کنکور ریاضی و تعداد سوالات هر درس

[کل: 0 میانگین: 0]

کنکور سراسری

کنکور ریاضی و تعداد سوالات هر درس : کنکور آزمونی است که بعد از اتمام دوره متوسطه دوم برای ورود به دانشگاه‎ها از دانش آموزان گرفته می‎شود، تا با توجه به میزان سواد، توانایی و علاقه آنها در رشته‎ها و دانشگاه‎های مختلف پذیرفته شوند. در نتیجه این آزمون می‎توانند تعیین کننده آینده شغلی و اجتماعی فرد شرکت کننده باشد، به همین علت اهمیت بسیار بالایی دارد. این آزمون در ۵ گروه درسی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار می‎شود.

داوطلبان برای شرکت در این آزمون سازمان سنجش در زمان مشخص باید مدتی قبل ثبت نام کنند و در حین تمام کردن درس خود در دبیرستان برای این آزمون نیز آماده شوند.

در این آزمون به هر یک از داوطلبان یک دفترچه سوال و یک پاسخنامه داده می‎شود که دفترچه سوال‎ها در بسته بندی‎های نایلونی با مشخصات درج شده کامل داوطلب، به آنها داده می‎شود. هر شخص باید پس از حل سوال جواب آن را در دفترچه پاسخنامه وارد کند. البته تعداد سوالات و زمان تعیین شده برای آن ها در هر رشته متفاوت است. در مقاله به کنکور ریاضی و تعداد سوالات هر درس میپردازیم با کتاب طلایی همراه باشید.

کتابهای تست

کنکور ریاضی و تعداد سوالات هر درس : برای اینکه بتوانیم با تست زدن خود را برای آزمون اصلی آماده کنیم نیاز به تست‎هایی داریم که علاوه بر جامع و کامل بودن، تمام نکات کتاب را پوشش دادن، شکل آنها به کنکور نیز نزدیک باشد که دانش آموز بعد از قرار گرفتن در برابر سوالات کنکور با شکل جدیدی از سوال مواجه و غافل گیر نشود.

پس باید در انتخاب کتاب‎ها دقت به خرج داد تا در کنار نتیجه گیری بهتر، از وقت خود نیز بیشتر بهره برده باشید.

در کنکور ریاضی مهم‎ترین درس حسابان می‎باشد، برای این درس بهتر است حتما کتاب‎های تست خیلی سبز را جز کتاب‎هایی که میخواهید تست بزنید قرار دهید مخصوصا کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز که برای شروع عالی است زیرا درسنامه خلاصه و مفیدی دارد. شما زمانی که یازدهم هستید لازم دارید نکات درس‎ها را به صورت مفید چندین بار بخوانید و یاد بگیرید ولی بخاطر وقت محدود بعد از مدرسه این کار سخت است که خیلی سبز با درسنامه‎های خلاصه خود به شما کمک می‎کند.

این کتاب دارای تست‎های استانداردی است که علاوه بر تنوع و تعدد تست‎ها، تمام تست‎های کنکور را نیز پوشش می‎دهد و در آخر هر فصل آزمونی برای شما قرار داده که به راحتی می‎توانید خودتان را با آنها بسنجید.

بخوانید: ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری برای رشته ریاضی

 

شیمی کنکور در رشته ریاضیشیمی کنکور ریاضی

کنکور ریاضی و تعداد سوالات هر درس : یکی دیگر از درس‎هایی که در کنکور می‎تواند خیلی تاثیر گذار باشد زیرا در کنکور ریاضی آنقدر ها که باید، به درس دادن آن با قدرت توجه نمی‎شود شمی است. علاوه بر تدریس ضعیف آن در مدارس، چون این درس در اولویت بعد تری نسبت به ریاضیات و فیزیک قرار می‎گیرد، داوطلبان توجه کمتری به آن می‎کنند. پس این موارد دلیلی می‎شود برای اینکه اگر از این درس درصد بالایی بدست آورید، بسیار رتبه کنکور خود را بهتر کرده‎ اید. اگر دوازدهمی هستید و میخواهید بهترین درصد رو در درس شیمی داشته باشید شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان میتواند انتخاب ایده آلی برای شما باشد.

اما همانطور که گفته شد این درس به خوبی تدریس نمی‎شود و نمی‎توان با مدرسه به تنهایی به سوالات آن به اندازه خوبی پاسخ داد. ولی شما می‎توانید از کتاب کمکی استفاده کنید که درسنامه بسیار کاملی داشته باشد و بتواند تمام نکات مخفی کتاب را برای شما آشکار کند و ترفندهای تستی را به شما یاد دهد. کتاب‎های شیمی مبتکران بهترین گزینه برای یادگیری شیمی می‎باشد که در ادامه ویژگی‎های آن را بیشتر شرح می‏دهیم. اگر به دنبال بهترین کتاب تست برای مقطع یازدهم هستید شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران میتواند به شما کمک کند.

بخوانید: بهترین کتاب کمک درسی دهم و یازدهم

 

کتابهای مبتکران

اکثر کنکوری‎ها می‎دانند که بهترین منبع برای یادگیری و تست زنی شیمی، مبتکران است اما چرا؟

این کتاب‎ دارای درسنامه‎ای کامل و جامع است که در هیچ کتاب دیگری به این شکل وجود ندارد، تمام نکات را با مثال توضیح داده و شما را برای هر تستی از آن نکته آماده می‎کند. حتی اگر قبل از آن هیچ کلاسی نرفته باشید درسنامه آن به صورتی است که خودآموز می‎توانید شیمی خود را قوی کنید.

برای هر نکته هر چقدر هم کوچک تست‎های کافی دارد و تنوع تست‎های آن باعث می‎شود شما به هیچ کتاب دیگری نیاز نداشته باشید و برای کنکور آمادگی لازم را بدست آورید. مزیت‎های آن به همین جا ختم نمی‎شود، شما بعد از هر تست می‎توانید به پاسخ نامه آن رجوع کنید و سوال را کاملا تحلیل کنید و تمام نکاتی که به آن توجه نکرده بودید را متوجه شوید.

شما می‎توانید با خواندن درسنامه و حل کردن تست‎های کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران برای دهم، شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران برای یازدهم و شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن برای دوازدهم، بهترین درصد را در شیمی کنکور خود بدست آورید.

 

تعداد سوالات رشته ریاضی

تا سال ۱۴۰۰ کنکور همه رشته‎ها دارای دو بخش عمومی و اختصاصی بود. که دفترچه سوالات دروس عمومی را اول آزمون بین داوطلب‎ها پخش می‎کردند و بعد از تمام شدن زمان، آن‎ها را جمع می‎کردند و دفترچه سوالات اختصاصی را توزیع می‎کردند. تعداد سوالات عمومی ۱۰۰ عدد بود که باید در ۷۵ دقیقه به آنها پاسخ داده می‎شد، ولی گفته می‎شود که از سال ۱۴۰۱ به بعد کنکور دیگر سوال عمومی ندارد.

اما همانطور که گفته شد تعداد و زمان پاسخگویی سوالات اختصاصی برای هر رشته متفاوت است. به این صورت که در رشته ریاضی دفترچه سوال شامل ۵۰ سوال ریاضیات ( که شامل دروس حسابان، هندسه و گسسته است) با ۸۰ دقیقه زمان، ۴۰ سوال فیزیک با ۵۰ دقیقه زمان و ۳۰ سوال شیمی با دقیقا ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به داوطلبان ارائه می‎شود.

برای رشته‎های تجربی، انسانی، هنر و زبان نیز به همین شکل تعداد و زمان لازم برای پاسخ دادن به آنها مشخص است که می‎توانید از آنها اطلاع داشته باشید و برای حل کردن سوالات در زمان مشخص برنامه ریزی کنید و آماده شوید.

بخوانید: برنامه جمع بندی دروس دهم و یازدهم در تابستان

 

آمادگی برای حل سوالات

آزمون سراسری کنکور دیگر برای تمام مردم ایران شناخته شده است و همه می‎دانند برای اینکه، بتوان از آن با موفقیت عبور کرد نیاز به عزمی راسخ و تلاش فراوان است و برای اینکه داوطلبان در زمان کمی که دارند تعداد خوبی از سوالات را پاسخ دهند، باید از قبل بارها شبیه این تست ها را زده باشند و کامل با آنها آشنا باشند.

یعنی بعد از اینکه درس را در مدرسه و کلاس‎ها یاد گرفتند باید دوباره کتاب را بخوانند و بعد از آن سراغ کتاب‏‎های تست و کمکی بروند، اول از درسنامه آنها برای یادگیری نکات بیشتر و مهم‎تر کمک بگیرند و در مرحله بعد آن قدر تست بزنند و سوال حل کنند که با انواع مسئله‎ها آشنا باشند و بتوانند از هر مبحثی در جلسه کنکور سوال حل کنند. حتی می‎توانند با کتاب‎های تست آزمون سراسری را برای خود شبیه سازی کنند و تعداد مشخصی از آنها را با زمان گیری پاسخ بدهند و بعد از آن خود را بسنجند.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • اکتبر 15, 2022
  • 117 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...