کنکور 1402 را از کی شروع کنیم؟

کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم

[کل: 1 میانگین: 5]

کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم: هنگامی که داوطلبان کنکور سراسری برای اولین بار می خواهند برنامه ریزی و مطالعه را برای آزمون شروع کنند با سوالاتی همچون کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم؟ یا برای کنکور ۱۴۰۲ از کجا شروع کنیم؟ مواجه می شوند.

اگر همین امروز شروع به مطالعه کنید، احتمال قبولی در رشته دلخواه خود را خواهید داشت. دانش آموزانی که از سطح ضعیفی در درس های خود برخوردار هستند، احتمالا در این زمینه دچاره سردرگمی خواهند شد. اگر بتوانید به همه این سوالات پاسخ دهید، شما یک شروع موفق و طوفانی را پشت سر می گذارید.

کتاب طلایی در این مقاله به بررسی اقداماتی می پردازد که به شما کمک می‌کنند که شروع به جا و موثری داشته باشید تا روزهای طلایی خود را از دست ندهید. بنابراین اگر دانش آموز کنکوری هستید و می خواهید بدانید که کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

شروع کنکور ۱۴۰۲ 

حسابان یازدهم تست خیلی سبز درسی است که باید با تمرکز و با برنامه پیش رود. ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز نیز همانند سایر دروس از اهمیت فراوانی برخوردار است. برای موفقیت در کنکور علاوه بر تلاش و همت زیاد، به برنامه ریزی کاملا اصولی نیاز دارد.

این برنامه ریزی باید بر اساس هدف، شخصیت و توانایی خود دانش آموز انجام شود که موفقیت شان را در کنکور ۱۴۰۱ تضمین کند.

شروع رقابت در کنکور سراسری ۱۴۰۲

برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۲ و کسب رتبه دلخواه، بهترین زمان برای شروع مطالعه و برنامه ریزی از سال دهم و به ویژه سال یازدهم است. برای برنامه ریزی بهترین فصل تابستان است. اگر پایه ضعیفی در دروس شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان دارید، این اهمیت برای شما دو چندان خواهد شد.

در تابستان با مطالعه دروس ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه دهم و یازدهم هر دو پایه را به صورت همزمان مطالعه کنید و با شروع مدارس زمان کافی برای جمع بندی دروس پایه دوازدهم را دارید.

از چه دروسی برای کنکور ۱۴۰۲ شروع کنیم

کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم؟ در گام اول دروس اختصاصی مهم و با ضریب بالای رشته خود را مشخص کنید. برای مثال در رشته انسانی ادبیات و عربی در مرحله اول و بعد از آن حسابان یازدهم تست خیلی سبز، روانشناسی و اقتصاد قرار دارند.

با توجه به اهمیت و ضریب بالای دروس اختصاصی در برنامه ریزی خود ۳ الی ۴ درس اختصاصی و ۲ درس عمومی را قرار دهید. به منظور آگاهی از اینکه برای کنکور ۱۴۰۲ از چه درسی باید شروع کنید، بهتر است در آزمون تعیین سطح شرکت کنید و میزان تسلط خود را بر دروس اختصاصی ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز و عمومی رشته خود بسنجید.

پیش از شروع برنامه ریزی از ضریب دروس در هر زیرگروه اطلاعات دست یابید. بهتر است مطالعه خود را براساس آن شروع کنید. برای آگاهی از زمان آزمون های آزمایشی و بودجه بندی آنها می توانید از کارشناسان مجموعه کتاب طلایی پاسخ خود را دریافت کرده و از راهنمایی های لازم بهره ببرید.

پیشنهاد می‌شود: بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۲

۴۰ درصد، میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ خواهد بود که نحوه تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت است.

  1. دانش آموزان نظام قدیم: اعمال ۳۰ درصد سوابق تحصیلی ترکیبی از ۲۵ درصد معدل دیپلم و ۵ درصد معدل پیش دانشگاهی
  2. دانش آموزان نظام جدید: اعمال ۴۰ درصد سوابق تحصیلی مثبت مدرک دیپلم دوازدهم در کنکور ۱۴۰۲

در این روزها صحبت هایی مبنی بر تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۲ به میان آمده است که هنوز به صورت قطعی خبری در این زمینه اعلام نشده است.

۵ گام طلایی در برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

در ابتدا داوطلبان باید به شناختی از خود برسند. ببینند تا به الان چگونه مطالعه کرده اند و از این جا به بعد با توجه به آگاهی از دروس  و ضریب آنان وش مطالعه خود را تغییر دهند. برنامه ریزی شما باید به صورتی باشد که در تابستان دو پایه دهم و یازدهم و حداقل یکی از دو پایه را مطالعه کنید، در غیر این صورت کار شما در مهر ماه کمی سخت تر خواهد شد.

پیشنهاد می‌شود: ۵ روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی

گام نخست

شناخت اهداف، کمک بزرگی به شما می کند که بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید. ما به دو نوع هدف برای برنامه ریزی درسی نیاز داریم، اولین هدف این است که شما باید آن را بشناسید هدف شما از کنکور چیست، می خواهید وارد چه رشته ای در دانشگاه شوید، بنابراین در ابتدا هدف خود را مشخص کنید. به طور مثال کسی که هدف آن قبولی رشته پزشکی یا دندانپزشکی است برنامه ای اصولی تری نیاز دارد.

پیشنهاد می‌شود: آسیب شناسی کنکور

گام دوم

مشخص کردن ساعت مطالعه شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان، ساعت مطالعه ای که تا به حال داشته اید نشان دهنده توان و انرژی شماست، اگر زود خسته می شوید و توان شما به طور مثال ۵ ساعت مطالعه در روز است، شما نمی توانید به یک باره برای خود برنامه ای اغراق آمیز با ۱۲ ساعت مطالعه تنظیم کنید. خودتان را بشناسید و با خود صادق باشید و بر اساس توان خود برنامه ریزی کنید.

مطالعه هم زمان تمامی دروس کنکور

از اشتباهات رایجی که داوطلبان در برنامه ریزی خود انجام می دهند این است که برای دروس عمومی زمان کمی اختصاص می دهند یا یک روز کامل را فقط دروس اختصاصی ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه را مطالعه می کنند. این روش بسیار اشتباه و غیر اصولی است.

دروس عمومی و تخصصی باید با یکدیگر و در کنار هم خوانده شوند. در حقیقت شما در یک روز باید ترکیبی از دروس عمومی و تخصصی را بخوانید و نباید فقط به یکی از آن ها اهمیت دهید. درست است که تاثیر دروس تخصصی حسابان یازدهم تست خیلی سبز بسیار بیشتر از دروس عمومی است، اما به این معنی نیست که نباید به دروس عمومی اهمیتی داده شود. شما باید زمان کافی و مناسبی را برای مطالعه، یادگیری عمیق، تست زنی و مرور دروس عمومی اختصاص دهید.

گام سوم

کنکور ۱۴۰۲ رو از کی شروع کنیم؟ در برنامه ریزی خود تنوع درسی داشته باشید. به ویژه در فروردین ماه که زمان بیشتری از شما آزاد است و با وجود تعطیلی زیاد در این ماه از سال، زمان بیشتری برای مطالعه را در اختیار دارید، شما باید تنوع درسی خوبی داشته باشید. عدم تنوع درسی ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز باعث خستگی زود هنگام شما و کاهش بازدهی مطالعه شما همراه می شود.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • سپتامبر 3, 2022
  • 105 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...