مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲

مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲

[کل: 0 میانگین: 0]

کنکور سراسری آسان است. با مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ می توانید این غول بزرگ را شکست دهید. با در نظر گرفتن اهمیت برنامه ریزی درسی و تاثیر بسزای آن روی موفقیت دانش آموزان، افراد زیادی به ارائه برنامه ریزی اختصاصی و اصولی برای کنکور ۱۴۰۲ توسط مشاوران با تجربه در این زمینه اقدام کرده اند.

کنکور سراسری مهم ترین پله در طول دوران تحصیلی هر فرد است که اهمیت فراوانی دارد. زیرا که این آزمون سرنوشت افراد را مشخص می کند. این ازمون به نوعی به افراد نشان می دهد که در آینده چه شغلی و چه جایگاهی خواهد داشت.

کنکور آزمونی تستی است. بنابراین شرایط پاسخگویی به آن و آمادگی برای شرکت در این آزمون با امتحانات مدارس خیلی فرق می کند. تست زنی و تمرین و تکرار از اصول یادگیری حداکثری و مفید برای این ازمون است که باید توسط دانش آموزان کنکوری رعایت شود. به همین منظور یکی از پیشنهادات ما استفاده از کتب کمک درسی مانند کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز برای موفقیت هرچه بیشتر در کنکور است.

 

اهمیت کنکور

در مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ درمیابید که اهمیت بالای کنکور سراسری باعث شده است تا دانش آموزان برای ورود به آن به برنامه ریزی ها و نقشه راه مطمئنی نیاز داشته باشند. بسیاری از دانش آموزان کنکوری برای شروع مطالعه و آماده سازی برای یک امتحان سخت مثل کنکور، برنامه های ایده آل و بسیار حجیمی را برای خود در نظر می گیرند.

برخی از افراد نیز توقعات بالایی از خود دارند، اما طبیعی است که نتوانند برنامه خود را پیاده کنند و به ان پایبند باشند. در نتیجه بعد از مدتی در انجام برنامه خود شکست می خورند و اعتماد به نفس و انگیزه خود را از دست می دهند.

متاسفانه اکثر داوطلبانی که زمان زیادی تا کنکور دارند، از تست زنی غافل می شوند و فقط سعی دارند دائم درسنامه های آموزشی را مطالعه کنند. زیرا اعتقاد دارند برای تست زنی زمان کافی دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات و توضیحاتی در رابطه با مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ در اختیارتان بگذاریم. 

برنامه ریزی درسی برای مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲

امور درسی از مهم ترین فعالیت ها به حساب می اید که اهمیت زیادی در اینده هر فرد دارد. به همین دلیل انجام این فعالیت مهم با بهترین نحو به طوری که نتایج خوب و عالی داشته باشد، اهمیت زیادی پیدا می کند. هیچ رویایی بدون برنامه ریزی محقق نخواهد شد.

به ویژه مسائل درسی و تحصیلی که زمان در آنها بسیار اهمیت دارد. برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشید، اما در برنامه ی خود غرق نشوید. برخورداری از برنامه ریزی استاندارد و با اصول صحیح و درست به فرد کمک می کند که انرژی خود را بیهوده هدر ندهد. در این نوع برنامه ریزی ها، روش های مفیدی به کار گرفته شده که موجب خواهد شد، فرد بیشترین استفاده را از توان ذهنی خود کند. برای موفقیت هرچه بیشتر در کنکور از کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران نیز می توانید استفاده کنید.

 

برنامه ریزی درسی برای مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲

 

برای برنامه ریزی در کلیه امور باید اهدافی دقیقی داشته باشید. این مسأله در برنامه ریزی درسی و تحصیلی اهمیت فراوانی پیدا خواهد کرد. برای خود اهداف کوتاه مدت و بلندمدتی را در نظر بگیرید. با مطالعه زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز در دوران تحصیل و زمان کنکور می توانید یک پله به موفقیت نزدیک تر شوید.

زیست شناسی یکی از مهم ‌ترین درس رشته تجربی به حساب می آید. زیرا بالاترین ضریب را در کنکور به خود اختصاص داده است. دانش‌آموزانی که قصد قبولی در رشته ‌های پزشکی و پیراپزشکی را دارند، باید درصد زیست شناسی بالایی در کنکور داشته باشند.

تقویت نقاط قوت

یکی دیگر از مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ تقویت نقاط قوت است. زمانی که در آغاز راه تلاش برای رسید به رویای خود قرار دارید، قطعا شناخت درستی نسبت به توانایی ها، استعدادها و میزان یادگیری خود در دروس مختلف را نخواهید داشت.

نقاط ضعف و قوت هر دانش آموزی مختص به خود است و باید برای آن ها برنامه ریزی درستی در نظر بگیرد. اما این نقاط قوت و ضعف چگونه قابل شناسایی هستند و از چه طریق باید آن ها را بهبود ببخشیم؟ یکی از بهترین روش ها برای شناسایی دقیق این نقاط، کمک گرفتن از یک مشاور مجرب و حرفه ای است.

مشاورین باتجربه کنکور با تحلیل دقیق نتایج آزمون های افراد و بررسی روند پیشرفت در برنامه ریزی تحصیلی آنها، به دقت این نقاط را در انها شناسایی می کنند و بهترین راهکارها را برای بهبود آن ها معرفی می کنند. برای آگاهی درباره مزایای زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز کلیک کنید.

اگر در درس ریاضی کمی ضعیف هستید، باید کمی زمان روی آن بگذارید. زیرا ریاضی از ان دسته دروس مهم و تاثیرگذا در کنکور است. با مطالعه ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز می توانید به راحتی از این سد بزرگ موفق بیرون بیایید.

همچنین ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه نیز همانند سایر کتب کمک درسی می تواند نقش مهمی در کسب رتبه بالا به شما بکند.

بهبود نقاط ضعف

برخورداری از نقطه قوت به خودی خود امتیازی مثبت برای هر درس به شمار می رود. اما در مورد نقطه ضعف نمی توان گفت که آن ها امتیازات منفی به حساب می ایند. زیرا نقاط ضعف قابل ریشه یابی و قابل حل هستند. زمانی نقاط ضعف را می توان امتیاز منفی بدانیم که در این نقاط قوت و ضعف کنکور ثابت بمانید.

تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف از جمله اهداف اصلی مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ است. یکی از راهکارهایی که شما را در تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت کمک می کند، برداشت یک الگوی صحیح از نقاط قوت تان است.

مشاوران باتجربه نقاط قوت شما و راه هایی که شما را به جایگاهی مناسب در یک درس می رساند را به طور کامل تحلیل می کنند و سپس طبق شرایط شخصی افراد، این الگو را برای سایر بخش هایی که در آن دارای نقطه ضعقف هستند پیاده سازی خواهند کرد.

نکته اصلی در بحث تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت این است که شما به هرگز نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. اگر در درس حسابان ضعیف هستید یا نقطعه ضعف دارید، بهتر است حسابان یازدهم تست خیلی سبز را مطالعه کنید. درمورد بزرگترین بانک کتاب در ایران چه اطلاعاتی دارید؟

عدم توقف زیاد بر سر سوالات دشوار

پاسخ دهی به تمام سوالات هر درس را در بازه زمانی مناسبی انجام دهید. مدیریت زمان تاثیر به سزایی بر تراز کنکور هر داوطلب می گذارد، اما دقت کنید که مهم ترین هدف مدیریت زمان، پاسخگویی صحیح به بیشترین تعداد سوال در کمترین زمان ممکن است.

عدم توقف زیاد بر سر سوالات دشوار در کنکور

 

این احتمال وجود دارد که طراحان سوال کنکور، چند تست پیچیده و دشوار را یکی پس از دیگری طرح کنند. در شرایط این چنینی، بهترین راه مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ و حفظ آرامش است و باید در نظر داشت که تمامی داوطلبان نبز این شرایط را دارند.

شما باید تلاش کنید تا در تله ای که ساخته شده توسط طراحان سوال گرفتار نشوید و با کمال آرامش، تمرکز و اعتماد به نفس به دنبال تست های بعدی بروید. به عنوان مثال درس شیمی ممکن اسا زمان زیادی را از داوطلب بگیرد. برای این کار بهتر است در دوران کنکور با مطالعه شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران این مشکل را حل کند.

شیمی دهم تک جلدی مبتکران نیز از اهمیت فراوانی در کنکور برخوردار است. همچنین داوطلبان عزیز نباید از شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان نیز غافل شوند.

تکنیک ضربدر منها

یکی دیگر از روش های مدیریت برنامه تست زنی کنکور ۱۴۰۲ برای پاسخدهی به سوالات کنکور این است که از تکنیک ضربدر منها به منظور دسته بندی سوالات برای جواب دهی استفاده کنید. با این کار دچار سردرگمی در جلسه کنکور نمی شوید. به این صورت که در کنار سوالاتی که به هیچ وجه جواب آن ها را نمی دانید، علامت منها (-) بگذراید و پرسش هایی را که به نظر وقت گیر و دشوار هستند یا بین دو گزینه تردید دارید، با علامت به علاوه (+) یا ضربدر (×) مشخص کنید.

به مطالعه  خود ادامه دهید: مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آوریل 6, 2022
  • 164 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...