوطلبین و خانواده‌هایشان را مشتاق به شرکت در این رشته‌های علمی می‌نماید.

اما لازم است برای ورود به این رشته های عالی دانشگاهی از مانعی به نام کنکور عبور نموده و در کنکور تجربی شرکت نمایند. بسیار دیده شده که فارغ التحصیلان دیپلم سایر رشته‌ها علاقهمند هستند برای ورود به دانشگاه در کنکور تجربی شرکت نموده و تحصیلات آکادمیک خود را از زیرمجموعه‌های این رشته علمی انتخاب نمایند.
دسته‌ای از این داوطلبان دیپلمه های رشته فنی و حرفه ای هستند.

حال می‌خواهیم بدانیم آیا شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی امکان پذیر است؟ و برای اینکه این مسیر را به راحتی طی کنیم جهت شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی از چه مجموعه دروسی و با چه برند قابل توجهی استفاده نمائیم که به نتیجه مطلوب خود برسیم.

کنکور پدیده ای علمی با ضوابط قانونی

کنکور واژه‌ای فرانسوی است که معادل فارسی آن هم شیرین و هم دلهره آور است. این واژه معادل فارسی فتح نمودن و پیروز شدن از جمله معنای اصلی واژه کنکور می‌باشد؛ اکنون طی دهه‌های اخیر که کنکور با هدف علمی اولیه خود تبدیل به مفهومی فراتر از یک واژه بهخود گرفته و تبدل به یک دغدغه شده، نیاز است که راه‌های دستیابی آسان به این فتح شیرین را برای خود مسرت بخش و دست یافتنیتر نمائیم.

هدف از برگزاری کنکور در واقع به محدودیت پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برمی‌گردد. از آنجایی که تعداد متقاضیان این پدیده علمی در بین دانش آموزان پایه دوازدهم و نیز فارغ التحصیلان مقطه دبیرستان روز به روز در حال افزایش بوده و دانشگاه‌ها ظرفیت آموزش به تمامی این داوطلبین را نداشتند لذا کنکور با هدف غربالگری در بین داوطلبان مستعد و علاقه مند، طرح و برنامه ریزی شده و به اجرا در آمده است.

راهنمای شرکت در کنکور تجربی و ریاضی با دیپلم فنی

راهنمای شرکت در کنکور تجربی و ریاضی با دیپلم فنی

چنانچه داوطلب عزیزکنکوری با داشتن دیپلم فنی با توجه به علایقی که دارد مصمم به شرکت درکنکور تجربی با دیپلم فنی می‌باشد، لازم است یک سری اطلاعات را جهت نیل به این مقصود بداند. داوطلبینی که دیپلم فنی نظام جدید را دریافت نموده اند و به تازگی فارغ التحصیل هستند بدون هیچ مانعی امکان شرکت در کنکور تجربی را خواهند داشت و لازم است مجموعه کتاب‌های رشته تجربی را جهت کنکور مذکور مطالعه نمایند.

اما برای آن دسته از دواطلبانی که دیپلم خود را در نظام قدیم دریافت نمودهاند یک مانع کوچک وجود دارد که پس از عبور از آن به راحتی حق شرکت در کنکور تجربی را با دیپلم فنی خود دارند. و آن دریافت مدرک پیشدانشگاهی یا همان پایه دوازدهم وگذراندن دروس این مقطع می‌باشد.

از طرفی بسیاری از داوطلبین خواستار ادامه تحصیل در رشته های مهندسی از طریق کنکور ریاضی هستند. حال این سوال مطرح است که آیا همانند رشته تجربی، شرکت در کنکور ریاضی با دیپلم فنی امکان دارد؟

دفترچه راهنمای گروه آزمایشی ریاضی دقیقا همان شرایطی را که داوطلبات کنکور تجربی برای دارندگان دیپلم فنی دارند ویا دارا بودن مدرک کاردانی را جهت شرکت در کنکور ریاضی با دیپلم فنی بلامانع می‌داند.

اهمیت درس زیست شناسی در کنکور تجربی

از آنجایی که تمام رشته‌های علوم پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی داوطلبان خود را از رشته علوم تجربی می‌گیرند و با توجه به اینکه این رشته‌ها با بدن موجود زنده و اعضاء آناتومی بدن، شناسایی گیاهان، بررسی بدن جانوران و… سرو کار دارند لذا از مهمترین دروس تاثیرگذار در قبولی این رشته درس زیست شناسی می‌باشد.

لذا داوطلبان با یک برنامه‌ریزی منسجم بخش مفیدی از مطالعات خود را به این درس اختصاص می‌دهند. از جمله راه‌های مهم دستیابی و تسلط بر این درس، انتخاب کتاب‌های کمک‌آموزشی منسجم و معتبر است که با مطالب و تست‌های طبقه بندی شده تمامی نکات ریز و مفهومی این درس را آموزش دهد. یکی از بهترین کتاب‌های این درس، زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز می‌باشد.

داوطلب در ماه‌های آخر مطالعات کنکوری خود به دروس جامع نیاز دارد از این رو از نظر بسیاری از اساتید خبره و معلمان کارآزموده درس زیست، زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز به عنوان کاملترین و بهترین محتوای کمک آموزشی برای داوطلبان می‌باشد.

چگونه در کنکور تجربی درس ریاضی را با درصد بالا بزنیم؟

از دیگر دروس مهم برای فائق آمدن بر کنکور تجربی اهمیت دادن به درس ریاضی است؛ درس ریاضی با آموختن محاسبات و فنون ریاضی کمک می‌کند تا ذهن داوطلب، پویاتر و خلاقانهتر در دوره تحصیلات آکادمیک عمل نماید.

اگرچه بسیاری از کنکوریهای رشته تجربی شرکت در کلاس‌های خصوصی و دوره های ویژه آموزش ریاضی را برای خود لازم میبینند اما استفاده از یک کتاب کمک آموزشی جامع و هوشمند به فهم بهتر این درس و تست زدن بدون درصد خطا کمک می‌نماید.

بسیاری از مدرسان درس ریاضی با اطمینان کامل ابراز میدارند کتاب ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز و نیز کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه دو کتابی هستند که کمک می‌کنند تا داوطلب رشته تجربی با آموزشی کامل و اطلاعاتی جامعتر بر سر جلسه کنکور آماده شود.

انتخاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه و خرید کتاب ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز را از طریق سفارش اینترنتی و یا به کمک انتشارات خیلی سبز می‌توانید به راحتی دریافت نمائید.

آیا حذف درس شیمی در تعیین تراز رشته تجربی اثرگذار است؟

شاید بعضی دیپلمه های رشته فنی تصور کنند که می‌توانند با حذف برخی از دروس در کنکور، آن هم دروس اختصاصی رشته تجربی درصد نمره منفی خود را کاهش دهند. قطعا این روش از طرف مشاوران هرگز توصیه نمی‌شود. درس شیمی در تمامی پایه‌های رشته تجربی از دهم تا دوازدهم در کنکور ضرورت مطالعه دارد.

اگر شما داوطلب شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی هستید و نیاز به معرفی بهترین کتاب‌های درس شیمی دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران را بخوانید. پس از اتمام مطالعه و تسلط بر شیمی پایه دهم به سراغ شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران بروید و در کنار آن شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان را نیز با اطمینان مطالعه نمائید.

حال شما با مطالعه این سه کتاب تست های درس شیمی را بهراحتی حل خواهید نمود. لذا کسانی که در طول تحصیل خود شیمی نخواندهاند بدون نیاز به شرکت در کلاس شیمی با استفاده از این سه کتاب به هدف خود می‌رسند جهت خرید اینترنتی شیمی دهم تک جلدی مبتکران ، شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان به سایت کتاب طلایی مراجعه نمائید.

بهترین شیوه در یادگیری درس حسابان

درس حسابان را قطعا با رشته ریاضی می‌شناسیم. برای داوطلبین عزیزی که میل به شرکت در کنکور ریاضی با دیپلم فنی را دارند آشنایی و آموزش با درس حسابان بسیار حائز اهمیت است.

به ویژه اینکه برای داوطلبین کنکور ریاضی که در دانشگاه در رشته‌های فنی مهندسی مشغول تحصیل می‌شوند اهمیت این درس محاسباتی دوچندان است لذا برای آنان نیز با محتوای منحصر به فرد رشته خودشان کتاب‌های جامع کنکور خیلی سبز از جمله کتاب کمک آموزشی حسابان یازدهم تست خیلی سبز را پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین شیوه در فراگیری درس حسابان آشنایی با روش‌های مطالعاتی صحیح میباشد. درس حسابان همانند برخی دیگر از دروس حفظ کردنی نیست که خودخوان باشد بلکه درسی معادلاتی و محاسباتی است که نیاز به تمرین بیشتر دارد.

اینکه ما جهت یادگیری این درس کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز را معرفی می‌کنیم چون قصد داریم یک مرحله از آموزش این کتاب درسی را برای شما داوطلبین عزیز سهل و آسان نمائیم. موفقیت شما آرزوی ماست.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • نوامبر 26, 2022
  • 348 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...