نقد و بررسی ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه

نقد و بررسی ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه

نقد و بررسی ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه به صورت تخصصی در کتاب طلایی : وقتی زمان کنکور می‌شود سال آخر متوسطه یکی از سخت ترین سال‌های زندگی به نظر می‌رسد و همچنین سرنوشت ساز ترین سال برای دانش آموزان می‌باشد. در این دوران که همه درگیر کلاس کنکور و تست زدن هستند تا با بالاترین رتبه در بهترین دانشگاه‌ها قبول شوند.

 در این دوران بهترین کمک یک دانش آموز کتاب‌های تستی کنکور می‌باشد. پزشک‌های آینده‌ی ما که در رشته‌ی تجربی هستند خوب می‌دانند که درس ریاضی در رتبه‌ی آنها نقش مهمی دارد و برای تست زدن به یک کتاب کنکوری ریاضی نیاز دارند که صفر تا صد مهارت تست زنی آنها را ارتقا دهد.

 کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه یک ‌کتاب جامع است که با جدید ترین روش‌های آموزشی تألیف گردیده و تست‌های کنکور ریاضی را برای شما مانند آب خوردن خواهد کرد. در ادامه به بررسی این کتاب می‌پردازیم.

بانک کتاب طلایی

تحلیل کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه کاملا مخصوص کنکور است. اولین مطلبی که در این کتاب جلب توجه می‌کند فهرست آن می‌باشد. طرز چینش درس‌ها به این صورت است که کل مطالب یک  مبحث  از دهم تا دوازدهم به عنوان یک فصل در درسنامه‌ی این کتاب توضیح داده شده است و شما در فصل بعد به سراغ مبحث دیگری می‌روید.

 یعنی برای مثال شما یک فصل کامل را با عنوان انتگرال یا اتحادهای خواهید داشت که تمام مطالب سه پایه‌ی آخر متوسطه در مورد آن‌ها در یک فصل گنجانده شده است. این موضوع شما را از کلاس بندی دور می‌کند و مطالب را در ذهن شما مرتب تر خواهد کرد.

همیشه اکثر دانش آموزان درس ریاضی را جزو سخت ترین درس ها می‌دانند چون حفظ کردنی نیست و باید آن را درک کرد. البته برای همه هم سخت نیست ولی کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه برای تمام دانش‌ آموزان تجربی با هر سطحی نوشته شده است و مطالب را در ابتدا به صورت ساده بیان خواهد کرد تا ذهن شما آماده‌ی درک آن شود.

محصول پیشنهادی: ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز

تحلیل کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

مؤلفین کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

مؤلفین این کتاب برای ارتباط برقرار کردن با خواننده و درک بهتر او با لحنی صمیمی و ساده مطالب را شرح داده اند تا با آنها احساس راحتی شود و خستگی احساس نشود. چرا که این کتاب در جلد اول دارای ۶۳۸ صفحه و در جلد دوم دارای ۴۰۷ صفحه و ۲۹۹۵ تست می‌باشد و نیاز است که مخاطب برای تمام کردن تمام تست‌ها و فرا گرفتن مطالب با کتاب ارتباط برقرار کند.

این کتاب توسط سه استاد تألیف شده است و این یعنی حتی برای اینکه چشم‌های شما اذیت نشود از رنگ‌های آبی و مشکی استفاده می‌شود و صفحه آرایی جلد دوم نیز به صورت دو ستونه با همان دو رنگ آبی و مشکی نوشته شده است. همچنین  فرمول‌ها و تست‌ها و جدولهای درسنامه کادر‌های مناسبی دارند.

مطالب مشابه : معرفی جامع حسابان یازدهم خیلی سبز

تعداد صفحات کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

طبیعی است که با دیدن تعداد صفحات و حجم کتاب دچار استرس شوید و فکر کنید که انگار باید کل کنکور را برای فقط همین کتاب درس بخوانید، اما این حجم بیشتر توسط تست‌ها و پاسخ‌های خلاصه احاطه شده است و تا حد ممکن تلاش شده تا مطالب خسته کننده نباشند. تا زمانی که کتاب را باز نکنید و شروع نکنید به این نتیجه نخواهید رسید. اما توجه داشته باشید که کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه یک کتاب برای دوره کردن مطالب و تست زنی می‌باشد و مناسب خود آموزی نخواهد بود.

ازاین مطلب نیز بازدید کنید: معرفی جامع کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران

 

تعداد صفحات کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه

درسنامه

تمام محتوای ابن کتاب روی کنکور متمرکز شده است. برای مثال در شروع یک فصل شما بعد ازیک مقدمه با یک جدول مواجه‌ می‌شوید که مطالب کنکور را به صورت طبقه بندی شده برای شما آورده است. هر فصل معمولا به صورت یکپارچه می‌باشد ولی چند ایستگاه دارد که مطلب‌جدید را ابتدا توضیح داده و وارد بحث می‌شود.

وقتی به قسمت متنی می‌رسید بعد از توضیح مبحث چند مثال برای درک بهتر آن آورده شده است که کمک می‌کند برای زدن تست آماده شوید. درس نامه‌ی کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه تا حد ممکن مختصر و مفید ارائه شده است و شاید مؤلفین در این موضوع در مواردی اغراق کرده اند، زیرا بعضی مباحث بیش از حد خلاصه شده است.

برای موفقیت در کنکور از این محصول نیز استفاده کنید: حسابان یازدهم تست خیلی سبز

 

درسنامه

در مورد جدا کردن فضای مربوط به تست‌ها نیز می‌توان باز به صفحه آرایی درست و اصولی و جدا کردن تست‌ها از درسنامه با کادر متفاوت اشاره کرد.
تست‌ها نیز مانند مطالب درسنامه طبقه بندی شده اند و برای هر تست درصدی در نظر گرفته شده که سطح تست را به شما می‌گوید. یعنی اگر تست با علامت ۴۵ در صد نشانه گذاری شده بود یعنی شما می‌توانید با موفقیت در این تست ۴۵ درصد کنکور را بزنید. در اصل این تست‌ها نشانگر سطح مهارتتان در تست زنی است و بر پایه‌ی سطح کنکور اندازه گیری می‌شود.

به مطالعه ادامه دهید: برترین بانک کتاب کمک آموزشی

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • دسامبر 27, 2021
  • 204 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...