5 روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی

۵ روش آسان تست زنی درس زیست شناسی

[کل: 1 میانگین: 5]

۵ روش آسان تست زنی درس زیست شناسی: یکی از چالشی ترین درس هایی که تا به امروز برای دانش آموزان وجود داشته است درس زیست شناسی می باشد، این درس به دلیل داشتن اهمیت و تأثیرات زیادی که در رتبه کنکور به وجود می آورد یکی از اصلی ترین درس ها به شمار می رود. این درس به دلیل ماهیت خاصی که دارا می باشد شیوه مطالعه و تست زنی در این درس با دیگر درس ها تفاوت پیدا کرده است. روش های مختلفی برای تست زنی وجود دارد اما در کتاب طلایی شما را با روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی آشنا خواهیم کرد. به این نکته توجه داشته باشید که در این راه کتاب های تست زنی مختلفی به شما کمک خواهند کرد که یکی از این کتاب ها می توان به زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز اشاره کرد.

روش درست مطالعه زیست شناسی

می دانیم که درس زیست شناسی به صورت تلفیقی از مفهوم و حفظیات می باشد. یکی از راه های موفقیت شما در این درس خواندن و زیاد خواندن است. در خصوص مطالعه درس زیست شناسی باید به این نکته توجه داشته باشید که مطالعه زیست شناسی کنکور را باید به شکل دسته بندی انجام دهید و به صورت مداوم به ذهن خود وارد کنید، این روش باعث می شود که مفاهیم درس به خوبی در ذهن شما جای گیرد.

پیشنهاد می‌شود: بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی

به این نکته توجه داشته باشید که روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی به این صورت است که شما باید نگاهتان به مطلب به صورت موضوعی و دسته بندی شده باشد. بهتر است در هنگام مطالعه زیست شناسی کنکور ۵ دسته ذیل را ایجاد کنید:

 • زیست انسانی
 • زیست گیاهی
 • زیست جانوری
 • سلولی مولکولی (مباحث مربوط به ژنتیک و…)
 • بیوشیمی (مانند فتوسنتز و…)

موفقیت در درس زیست شناسی

رسیدن به موفقیت وابسته به استعداد و تلاشی است که فرد انجام می دهد اما با توجه به صحبت های رتبه برتران کشور به این نکات می توان اشاره کرد:

 • رتبه های برتر و ممتاز چندین بار کتاب های زیست شناسی را مطالعه کرده اند تا به مرور زمان آن ها را فراموش نکنند.
 • در زیست شناسی همانند ریاضی شما با قوانین ثابت و مطلق رو به رو نیستید در نتیجه به قیدهایی مانند بعضی، برخی، اغلب و گاهی دقت بالایی داشته باشید.
 • بهتر است اسامی جانداران مختلف را به ذهن بپرسید و خصوصیت آن ها را در کنار آن ها یادداشت کنید.
 • بهتر است ازنتیجه هایی که دانشمندان مختلف به دست آورده اند غافل نشوید.
 • یکی از بهترین منبع ها برای آمادگی در کنکور مطالعه کتاب درسی و حل تحلیل نمونه سؤالات کنکورهای داخلی خارجی می باشد. در این میان می توانید از کتاب های جامع تست زنی مانند زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز کمک بگیرید.

۵ روش آسان تست زنی درس زیست شناسی

تمامی روش هایی که در ادامه برای شما بیان میکنیم، روش هایی است که تمامی رتبه برتر ها آن را انجام داده اند و به نتیجه رسیده اند. بهتر است در این راه از تست های زیست شناسی برای خود غول ترسناک نسازید و آن را ساده ببینید. در ادامه روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین خود را در تست های کنکور نمایش دهید.

پیشنهاد می‌شود: روزی چند ساعت شیمی بخوانیم

سؤال را با دقت بخوانید

می دانیم که زمانی که در نظر گرفته شده است که داوطلبان به تست های پاسخ دهند محدود می باشد، برخی از داوطلبان به دنبال یادگیری روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی هستند. اما این افراد بدون آن که با دقت سؤال را مطالعه کنند سریع از آن عبور می کنند، همین امر باعث می شود که شما به سؤال هایی که بلد هستید پاسخ ندهید. طراحان سؤال کنکور نیز این عجله شما را فهمیده اند و برخی از سؤالات را به گونه ای طراحی می کنند که همه موارد دقیقاً همانند یک گزینه باشند به جز یک گزینه. معمولاً در این صورت بهترین گزینه درست رو گزینه اول قرار خواهند داد و شما با دیدن آن هول خواهید کرد. شما با کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز با انواع سؤالات کنکور آشنا خواهید شد.

استرس نداشته باشید

بهتر است در این راه استرس نداشته باشید، برخی از افراد تنها به فکر این هستند که روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی هستند، در این لحظه بهتر است با یک ضرب المثل موضوع را به شما بفهمانیم، از هول حلیم تو دیگ خواهند افتاد. حال اگر از آن ها جویای دلیل شوید پاسخ آن ها این است که من زیاد درس خواندم اگر قبول نشوم باید برم سربازی، اگر قبول نشوم آبرویم خواهد رفت و هزاران دلیل غیر منطقی دیگر. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که قبول نشدن و یا قبول شدن شما در این مرحله از زندگی به هیچ عنوان به آبرو ربطی ندارد. علاوه ر این موضوع شما با این افکار سمی تنها مغز خودتان را خسته خواهید کرد. در نتیجه برای داشتن روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی به هیچ عنوان استرس نداشته باشید.

پیشنهاد می‌شود: ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی

۵ روش آسان تست زنی را کامل بخوانید

در هنگام تست زنی به این نکته توجه داشته باشید که اگر مطمئن هستید که گزینه ۳ در این تست درست می باشد و به این موضوع ایمان دارید به هیچ عنوان بدون خواندن گزینه ۴، گزینه ۳ را علامت نزنید. برخی مواقع ممکن است تست های کنکور زیست به این صورت طراحی شوند که همه گزینه ها درست باشند اما درصد درستی آن ها کم و زیاد می شود. به عنوان مثال ممکن است گزینه ۳ که انتخاب کرده اید پاسخ درستی باشد اما گزینه ۴ دارای نکته ای است که درصد درست بودن پاسخ را چند برابر کرده است. روش آسان برای تست زنی درس زیست شناسی با استفاده از کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز که دارای انواع تست ها می باشد در این راه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

پیشنهاد می شود: جلوگیری از افکار منفی سر جلسه کنکور

تمامی گزینه ها را تا انتهای آن ها به صورت کامل بخوانید

یکی از روش های آسان برای تست زنی درس زیست شناسی این است که شما باید تمامی گزینه ها را انتهای جمله بخوانید. اگر شما کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز به درستی خوانده باشید به این نکته پی می برید که ممکن است که در آخر جمله ها کلمه ای را بیان کنند که باعث شود به صورت کامل جمله را غلط کند.

در تله های طراحان سوال نیافتید

بهتر است در هنگام تست زنی گول کلمات زائد را نخورید! طراحان با آوردن کلمه های اضافه ذهن داوطلبان را منحرف می کنند، در صورتی که شما سؤالات را به درستی نخوانید امکان پاسخ دادن نیز نخواهید داشت.

‫0/5 (0 امتیاز )
 • ketabtalaee
 • آگوست 27, 2022
 • 98 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...