ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی

ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی

[کل: 5 میانگین: 3.6]

یکی از ‌پرمتقاضی‌ترین گروه‌های آزمایشی، رشته ریاضی است و هر سال تعداد زیادی از دانش‌آموزان برای ورود به رشته‌های مهندسی در این کنکور شرکت می‌کنند. ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی محدود است و همه نمی‌توانند در رشته و یا دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند. رشته‌های کنکور ریاضی دارای دوره‌های مختلف روزانه، شبانه(نوبت دوم)، پردیس خودگردان، آزاد، غیرانتفاعی و پیام‌نور است.

دانش‌آموزان می‌توانند با اطلاع داشتن از ظرفیت رشته‌های کنکور ریاضی در کتاب طلایی و با توجه به رتبه خود، انتخاب رشته‌ای صحیحی داشته باشند. ظرفیت پذیرش رشته‌های کنکور ریاضی از طریق دفترچه انتخاب رشته این آزمون همزمان با آغاز فرایند انتخاب رشته مشخص می‌گردد.

بنا بر سازمان سنجش ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی محدود است. به همین دلیل، رقابت سنگینی در میان رشته‌های دانشگاهی این گروه وجود دارد. دانش‌آموزان که بعد از منتشر شدن کارنامه اولیه کنکور سراسری می‌خواهند انتخاب رشته نمایند باید دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱ را مطالعه کنند و از ظرفیت پذیرش اطلاعات کسب کنند و در آخر با آگاهی بیشتری رشته مورد نظر و مناسب خود را انتخاب نمایند. هم‌اکنون ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی مشخص نشده است اما این مشخص است که ظرفیت آن هر سال دچار تغییر زیادی نمی‌شود.

میتوانید بخوانید: ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته تجربی

 

ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی

کنکور ریاضی امروزه به یکی از پرمتقاضی‌ترین گروه‌های آزمایشی در بین دانش آموزان تبدیل شده است. سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد برای ورود به رشته‌های مختلف ریاضی به سراغ کنکور رشته ریاضی به رقابت می‌پردازند. لازم به ذکر است ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی محدودیت‌های خاص خود را دارد و تمامی افرادی که در کنکور شرکت می‌کنند توانایی را ندارند که به رشته مورد علاقه خود بروند. رشته‌های کنکور ریاضی امروزه در دوره‌های مختلفی اعم از روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی دوره روزانه

در دوره روزانه سال ۱۴۰۱ ظرفیت پذیرش برای این رشته ۴۱٫۳۰۹ نفر در نظر گرفته شده است. پذیرش و ادامه تحصیل در این دوره در دانشگاه‌های سراسری با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه قبولی امکان‌پذیر خواهد بود. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه‌ها، تحصیل رایگان و بهره‌مندی از امکانات خدمات رایگان دانشگاه می‌باشد. علاوه بر این ویژگی‌ها این دانشگاه‌ها از لحاظ کیفیت آموزش سطح بالاتری دارند.

 

ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی دوره نوبت دوم

در آزمون سراسری ۱۴۰۱ ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی در دوره نوبت دوم و یا همان شبانه ۶٫۲۸۶ نفر در نظر گرفته شده است. این دوره یکی از دوره‌های تحصیلی در دانشگاه سراسری است که تحصیل در این دانشگاه نیازمند به پرداخت شهریه است. افرادی که در این دوره پذیرفته شده‌اند باید هر ترم تحصیلی مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه ارائه دهند. لازم به ذکر است مدرک تحصیلی که در انتهای تحصیلات به دانشجو ارائه می‌شود عبارت فارغ‌التحصیل شده دوره شبانه قید خواهد شد، اما هیچ گونه تفاوتی با دوره روزانه ندارد.

 

ظرفیت پذیرش رشته ریاضی در دانشگاه فرهنگیان

در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ ظرفیت پذیرش دانشجو برای رشته‌های ریاضی ۳٫۵۸۸ نفر در نظر گرفته شده است. این دانشگاه در دسته دانشگاه‌هایی است که نیازمند به داشتن شرایط خاص است. داوطلبان برای آن که تحصیلات خود را در دانشگاه فرهنگیان ادامه دهند علاوه بر شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه قبولی باید در مصاحبه دانشگاه نیز امتیازات لازمه را کسب کنند. به این نکته توجه داشته باشید ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی برای دانشگاه‌های فرهنگیان نسبت به کنکور انسانی و تجربی کمتر است.

 

ظرفیت پذیرش رشته ریاضی در دانشگاه غیرانتفاعی

در سال ۱۴۰۱ ظرفیت پذیرش رشته ریاضی برای دانشگاه‌های غیر انتفاعی ۵٫۲۰۸ نفر در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است در اینجا منظور از دانشگاه غیر انتفاعی، دانشگاه‌های هستند که از بودجه‌های غیر دولتی برای دانشجو استفاده می‌کنند و به صورت مستقل زیر نظر هیئت‌امنای دانشگاه اداره می‌شوند. دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه‌ها ادامه تحصیل دهند باید شهریه و مبلغ مشخص شده‌ای را برای ترم‌های خود پرداخت کنند.

 

ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی در دانشگاه پردیس خودگردان

ممکن است برای شما این سؤال به وجود آید که ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی برای دانشگاه پردیس خودگردان به چه صورت است؟ لازم به ذکر است این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل از دانشجویان خود شهریه و مبلغ مشخص شده‌ای را دریافت می‌کند. دانشگاه پردیس خودگردان و یا پردیس دانشگاهی جایگزین شده نام پردیس بین‌المللی می‌باشد. شهریه‌ای که دانشجو باید در این دانشگاه‌ها پرداخت کند بیشتر از دیگر دانشگاه‌ها خواهد بود. ظرفیت این دانشگاه در سال ۱۴۰۱، ۳۷۸ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

 

ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی دانشگاه پیام نور

ظرفیت پذیری کنکور در رشته‌های ریاضی برای دانشگاه‌های پیام نور در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱٫۴۱۳ نفر در نظر گرفته شده است. این دانشگاه‌ها آموزش‌های خود را بر پایه آموزش از راه دور و نیمه حضوری بنا کرده است. شیوه اصلی آموزشی در این دانشگاه‌ها آموزش باز و از راه دور می‌باشد. این دانشگاه‌ها هم به صورت بدون آزمون و هم با آزمون کنکور دانشجویان را پذیرش می‌کنند.

معرفی و توضیح مختصری راجع به چند کتاب مفید کنکوری

در این قسمت متن چند مورد از کتاب‌های مفید و تأیید شده برای موفقیت و قبول شدن در رشته مناسب کنکور ریاضی را برای شما معرفی کرده‌ایم. این کتاب‌ها شامل کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران، کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان، کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز و کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران هستند و هر کدام از آنها را به طور مختصر معرفی کرده‌ایم:

میتوانید بخوانید: تاثیر درصد صفر در کنکور تجربی

شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکرانشیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران

کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران توسط آقای بهمن بازرگان تألیف می‌گردد. این کتاب همه فصل‌های شیمی یازدهم را پوشش داده است و هم‌اکنون برای کنکور ۱۴۰۲ چاپ و آماده شده است. این کتاب درسنامه‌های خود را در قالب ایستگاه‌های نکته و درس در بخش پاسخنامه تشریحی جا داده است. سوال‌های چهارگزینه‌ای این کتاب به تعداد ۱۲۵۵ عدد است و به سه گروه تست‌های VIP، دسا و تست‌های بدون علامت تقسیم‌بندی شده‌اند. این تست‌ها دارای پاسخنامه تشریحی مفصل و کاملی هستند و تقسیم‌بندی آسان، متوسط، سخت و بسیار سخت را دارند.

این کتاب شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای شیمی یازدهم مبتکران است و به عنوان کتاب واجب تک‌جلدی مبتکران شناخته می‌شود. دارای ۸۰۰ صفحه است و محتوای آن با شیمی پایه یازدهم تناسب دارد. این کتاب دارای تنوع رنگی زیادی نیست اما تصاویر، اشکال و نمودارهای رسم شده در آن کیفیت بالایی دارند. در درسنامه این کتاب برای تفهیم بهتر مطالب از کاریکاتورهای زیادی استفاده شده است و در این صورت به ماندگاری بیشتر مطالب در ذهن دانش‌آموزان کمک بسزایی می‌شود.

میتوانید بخوانید: بهترین کتاب های درسی پای های دهم و یازدهم

شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان

کتاب شیمی دوازدهم مبتکران بهمن بازرگان تنها دو فصل دارد. متن کامل این کتاب دارای تست‌های چهارگزینه‌ای با سطوح متفاوت است. بخش ایستگاه درس و نکته، یک بخش مهم کتاب است که پاسخ‌های تشریحی در آن ذکر شده‌اند. تست‌های این کتاب دارای انواع مختلف تست‌های VIP و تست‌های دسا هستند. این کتاب دارای سوالات سختی است اما با حل و تمرین کردن آنها، همه دانش‌آموزان می‌توانند به میزان مناسبی آماده آزمون کنکور شوند. مسئله‌های این کتاب مانند وزنه‌ای بزرگ به پای یک دونده هستند که در زمان مسابقه آن وزنه باز می‌شود و با احساس پروازی که برای دونده ایجاد می‌گردد، طی کردن مسابقه برای او بسیار آسان می‌شود.

بخش اصلی این کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای هستند و هر یک نیز دارای پاسخ تشریحی و زیر عنوان‌های خاصی هستند. هرکدام از فصل‌های این کتاب از آزمون‌های چکاپ تشکیل شده‌اند و در آخر کتاب آزمون‌های جامع برای تقویت بیشتر و بهتر دانش‌آموزان پشت کنکور گردآوری شده‌اند. در ادامه مطلب کتاب از مفاهیم بسیاری که در این کتاب ایده‌آل وجود دارند نوشته شده است.

میتوانید بخوانید: برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان

حسابان یازدهم تست خیلی سبزحسابان یازدهم تست خیلی سبز

کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز یک کتاب محبوب است که نویسندگان آن آقای علی شهرابی و میثم همزه‌لویی هستند. این کتاب به نسبت بقیه کتاب‌های مشابه، تقریبا خلاصه و اما کامل است. نویسنده این کتاب پس از توضیح هر درس از هر فصل، تست‌های آن را قرار داده است. پاسخنامه تشریحی نیز در آخر هر فصل وجود دارد.

این کتاب دارای ۱,۴۹۵ تست است که در ۴۵۳ صفحه قرار دارند. تست‌های این کتاب باید موازی با تدریس معلم توسط دانش‌آموزان حل شوند. پاسخنامه این کتاب دارای دو ستون است و مطالب آن کمی فشرده هستند. حجم این کتاب منطقی و قابل قبول است و به عنوان اولین منبع تست‌زنی دانش‌آموزان سال یازدهم استفاده می‌شود.

 

شیمی دهم تک جلدی مبتکران

تست‌های انتشارات مبتکران در کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران آورده شده‌اند. این کتاب دارای فهرست کاملی است که پیدا کردن زیرعنوان‌ها در آن دارای سهولت خاصی است. چیدمان عناوین آن مانند کتاب درسی است و لحن بیان آن به دو صورت رسمی و صمیمی است. نمادهای استفاده شده در این کتاب در فصلی اول کتاب توضیح داده شده است. لازم است که دانش‌آموزان برای مطالعه بهتر کتاب و آشنایی کامل با روند آموزشی آن، این قسمت را قبل از مطالعه کتاب، مطالعه کنند. این کتاب شامل همه مباحث و مطالب کتاب درسی و حتی مطالب حذف شده کتاب درسی چاپ ۹۷ و ۹۸ نیز هست. اما توصیه شده است که دانش‌آموزان سال دهم آنها را نادیده بگیرند «تابلوی ۱۰ ممنوع».

مؤلف این کتاب آقای بهمن بازرگانی هستند و دلیل قیمت بالای کتاب، جنس مرغوب کاغذ به همراه حجم بالای آن است. این کتاب منبع کامل و جامع شیمی سال دهم است و شامل ۱۱۰۰ تست می‌شود. در صورتی که این کتاب را برای مطالعه شیمی دهم انتخاب کرده‌اید، باید از ابتدای سال برنامه‌ریزی برای بررسی همه تست‌های آن داشته باشید. کل صفحات این کتاب ۷۲۰ صفحه است و با توجه به مطالب درون کتاب، حجم مناسبی است.

در واقع کتاب شیمی دهم مبتکران منبع کامل و جامعی برای درس شیمی سال دهم است. شما اگر داوطلب کنکور هستید و قصد دارید که روی مباحث سال دهم سرمایه گذاری کنید تمامی تست‌های این کتاب را بررسی کنید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • اکتبر 12, 2022
  • 504 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...