۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲

[کل: 0 میانگین: 0]

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲: استفاده از روش های مطالعه درست امروزه یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور تجربی شناخته می شود، به همین دلیل در این متن برای شما بیان کرده ایم تا با روش های ثابت شده داوطلبان کنکور در سازمان سنجش آشنا شوید و مانند آنها درصد بالایی در کنکور ریاضی به دست آورید.

چرا باید روش مطالعه رتبه برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ مطالعه کنیم

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲: بسیاری از افراد تصور دارند که شیوه مطالعه درست برای هر فرد متفاوت است و با مطالعه و پیگیری این روش ها نمی توانند رتبه بالایی در کنکور بعدی دریافت کنند ، در صورتی که تکنیک ها، روش صحیح درس خواندن، روش تست زنی و انتخاب منابع مناسب مواردی هستند که هر دانش آموز برای یادگیری و اطلاع از انها یا باید با یک مشاور خیلی خوب در ارتباط باشد یا زمان بسیاری را برای فراگیری آنها اختصاص دهد. از کتاب های پیشنهاد شده توسط کنکوری های تجربی میتوان به زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز اشاره ویژه کرد.

بین یک مشاور و شخصی که در کنکور رتبه بالایی را دریافت کرده است و موفقیت را بدست آورده است، مسلما شخصی می تواند بهترین مشاوره را به شما ارائه کند که خود در طی سالها روش های مطالعه، منابع مناسب، تکنیک های درسی را پیدا کرده و با انها به موفقیت رسیده است، در ادامه به مطالعه این روش ها خواهیم پرداخت.

 

۱ ــ خواندن کتاب های درسی مناسب

بیشتر دانش آموزان رتبه برتر اعلام کردند که مهم ترین ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ خواندن کتاب اصلی درسی شما به صورت دقیق و مفهومی است.

مطالعه برای کنکور سراسری نکته بسیار مهمی است اما انتخاب منابع درست از هر عاملی در موفقیت شما مهمتر است، تمامی رتبه های برتر کنکور مانند سید سحاب اعرابی رتبه ۵ کنکور تجربی، سپهر حسنی رتبه دو رقمی کنکور تجربی، پردیس اولیازاده رتبه ۴ کنکور تجربی، کیمیا کاظمی رتبه ۳ کنکور تجربی و… اشاره کرده اند که قبل مطالعه هر کتاب کمکی مانند ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز شما در ابتدا باید کتاب درسی را به صورت دقیق و مفهومی مطالعه کنید.

تمامی کتاب های کمک درسی و تست از روی کتاب درسی شما طراحی شده اند و تا زمانی که شما روی کتاب درسی خود تسلط کافی نداشته باشید، نمی توانید به حل تست بپردازید.

۲ ــ حل تست سال های گذشته کنکور سراسری

سید سحاب اعرابی یکی از ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ خود را مطالعه و حل تست های سال گذشته کنکور سراسری معرفی کرد، او گفت در درس های شیمی، فیزیک و ریاضی حل تست های کنکور در سال های گذشته می تواند شما را برای کنکور سراسری آماده کند و باعث شود تا با تست های ترکیبی در کنکور واقعی آشنا شوید.

بسیاری از ازمون های ازمایشی ارائه دهنده تست های کنکوری به شما هستند، اما سطح کنکور تجربی با ازمون های ازمایشی متفاوت است و شما برای آمادگی و شرکت در کنکور باید حتما از تست های سال های گذشته کنکور در تمامی دروس استفاده کنید، کتاب کمک درسی مانند  حسابان یازدهم تست خیلی سبز ارائه کننده این تست ها به شما هستند.

۳ ــ نکته برداری دروس

تمامی رتبه های برتر کنکور سراسری ۱۴۰۲ یکی از ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ را نکته برداری معرفی کرده اند، طبق تجربه این افراد نکته بردار در زمان تکرار مطالعه می تواند می تواند از نکته برداری خود برای کاهش زمان مطالعه استفاده کند همچنین در روزهای پایانی مطالعه داوطلب می تواند با مطالعه نکته برداری در چند روز تمامی دروس را مرور کند. کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران میتواند به شما شیوه درست نکته برداری را ارائه دهد.

۴ ــ بالاترین میزان مطالعه در هفته آخر

یکی از موثر را میتوانید بالا بودن میزان مطالعه در هفته آخر معرفی کنیم، تمامی رتبه های برتر کنکور در هفته آخر به مطالعه نکات مهم مانند فرمول های شیمی نکات مفهومی زیست، راه حل های کلیدی ریاضی، فرمول های فیزیک، مطالب پرتکرار و مهم، لغات و تاریخ ادبیات  و… می پردازند.

 

۵ ــ انتخاب ساعت مطالعه درست

انتخاب ساعات کامل و مناسب برای درس خواندن از ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ است، پردیس اولیا زاده رتبه ۵ کنکور تجربی از سال آخر دبیرستان درس خواندن را شروع کرد اما ساعات و ایام مناسبی را برای درس خواندن کتاب های مانند شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران انتخاب کرد، شما نیز اگر مدت زمان کمی را برای مطالعه وقت دارید، می توانید انتخاب زمان مناسب جز رتبه های برتر باشید. برای مثال در روز های تعطیل ۱۰ ساعت درس بخوانید و. در ایام عادی ۵ ساعت مطالعه داشته باشید.

۶ ــ انتخاب منابع مناسب و برنامه ریزی بر اساس منابع

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲: رتبه ۴ کنکور تجربی روش موفقیت خود را انتخاب منابع مناسب برای مطالعه از ابتدا مطالعه خود اعلام کرد، شما برای مطالعه باید در ابتدا تمامی منابع خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آنها برنامه ریزی مطالعه خود را انجام دهید.

برای خرید منابع معتبر و چاپ سال می توانید از سایت کتاب طلایی خرید کنید. پیشنهاد می‌شود مقاله بسیار مهم بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱ را مطالعه کنید.

این سایت تمامی کتاب های برتر را مانند زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز،ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز، شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران ،شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان، حسابان یازدهم تست خیلی سبز، ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه و… را دارد.

۷ ــ تابستان فرصت برتر برای مطالعه

از مهم ترین نمونه های  ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ را می تواند استفاده مناسب از تابستان معرفی کرد، تابستان ۳ ماه آزاد و کامل برای دانش آموزان است تا مطالعه دقیق بر روی درس های کنکور با تمرکز کامل داشته باشند، شما در تابستان می توانید با مطالعه بین ۸ تا ۱۰ ساعت بیشتر منابع کنکور را مطالعه کنید و درصد بالایی از آنها در کنکور دریافت کنید.

پیشنهاد می‌شود: برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲

۸ ــ استفاده از تست های پیوسته و زیاد

حل تست های پیوسته مانند تست های کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان ، از تست ساده به تست های دشوار و زیاد می تواند باعث سهولت کنکور و افزایش میزان تجربه شما در کنکور باشد، حتی اگر شما ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲ را به خوبی فرا گیرید و تمامی مطالب کتاب های درسی را از بر داشید اما تست ها را حل نکنید نمی توانید در کنکور موفق شوید.

۹ ــ استفاده از تعطیلات نوروز

قبل از کنکور حدود ۲۰ روز طلایی برای شما وجود دارد که تمامی رتبه های برتر کنکور اعلام کردند که این ۲۰ روز تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آنها داشته است، شما در ایام نوروز سال دوازدهم می توانید دروس پایه را مطالعه کنید و در آنها مهارت پیدا کنید.

پیشنهاد می‌شود: ۷ روش افزایش تمرکز برای کنکور

۱۰ ــ روز کنکور

بسیاری از افراد تصور دارند که روز کنکور باید ساعات زیادی را به مطالعه بپردازند، در صورتی که روز قبل از کنکور روز استراحت شما شناخته می شود و شما باید تمامی قوا خود را برای شرکت در کنکور اماده کنید، در این روز تنها به مطالعه بسیار کم نکته برداری های مهم بپردازید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • می 24, 2022
  • 188 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...