معرفی کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

معرفی کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

در معرفی کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو میخوانیم که این کتاب مخصوص چه پایه هایی است؟ فصل های مختلف  این کتاب به چه مباحثی پرداخته اند؟ کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو چند تست دارد و در چه سطحی است؟ نظام جدید چیست و چند تست را به املا و لغت اختصاص داده است؟ کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو چه خصوصیاتی دارد؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو نوشته ی استادعلیرضا عبدالمحمدی می‌باشد. این کتاب از پر طرفدار ترین کتاب ها برای کنکور است که هر ساله حجم عظیمی از پشت کنکوری ها برای تست زنی و دریافت نمره ی مربوط به املا و لغت به آن مراجعه میکنند. دلیل آن هم جامع بودن کتاب و همچنین نوشتار زیبا و استفاده از تکنیک های مخصوص مولف کتاب برای جذاب بودن مطالب کتاب در کنار آموزنده بودن آن است.

در واقع محتوای کتاب  لغت و املا کنکور نشر الگو بسیار بیشتر از نیاز یک دانش آموز برای کنکور است و مهم تر از آن این است که نویسنده تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مطالب را کامل به مخاطب خود بیاموزد. در ادامه به بررسی این کتاب می‌پردازیم.برای خرید کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز از بانک کتاب طلایی بصورت آنلاین کلیک کنید.

بانک کتاب طلایی

توضیحات کلی در مورد فصل های کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو شامل دو قسمت درس نامه و تست می‌باشد. نه فصل از ۱۳ فصل کتاب را درس نامه تشکیل می‌دهد و مابقی آن به تست ها اختصاص داده شده است.

 • فصل اول: در شروع فصل نویسنده به سوالات کلیشه ای دانش آموزان پاسخ داده است تا در شروع کار رفع ابهام کند. سپس مباحث مهم در مورد نحوه ی برخورد با انواع تست ها را بیان کرده است. با این کار دانش آموز را ترغیب می‌کند که با ذهنی باز به خواندن کتاب و انجام تمرین های آن بپردازد.
 • فصل دو تا چهار: سه فصل بعدی کتاب به آشنایی با لغات و املای آن ها به صورت جزء به جزء می‌باشد این سه فصل از اهمیت بالایی برخوردار است و کاملا مفصل به آن پرداخته شده است. لازم به ذکر است که ترتیب دروس در این کتاب معکوس می‌باشد. یعنی از دوازدهم شروع شده و به پایه ی دهم ختم می‌شود.
 • فصل پنجم: در فصل پنجم لغاتی که از نظر املا و آوایی و تلفظ به یک دیگر شبیه هستند را مورد بررسی قرار میدهد. این مبحث مهم ترین چالش دانش آموز است که او را هنگام تست زدن گیر می‌اندازد و باعث اشتباه او خواهد شد. نویسنده با بررسی کامل این لغات سعی بر شیر فهم کردن دانش آموز در باب تشابهات املایی و لغات دارد. نام سر فصل نیز همین است.
 • فصل ششم: در این فصل نویسنده چند کلمه را به عنوان سرگروه انتخاب کرده و هر تصویری که با خواندن این کلمات در ذهن پدید می‌آید را در گروه بندی خود نوشته است. این کار به باز شدن ذهن دانش آموز کمک فراوانی خواهد کرد.
 • فصل هفتم: فصل هفتم به بیت ها و شعر ها پرداخته و کلمات طلایی ای که به آن ها زیبایی بخشیده مورد بررسی قرار میگیرد. ادبیات جامع فارسی خیلی سبز
 • فصل هشتم: مانند فصل هفتم می‌باشد با این تفاوت که به جای شعر به متن های خارج از کتاب پرداخته است. این کار باعث می‌شود حتی دانش آموز بیشتر از نیاز خود در کنکور بداند.
 • فصل نهم نیز لغات از نظر معنایی تفکیک شده اند و در بسته بندی های خاص قرار داده شده اند تا با کمک آن ها از دام طراح سوال بگریزیم.

برای موفقیت بیشتر در کنکور از این محصول نیز دیدن فرمایید: ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

توضیحات کلی در مورد فصل های کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

فصل های تست کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

در مجموع تعداد ۹۶۱ تست در فصل های نه به بعد کتاب گنجانده شده، این تست ها در سطح تست های کنکور طراحی شده است. بیشتر تست ها از سال های گذشته ی کنکور جمع آوری شده و تست های آزمایشی نیز در آن وجود دارد اما تفکیک نشده است. در واقع مولف تست های سال گذشته ی کنکور را با تست های آزمایشی تلفیق کرده است. در ابتدای تست ها چند نکته ی پایه برای رسیدن به دیدگاه بهتر به تست ها به دانش آموز توصیه شده است. فصل دهم تماما تست ها‌ی معانی می‌باشند که در کنکور اهمیت بالایی دارد و هر سه مقطع یازدهم، دوازدهم و سیزدهم دا در بر می‌گیرد.

صفحات آخر کتاب پاسخ های تشریحی تست ها را شامل می‌شود که با کامل خواندن آن می‌توانید مروری بر درسنامه داشته باشید. بعد از پاسخ نامه ی تشریحی تست کنکور ۹۹ در تمام مقطع ها گنجانده شده است.

محصول پیشنهادی: ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز

فصل های تست کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

خصوصیات کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

 1. رفع ابهام برای خوانندگان در مورد سوالات کلیشه ای این درس و همچنین خور مبحث کنکور
 2. بررسی و پرداختن مفصل به مباحث مهم و تلاش برای فهمیدن کامل خواننده ی کتاب.
 3. شناختن ضعف دانش آموزان و طراحی نگارش مناسب برای رفع این مشکلات
 4. تکرار و تمرین زیاد که بهترین راه برای سرعت و دقت بالا در کنکور است در این کتاب استفاده شده است.
 5. هم سطح بودن تست ها با تست کنکور برای آمادگی هرچه بیشتر دانش آموز
 6. آوردن مطالب آموزشی برای سطحی بیش از نیاز خواننده برای کنکور تا بتواند تسلط کامل بر مباحث و تست ها داشته باشد.

مطلب مرتبط: مطالعه کتب آموزشی در اوقات فراغت

خصوصیات کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

تست نظام جدید چیست

تست نظام جدید شیوه ی جایگزین تست های سنتی کنکور است که مباحث و دروس مختلفی را به کنکور اضافه نموده است و تعداد سوالات مربوط به هر درس در هر رشته و میزان سختی آن ها نیز تغییر کرده است. کنکور نظام جدید یک نظام نو پا است و تنها یک دوره برگزار گردیده، در نظام جدید  برای املا و لغت هر کدام ۳ تست در کنکور می آید که جمعا ۶ تست در باب املا و لغت ب ای کنکور خواهد بود.  کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو نیز طبق کنکور نظام جدید نوشته شده است.

مطلب پیشنهادی: معرفی جامع حسابان یازدهم خیلی سبز

تست نظام جدید چیست

سخن آخر در معرفی کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو

کتاب لغت و املا کنکور نشر الگو مناسب ترین کتاب برای تست کنکور در بحث املا و لغت به حساب می‌آید که از چشم دانش آموزان هم پوشیده نیست و هر ساله برای گذشتن از سد کنکور و ورود به دانشگاه توسط آن ها تهیه می‌شود. این کتاب کامل و با تمام جزئیات به موضوع لغات و املا می‌پردازد و دقیقا چیزی را به مخاطب می‌دهد که نیاز دارد.

مولف کتاب بسیار در این حوزه با تجربه و متخصص است. و این را از سبک او در نوشتن کتابش می‌توان دید که علاوه بر تخصصی بودن کتاب با ایجاد تنوع در روش های یاد گیری و ساختار کلی کتاب مخاطب را تشویق به خواندن و یادگیری می‌نماید. فروشگاه کتاب طلایی این کتاب را به صورت خرید اینترنتی و حضوری در تمام شعب خود در سراسر کشور در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

به مطالعه ادامه دهید: نقد و بررسی ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه

‫0/5 (0 امتیاز )
 • ketabtalaee
 • دسامبر 5, 2021
 • 143 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...