معرفی رشته مامایی

معرفی رشته مامایی

[کل: 0 میانگین: 0]

 رشته مامایی که یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های علوم پزشکی است، برای صنعت پزشکی بسیار مهم است. وظیفه اصلی یک ماما تعامل با مادر و کودک است.

در واقع، ماما ها وظیفه مشاوره قبل، حین و در طول ازدواج را بر عهده دارند و همچنین به دیگران در مورد چگونگی تشکیل خانواده و مراقبت از کودک در دوران بارداری، زایمان طبیعی و سزارین و همچنین مادر و کودک آموزش می دهند.

مراقبت های بهداشتی در صنعت پزشکی عمل مامایی می تواند قبل از لقاح شروع شود و تا شش سالگی کودک ادامه یابد.

ماما توانایی یک زن برای باردار شدن را تعیین می کند و همچنین تعیین می کند که آیا بارداری برای او خطرناک است یا تأثیرات منفی روی فرزند متولد نشده او دارد، مثلاً اگر او بیماری قلبی پیشرفته یا دیابت داشته باشد.

او باید قبل از بارداری با ماما مشورت کند و در صورتی که مادر سابقه ناهنجاری های ژنتیکی در خانواده داشته باشد و یا اینکه کودک چندین بار سقط جنین داشته باشد، آزمایشات لازم را انجام دهد تا بارداری و زایمان ایمنی داشته باشد.

توانایی های مورد نیاز در رشته مامایی

فردی که در رشته مامایی تحصیل می کند باید مانند کسانی که در رشته پزشکی و پرستاری تحصیل می کنند احساس مسئولیت، تعهد و کنجکاوی داشته باشد.

اگر علاقه، محبت و مسئولیت کافی داشته باشد، نمی تواند از بیماران مراقبت کند. از آنجایی که زنان باردار و زایمان شرایط حساس و چالش برانگیزی را تجربه می کنند و بسیاری از حرکات آنها خارج از کنترل آنها است، این حرفه نیز صبر و حوصله زیادی می طلبد.

ماما باید به اندازه کافی صبور باشد تا به زن آرامش دهد و در عین حال به او اجازه دهد که اوضاع را به عهده بگیرد و سلامت آنها را مدیریت کند.

از آنجایی که دوره های آکادمیک در این حرفه کمتر و دوره های عملی بیشتر است، دانشجوی مامایی باید بتواند خونریزی، کار شبانه، مقابله با صحنه های وحشتناک و علاقه شدید به کار عملی را داشته باشد.

برخی از دانشجویان مامایی که وارد این بخش می شوند نمی دانند که ترم اول شامل دروس عملی زیادی است و باید زمان زیادی را در بیمارستان بگذرانند. در نتیجه بلافاصله ترک تحصیل می کنند.

وظایف دانشجوی مامایی

وظایف دانشجوی مامایی در یک نگاه

  • شغل ماما به عنوان مشاور اجتماعی یکی از مسئولیت های اصلی اوست.
  • از دیگر وظایف ماماها، مشاوره و آموزش زنان و دخترانی که در سنین باروری هستند در مورد مسائل بهداشتی می باشند.
  • ماما نیز وظیفه دارد قبل و بعد از ازدواج مشاوره و راهنمایی بدهد.
  • ماماها تمام مراقبت های دوران بارداری، پری ناتال و پس از زایمان را برای زنان بر عهده دارند.
  • وظیفه ماما تسهیل زایمان طبیعی است اما اگر به دلایلی یا به درخواست بیمار سزارین لازم باشد، ماما بیمار را به متخصص زنان و زایمان ارجاع می دهد.
  • مسئولیت های ماما همچنین شامل ارائه مراقبت های اولیه برای زنان باردار، نوزادان و کودکان تا سن شش سالگی است.
  • یک دانشجوی مامایی باید اقدامات لازم را برای شناسایی بیماری هایی که زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و عوامل خطر در دوران بارداری انجام دهد. اگر برای درمان نیاز به جراحی یا دانش تخصصی باشد، باید بیمار را به متخصص زنان ارجاع دهد.

قبولی کنکور رشته مامایی با کتب درسی کمک آموزشی

کنکور که یکی از شاخص ترین آزمون های علمی کشور است، بر اساس ضوابط ویژه ای که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور تدوین شده، برگزار می شود.

برای موفقیت در کنکور، داوطلبان و دانش آموزان باید کتاب های درسی دوره دوم متوسطه را به طور کامل و با دقت مطالعه کنند.

اما داوطلبان کنکور رشته مامایی اگر فقط کتاب های درسی بخوانند آزمون برای آن ها بسیار چالش برانگیز و خسته کننده می شود! بسیار مهم است که دانش آموزان از منابع آموزشی مناسب برای یادگیری و درک مفاهیم دوره استفاده کنند.

منابع آموزشی کنکور رشته مامایی به شرح زیر است:

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

اگر می خواهید تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید و در کنکور سراسری مامایی قبول شوید این کتاب گزینه خوبی است. جلد دوم کتاب درسی آزمون جامع زیست شناسی (که بسیار سبز رنگ است) شامل کتاب های درسی با پاسخ تشریحی علاوه بر تست های با پاسخ های کلیدی جلد اول می باشد.

ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز

• کتاب درسی با نکات و تمرینات
• روش صحیح برگزاری امتحانات کتاب درسی
• امتحانات سخت برای بچه های باهوش
• پاسخ خود را با جزئیات کامل کنید.
• طراحی فشرده

قبولی کنکور رشته مامایی

شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران

• کتاب درسی کامل برای خودآموزی
• طیف گسترده ای از تست ها
• امتحان آسان و سخت برای دانش آموزان توانمندتر
• توضیح کامل
• کتاب حجم قابل توجهی دارد.

ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

– تست های استاندارد و انتخابی بسته به کتاب های درسی جدید
– شامل بیش از ۴۰۰۰ تست است که در ۴ سطح تقسیم شده است.
– پاسخ های بسیار واضح با انواع ایده های اصلی
– پاسخ های تستی مختصر و هوشمندانه شبیه کلاس کنکور.
– تست های جامع را با پاسخ تشریحی در پایان هر فصل از هم جدا کنید
– آموزش کامل درس در قالب راه حل های تمام شده و تاکتیک های خاص

شیمی دهم تک جلدی مبتکران

یک بسته جامع است که صفر تا صد شیمی کنکور مامایی را پوشش می دهد و سطح دانش آموز را در شیمی دهم به بالاترین سطح می رساند. همچنین شامل تست های آموزشی همراه با کتاب درسی می شود. شیمی دهم مبتکران به یک منبع خودآموز و جامع تبدیل شده است.

جمع بندی

اگر می خواهید در رشته مامایی تحصیل کنید و در این حرفه فعالیت کنید. در این مقاله ماهیت آن را در رابطه با معرفی رشته مامایی، وظایف ماما، پتانسیل آن و کتاب های آموزشی برای قبولی در این رشته مورد ارزیابی قرار دادیم.

امیدواریم نکات ارائه شده برای شما مفید باشد و بتواند به شما در یافتن پاسخ سوالات خود در مورد این رشته کمک کند.

افرادی که علاقمند به تهیه کتاب های آموزشی رشته مامایی هستند به راحتی می توانند در سایت کتاب طلایی سفارش خود را ثبت کنند.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • دسامبر 5, 2022
  • 364 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...