مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

[کل: 1 میانگین: 5]

کنکور سراسری یکی از سرنوشت‌ سازترین دوران زندگی افراد است. کنکور، نتیجه ۱۲ سال از دوران زندگی افراد را بیان می کند. مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱ اهمیت بسیار زیادی دارد. بدیهی است که استرس و اضطراب خاصی در افراد باشد.

گاهی اوقات استرس، اضطراب، ترس از کسب رتبه نه چندان خوب و شاید عدم آمادگی دانش آموزان، باعث می ‌شود که نتوانند زمان خود را به ‌درستی مدیریت کنند. اغلب افراد بعد از اتمام کنکور، به این موضوع که وقت کم آورده‌ اند و نتوانستند تمام سوالاتشان را جواب دهند بسنده می کنند.

برخی از افراد در پاسخگویی به سوالات عمومی به درس اخر که زبان انگلیسی است، نرسیده‌ اند یا استرس کمبود وقت، موجب شده تا نتوانندتمرکزبیشتری روی سوالات داشته باشند. مدیریت زمان در کنکور سراسری یعنی با زیرکی و دقت بالا، زمان آزمون را مدیریت کنید و به تست ها دقیق و با حوصله پاسخ دهید.

برای موفقیت در کنکور تجربی از محصول ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه استفاده کنید.

اکثر داوطلبان که از نظر سطح علمی در سطح بالایی قرار دارند، در کنکور هر سال به دلیل عدم برخورداری از مدیریت زمان، در کنکور شکست می خورند. مدیریت زمان در تست های آزمون آزمایشی نیز اهمیت دارد. زیرا سرنوشت شما در گرو مدیریت زمان در تست زنی است.

بانک کتاب طلایی

داوطلبان زیادی هستند که در کنکور با وجود مطالعه مباحث و فهمیدن آنها، به دلیل عدم مدیریت زمان، نتیجه خوبی نگرفتند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱ بیشتر صحبت کنیم.

تکنیک طلایی مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

نحوه مدیریت زمان در کنکور سراسری از تکنیک های متعددی برخوردار است. هر فرد باید بارها جلسه کنکور را برای خود، شبیه ‌سازی کند تا بتواند یک تکنیک مخصوص به استعداد و سطح علمی خود را پیدا کند. بارها آزمون و خطا انجام دهد تا بالاخره موفق شود.

اما راهی که سریع تر می‌ تواند شما را به هدفتان نزدیکتر کند، استفاده از تکنیک‌ های طلایی است که به گونه‌ ای امتحان خود را پس داده ‌اند و نتیجه مطلوبی را برای داوطلبان به همراه دارند. در ادامه نحوه مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱ و چند تکنیک جامع و موثر نحوه مدیریت زمان را بیان خواهیم کرد.

تکنیک طلایی اول: پاسخ به سوالات آسانتر

داوطلبان کنکور سراسری باید بدانند که تمام سوالات مربوط به یک درس، از اهمیت یکسانی برخوردار است. بنابراین ابتدا باید به سراغ سوالات ساده و اسان بروید و بعد از اتمام آنها، وقت و تمام توجه خود را روی سوالات سخت بگذارید. کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان یکی از مطالب مهم برای موفقیت بیشتر در کنکور است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا تشخیص دهیم که کدام سوال را پاسخ داده‌ ایم که برای بار دوم، وقت خود را روی آن هدر ندهیم؟ شما باید چند علامت مخصوصی را در زمان کنکور در نظر بگیرید تا سوالاتی که جواب را می‌ دانید.

 

اما کمی روی آن شک و تردید دارید، با سوالی که پاسخ آن را می‌ دانید اما نیاز به وقت بیشتری برای پاسخگویی به ان را دارید، با سوالی که جواب را اصلا نمی‌ دانید را با همدیگر تفکیک کند. با این روش سوالاتی که جواب آنها را داده‌ اید، کاملا از یکدیگر مشخص می‌ شوند.

تکنیک طلایی دوم: پاسخگویی هدفمند

هر کدام از دانش آموزان،هدفخاصی را دنبال می‌ کنند. قطعا هر فردی رویای خاصی در ذهن خود دارد، اما بهتر است آن رویا را تبدیل به هدف و انگیزه کنید تا به ‌وقوع پیوستن آن حتمی شود. رویاها تا زمانی‌که در ذهن شما وجود دارند، در واقع هیچ نیرویی ندارند و زمانی برآورده می شوند که شما زمان و نحوه چگونگی رسیدن به آن را مشخص کنید.

بنابراین در ابتدا آنها را از ذهن خود خارج و در دفتر اهداف خود بنویسید و در مرحله بعد، با در نظر گرفتن زمان و چگونگی دست یافتن به آن، تلاش کنید.شما تقریبا می دانید که با تست زنی هر درس، می‌ توانید رتبه و رشته دلخواه خود را به دست آورید.

بعد از اطمینان از تعداد تست ‌هایی که از پاسخ آنها اطمینان قطعی دارید، برای مدیریتهر چه بهتر زمانتان به سراغ دروس بعد بروید و پس از اتمام آزمون، مجددا برگردید و سوالات پاسخ داده نشده را پاسخ دهید تا بتوانید رتبه دلخواه خود را کسب کنید.

تکنیک طلایی سوم: تکنیک زمانهای نقصانی

آیا برای شما نیز این اتفاق افتاده است که زمانی که فرصت کمتری برای انجام کارهای خود دارید، بهره ‌وری بالاتری داشته باشید؟ تکنیک زمانهای نقصانی یکی از تکنیک های طلایی‌ نحوه مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱ به حساب می اید.

تکنیک زمانهای نقصانی مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

طبق این تکنیک برای مدیریت ‌زمان کنکور، باید در آزمون های آزمایشی زمان کمتری را برای پاسخگویی هر درس در نظر بگیرید. مثلا درسدین‌ و زندگیدر کنکور ۱۷ دقیقه زمان برای پاسخگویی نیاز دارد. شما باید برای پاسخگویی به این درس یک زمان ۱۰ دقیقه‌ ای در نظر بگیرید و آنقدر در آزمون های آزمایشی تکرار و تمرین کنید که زمان کمتری را صرف این درس کنید. با این کار استرس و اضطراب شما نیز به مراتب کمتر خواهد شد.

همچنین با انجام این کار، شما برای خود ۷ دقیقه زمان خریداری کرده اید که در انتهای کنکور و جمع همه زمان های نقصانی، یک زمان خیلی زیاد برای پاسخگویی به سوالاتی که نیاز به زمان بیشتری داشتند، دارید. این تکنیک مهم و کلیدی مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱، به شدت استرس و اضطراب شما را کاهش می دهد. البته در صورتی‌ که جلسه کنکور، اولین استفاده شما از زمانهای نقصانی نباشد.

مطلب پیشنهادی: فرق شیمی دهم مبتکران تک جلدی و دو جلدی

تکنیک طلایی چهارم: استراتژی بازگشت و مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱

مهم ترین تکنیک طلایی بعد از اجرای سه تکنیک قبل در نحوه مدیریت زمان در کنکور سراسری، استراتژی بازگشت است. دانش‌آموزان باید علاوه بر اگاهی از ضریب تمام دروس، میزان تسلط خود را نسبت به هر درس نیز بداند، سپس با در نظر گرفتن این دو نکته، در زمان نقصانی انتهای کنکور، به سراغ سوالاتی بروند که نیاز به زمان پاسخگویی بیشتری دارد.

تکنیک طلایی پنجم: روحیه خود را در مواجهه با سوالات حفظ کنید

این نکته را در نظر داشته باشید که تنها مطالعه زیاد و مهارت شما در هر درس برای کنکور سراسری، کفایت نمی ‌کند. برنامه ‌ریزان و طراحان کنکور که از استعداد بالایی نیز برخوردارند، برای از دست دادن روحیه شما در همان ابتدایی‌ ترین لحظات کنکور، دست به انجام هر کاری می زنند.

 

در کنکور این امکان وجود دارد که طراحان سوال سخت‌ ترین سوالات را در ابتدای دفترچه قرار دهند تا شما با دیدن سوالات به این موضوع که سطح تمام سوالات بالاست، انرژی خود را از دست بدهید. بنابراین با دیدن سوالات سخت، روحیه خود را نبازید و طراحان کنکور را به هدفشان نزدیک نکنید. حفظ روحیهدر مدت زمان کنکور، نوعی مهارت تلقی می شود.

به مطالعه خود ادامه دهید: بزرگترین بانک کتاب در ایران

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آوریل 5, 2022
  • 294 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...