چگونه شیمی کنکور را 80 بزنیم

چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟

[کل: 1 میانگین: 5]

چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟ این سوال اکثر داوطلبان رشته تجربی در دوران کنکور است. برای موفقیت در شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران کنکور در مرحله اول باید برای یادگیری کتاب درسی خود وقت بگذارید. کتاب طلایی روش ها و راهنمایی لازم را در اختیار شما می گذارد.

اگر خیلی سریع سراغ تست زنی روید و بدون انکه کتاب درسی را مطالعه کنید فقط تست بزنید، انتظار یادگیری عمیق و کسب درصد بالا در درس شیمی دهم تک جلدی مبتکران را نداشته باشید. یادگیری درس از طریق تست زنی روش مناسبی نیست و در اکثر مواقع باعث سردرگمی می شود.

زمانی که تست شیمی دهم تک جلدی مبتکران را کار می کنید اگر مبحث مربوط به آن را قبلا مطالعه کنید با توجه به مطالبی که در ذهن خود دارید به ان پاسخ می دهید، قطعا نتیجه خوبی نخواهید گرفت.


چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟ شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان از آن دسته دروسی است نیاز به دقت و تمرکز بالا دارد. تست زنی برای موفقیت در شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و کسب درصد بالا در آن لازم و ضروری است، حاال صدها تست را اگر کار کنید، اما پایه و مبنای محکمی نداشته باشد، نتیجه بسیار خوبی عایدتان نخواهد شد.

افرادی که درس شیمی دهم تک جلدی مبتکران را برای کنکور فقط با تست زنی یاد می گیرند، تنها به تست هایی می توانند پاسخ دهند که مشابه تست هایی است که قبلا کار کرده اند. اگر تستی کمی متفاوت باشد، قادر به پاسخگویی آن نیستند.

اگر ابتدا کتاب درسی شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان را به صورت پایه ای و مفهومی مطالعه کنید و خوب یاد بگیرید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کنید، بعد از طی این مراحل تست زنی برای درس شیمی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. مقاله جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور را مطالعه کنید.

برای کسب درصد بالا در درس شیمی چگونه مطالعه کنیم

آیا تا به اینجای کار پاسخ سوال چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟ را یافته اید؟ اگر قصد دارید در درس شیمی رتبه بالایی را کسب کنید، کتاب درسی خود را هرگز دست کم نگیرید. شیمی درسی نیمه تحلیلی و نیمه حفظیات است. ممکن است در کنکور تست هایی را مشاهده کنید حالت حفظی داشته باشند و لازم باشد مسئله ای را حل کنید و تحلیلی را انجام دهید؛ بنابراین باید سعی کنید در هر دو زمینه عملکرد و مهارت خود را بالا ببرید. مرور برای موفقیت در کنکور اهمیت بالایی دارد. پیشنهاد می شود: انرژی مثبت سر جلسه کنکور

در برنامه روزانه و هفتگی خود، مرور را نیز در نظر بگیرید. اگر تمامی مطالب درس شیمی را نیمه تمام بلد باشید چندان مفید نیست، اما اگر ۵۰ درصد آن را به صورت کامل یاد بگیرید، نتیجه بهتر و مطلوب تری خواهید گرفت. بنابراین اگر ۶۰ یا ۷۰ درصد مطالب را مطالعه کرده باشید، سعی کنید به صورت صد در صدی بر ان تسلط پیدا کنید.

شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران را چگونه درصد بالا بزنیم

چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟ تسلط روی کتاب درسی حرف اول را در موفقیت در کنکور سراسری می زند. کتاب درسی را خوب مطالعه کنید و نکات آن را کامل بلد باشید. در مرحله اول قبل از تست زنی باید به خوبی تمرینات کتاب را حل کنید. کتاب های زیادی را دور خود انباشته نکنید. پیشنهاد می‌شود: بهترین مکان مطالعه کنکور

بهتر است خیلی از این کتاب به آن کتاب نپرید. کتاب درسی بهترین منبع برای یادگیری همه دروس است. اگر در ایام تحصیل درس شیمی دهم تک جلدی مبتکران را نیز خوب نخوانده اید، می توانید از کلاس های تدریس خصوصی بهره ببرید.

درس شیمی مهم ترین درس کنکور سراسری

درس شیمی تفاوت عمده ای با سایر دروس کنکور دارد. دروس عمومی که اکثرا باید حفش کرد. دروس فیزیک و ریاضی نیز با فرمول حل می شوند فقط کافیست که فرمول ها را حفظ کنید و با حل چندین تست به قدرت بالایی در این درس ها برسید.

درس زیست شناسی و زمین شناسی نیز مانند ادبیات که حفظی هستند و کافی است مطالب آن را حفظ کنید و در دورهای بعدی مطالب فصل های مختلف رو به یکدیگر مرتبط کنید. اما درس شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان نه حفظی است و نه فرمولی محض.

اینکه چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم بستگی به نحوه مطالعه نیز دارد. این درس بیشتر جنبه علم تحلیلی دارد. به این معنی که شما نمی توانید با حفظ کردن به نتیجه مقبول برسید. و حفظ کردن کاری است که متاسفانه اکثر دانش آموزان مجبورند انجام دهند.

وقت خود را هدر ندهید

اتلاف وقت از رازهای اصلی شکست در کنکور سراسری است. اگر موفقیت در کنکور هدف اصلی شماست، بنابراین باید از همه عواملی که باعث می شوند وقت خود را هدر دهید، دوری کنید. درسته است کیفیت مطالعه اهمیت فراوانی دارد، اما کمیت مطالعه نیز به همان اندازه مهم است.

به این معنی که فکر نکنید با روزی سه چهار ساعت مطالعه شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران می توانید به هدف خود برسید. اگر تا الان زمان خود را برای کارهای بیهوده هدر می دادید، سعی کنید وقت خود رو تلف نکنید و به مطالعه بپردازید.

درس شیمی تعیین کننده ترین درس در کنکور به حساب می آید. بنابراین باید برای آن زحمت زیادی بکشید و زمان زیادی را نسبت به سایر درس ها به آن اختصاص دهید. اگر سال دهم یا یازدهم هستید، هر روز به طور میانگین بین یک تا یک و نیم ساعت برای شیمی وقت بگذارید. مقاله ۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲ را مطالعه کنید تا از میزان هدر دادن وقت جلوگیری کنید.

ساعت مطالعه درس شیمی و نحوه مطالعه آن

در نظر بگیرید که هرگز نباید کیفیت را فدای کمیت کنید. به این منظور که نباید با ساعت مطالعه زیاد، کیفیت مطالعه خود را پایین بیاورید یا نباید زمان کمی را برای مطالعه این درس اختصاص دهید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ساعتی که برای هر درس در مطالعه در نظر می گیرید باید متناسب با ضریب آن درس باشد.

به صورت هفتگی میانگین ۲۰ درصد کل ساعت مطالعه هفتگی خود را به درس شیمی دهم تک جلدی مبتکران اختصاص دهید و ۲۰ درصد مابقی را بین مطالعه تستی و تشریحی تقسیم بندی کنید. اگر در این درس سطح علمی بالایی ندارید؛ بیشتر از ۲۰ درصد برای آن وقت بگذارید.

 یار خوبی همچون کتاب طلایی

کتاب طلایی در زمان کنکور یا حتی قبل کنکور نیز همراه شما دانش اموزان است. این سایت با برخورداری از مشاورین باتجربه راهنمایی های لازم را در اختیارتان می گذارد. به نظر شما با توجه به محتوایی که در این مقاله ذکر کرده ایم، چگونه شیمی کنکور را ۸۰ درصد بزنیم؟

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آگوست 2, 2022
  • 190 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...