لیست رشته های کنکور تجربی

لیست رشته های کنکور تجربی

[کل: 0 میانگین: 0]

لیست رشته های کنکور تجربی؛ آماده شدن برای کنکور مستلزم سختی زیاد است، اما در کنار سخت کوشی، دانستن برخی نکات و ترفندها تنها می تواند برای آمادگی شما مفید باشد. به یاد داشته باشید، شکستن امتحان ورودی به خاطر کار سخت نیست، بلکه برای انجام بهترین کار در سالن امتحان است.

آیا روزهای دبیرستان را به یاد می آورید که تنها چیزی که می توانستید به آن فکر کنید مطالعه برای امتحانات ورودی دانشگاه بود؟ این امکان وجود دارد که شما در حال حاضر دقیقا در آن موقعیت هستید. این فکر که چرا کالج‌ها آزمون را اجباری می‌کنند، ممکن است در مغز شما غوغا کند.

خبر خوب این است که شما تنها نیستید. هزاران دانش آموز ملزم به شرکت در امتحانات ورودی مشابه شما هستند. بنابراین، بیایید به هدف امتحانات ورودی دانشگاه در رشته تجربی بپردازیم.

لیست رشته های کنکور تجربی

اگر رتبه های برتر کنکور پزشکی، کنکور تجربی و کنکور ریاضی را بررسی کنیم، به وضوح می بینیم که افراد موفق برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی منسجم و خوبی داشته اند، برخلاف آنچه به شما القا شده است.

برخی از رسانه های عمومی دانش دانش آموزان برتر علاوه بر داشتن هوش و استعداد بالا، اساسا افرادی هستند که مورد توجه خانواده قرار می گیرند و با برنامه ریزی ویژه ای که خانواده ها در سال های قبل از کنکور برای آنها انجام داده اند، به موفقیت دست یافته اند.

اولین نکته ای که برای انتخاب بهترین کلاس کنکور و کلاس تقویتی ایران برای قبولی در رشته های تجربی و مهندسی باید در نظر بگیرید نام اساتید و تجربه و سوابق موفقیت آنها در سال های گذشته است.

برخی از رشته های کنکور تجربی:

دندانپزشکی

یک دندانپزشک عمومی یا خانوادگی انواع درمان های پیشگیرانه، زیبایی و ترمیمی را ارائه می دهد که اکثر ما با مراجعه به دندانپزشک همراه هستیم.

یک دندانپزشک عمومی می تواند اکثر مشکلات دهان و دندان را که ممکن است بیمار تجربه کند، مدیریت کند، و برخی از دندانپزشکان عمومی نیز درمان های تخصصی تری را ارائه می دهند. دندانپزشک می تواند در زمینه های مختلف دندانپزشکی تخصص داشته باشد.

آنها می توانند یک متخصص ارتودنسی خوب، یک متخصص پروتز و یا یک جراح فک و صورت باشند. آنها همچنین ممکن است دندانپزشک عمومی خوبی نیز باشند.

دامپزشکی عمومی

دامپزشکی هم یکی از رشته های کنکور تجربی به شمار می‌آید و بیشتر توسط افرادی انتخاب می‌شود که به حیوانات علاقه بالایی دارند. حدود ۸۰ درصد از دامپزشکان کار در مطب خصوصی را انتخاب می کنند و مراقبت های بهداشتی را برای حیوانات همراه ارائه می دهند.

پزشکان خصوصی ممکن است در یک مطب یک نفره یا به عنوان بخشی از یک تیم در یک کلینیک یا بیمارستان بزرگتر کار کنند.

روانشناسی

یکی از پرطرفدارترین رشته های تجربی در میان افراد روانشناسی است. رشته روانشناسی نیز خود شاخه های مختلفی را شامل می‌شود. امروزه به دلیل مشکلات زیادی در زندگی ها و تصمیمات سخت مانند انتخاب رشته تحصیلی به روانشناس مخصوص مراجعه می‌کنند.

برای مثال برای انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی از روانشناس و مشاور تحصیل کمک می‌گیرند و در زمینه مشکلات روحی و زندگی از رواشناس بالینی و … استفاده می‌کنند.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد برخی رشته های کنکور تجربی هستند که براساس خواست و علاقه شما انتخاب می‌شوند.

راه های قبولی در کنکور تجربی

افرادی که برای کنکور در حال اماده سازی خود هستند تمامی روش ها و راه حل های ممکن را برای بالا رفتن درصد قبولی خود در کنکور تجربی انجام داده‌اند. یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین این راه ها کسب علم بیشتر و داشتن کتاب های درسی و تست های مختلف است.

اگرچه افرادی که وارد رشته تجربی شده‌اند علاقه مند به این رشته و دروس آن هستند اما باز هم نمی‌توان منکر سختی آنها شد. امروزه با پیشرفت در علم و دانش، قبولی در رشته های کنکور تجربی آسان تر از قبل شده است.
عرضه کتاب های مطالعاتی و تستی در دروس مختلف سبب شده است افراد کمتر نگرانی نسبت به آگاهی خود داشته باشند.

برای مثال زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز یکی از دسته کتاب هایی است که بسیار مورد توجه و علاقه کنکوری ها قرارگرفته است. از آنجایی که زیست جز دروس سخت و حساس تجربی است، یادگیری آن مهم و دشوار است به همین دلیل کتاب زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز توانسته کمک خوبی برای دانش آموزان عزیز باشد.

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز کتابی است که علاوه بر اشاره به نکات مهم و ذکر شده در کنکورهای اخیر دارای برخی تست ها و سوالاتی مشابه کنکور است که همین امر سبب علاقه دانش آموزان به آن و کارآمدی بالای کتاب شود.

یکی دیگر از کتب رشته تجربی که بسیار مهم بوده و میان دانش آموزان بسیار نگرانی و تشویش ایجاد کرده است، ریاضی رشته تجربی است. ریاضی در تمامی رشته های سختی خود را دارد و می‌توان گفت در تمامی رشته ها از اهمیت بالایی در کنکور برخوردار است، در کنکور تجربی که جای خود دارد.

در این میان ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز یکی از دلگرمی های دانش آموزان پشت کنکوری است که نگرانی بالایی نسبت به درصد قبولی این درس در رشته های کنکور تجربی دارند. ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز کتابی است که در تمامی زمینه های مهم و کنکوری مطالبی ارائه داده است و علاوه بر آن تست هایی مشابه و نزدیک به کنکور در آن درج شده است که توانسته دانش آموزان را تا حدودی با نمونه سوالات ریاضی تجربی آشنا کند.

یکی دیگر از کتب رشته ریاضی تجربی که در میان دانش آموزان و خانواده ها بسیار مورد توجه قرارگرفته است، ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه است. این کتاب نیز مانند ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز یکی از کاملترین کتاب های تستی کنکور تجربی است و اطلاعات بالایی در این زمینه ارائه داده است.

آشنایی با رشته تجربی

آشنایی با رشته تجربی

همانطور که می‌دانید زمانی که دانش آموزان از مقطع راهنمایی به مقطع دبیرستان وارد می‌شوند باید رشته ای را متناسب با توان و علاقه خود انتخاب کنند تا در آینده به مدرک تحصیلی و شغل دلخواه خود دست پیدا کنند.

افرادی که رشته تجربی را برای تحصیل خود انتخاب می‌کنند هدف آن دستیابی به رشته های پزشکی و قبولی در کنکور تجربی است تا از طریق آن به رشته پزشکی مورد علاقه خود دست پیدا کنند.

رشته تجربی بعد از ریاضی جزو سختترین رشته های دبیرستانی به حساب می‌آید که برای قبولی در آن نیاز به رتبه و نمرات عالی راهنمایی است.

انتخاب رشته تجربی یکی از بهترین تصمیمات آینده و سرنوشت دانش آموزان است زیرا در راستای آن به مهارت و علم بسیار دست خواهند یافت.

نتیجه گیری

بنابراین برای قبولی در کنکور تجربی نیاز به علم کافی و تست های مکرر است تا توانایی شما را در پاسخگویی به سوالات کنکور بالا ببرد.

شما نیز می‌توانید تمامی کتب مطالعاتی و تستی مخصوص کنکور تجربی را خریداری کنید که برخی از آنها در بالا به شما معرفی شد علاوه بر آن از باقی کتاب ها در این راستا می‌توانید کمک بگیرید مانند کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان که یکی از پرفایده ترین تست های شیمی تجربی است.

با توجه به مطالبی که خواندید آموختید قبولی در لیست رشته های کنکور تجربی آسان نبوده و نیاز به تلاش و پشتکار فراوان دارد.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • دسامبر 10, 2022
  • 301 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...