10 راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور

۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور

[کل: 0 میانگین: 0]

۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور: امتحانات بخش منظمی از زندگی دانش آموزان است، اما هر بار می تواند ترسناک باشد. کنکور آموخته های دانش آموزان را طی ۴ سال آزمایش می کند. اما با نگاهی عمیق تر، آنها چیزی فراتر از یادگیری آکادمیک هستند. آشنایی با ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور می تواند نقش مهمی در کسب رتبه بالا باشد.

یک امتحان توانایی مقابله با فشار، مهارت های مدیریت زمان در کنکور ۱۴۰۱، آرامش و استقامت ذهنی دانش آموز را نیز آزمایش می کند. امتحانات به گونه ای تشکیل شده اند که چالش برانگیز باشند. زندگی همه را با چالش های مختلفی روبرو خواهد کرد.

دانش آموزان با به چالش کشیدن مرتب امتحانات، برای چنین موقعیت های اعصاب خردکن آینده آماده می شوند. بنابراین، برگزاری امتحانات با بهترین تلاش برای رشد کلی دانش آموزان بسیار مهم است. در بانک کتاب طلایی با ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور اشنا خواهید شد.

۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور

مطالعه شیمی دهم تک جلدی مبتکران یک فعالیت ذهنی جذاب است. این فعالیت ذهنی می تواند به همان اندازه هر فعالیت بدنی تحت فشار باشد. امتحانات می تواند به یک موقعیت بسیار استرس زا تبدیل شود، به خصوص زمانی که چیزی مهم به نتیجه امتحانات بستگی دارد.

با امتحان برخی از این تکنیک ها در جلسه بعدی مطالعه خود می توانید یاد بگیرید که چگونه بهتر تمرکز کنید. وقتی یک راهی را پیدا کردید که کار می کند، هر بار که مطالعه می کنید، آن را به بخشی از برنامه روزمره خود تبدیل کنید.

 

از دوربین گوشی یا وب کم خود برای ضبط کردن خود در حال مطالعه استفاده کنید

یکی از ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور این است که با موبایل خود از عملکرد خود فیلم بگیرید. این نکته ممکن است عجیب به نظر برسد، اما کار می کند. وب کم یا دوربین تلفن خود را برای ضبط ویدیویی از مطالعه خود تنظیم کنید.

این ایده ایجاد مسئولیت پذیری است. به جای اینکه دوستی پیشرفت شما را بررسی کند، یک دوربین دارید که همه کارهای شما را تماشا می کند. دانستن اینکه تحت نظر هستید، هدفتان را به شما یادآوری می کند. درست زمانی که می خواهید حواس شما پرت شود، به یاد خواهید آورد که هر کاری که انجام می دهید در حال ضبط است. این یک یادآوری مفید برای خودتان است که متعهد به مطالعه شده اید.

از Focusmate استفاده کنید

اگر می خواهید آن را به فصل بعدی شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران ببرید، به جای آن از Focusmate استفاده کنید. با Focusmate، شما از قبل متعهد می شوید که حداقل یک روز قبل به مدت ۵۰ دقیقه مطالعه کنید. سپس با یک شریک مسئولیت پذیری واقعی جفت می شوید.

در طول جلسه ۵۰ دقیقه ای باید وب کم خود را روشن کنید. این بدان معناست که شما و شریک تحصیلی تان می توانید در طول جلسه مطالعه یکدیگر را ببینید و بشنوید. اگر بدون توضیح میز خود را ترک کنید، شریک مطالعه شما می تواند شما را گزارش دهد و بالعکس.

به همین ترتیب، اگر در جلسه مطالعه خود حاضر نشدید یا اگر دیر رسیدید، شریک مطالعه شما می تواند شما را گزارش دهد. عدم انطباق باعث می شود که سیستم شما را علامت گذاری کند. اگر امتیاز شما کمتر از یک سطح مشخص شود، سیستم در نهایت شما را قفل می کند.

 

اگر تمایلی به شروع کار ندارید، ۱ دقیقه وقت بگذارید تا خود را از نظر ذهنی آماده کنید

از ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز آماده کردن ذهن است. گاهی اوقات ممکن است حتی حوصله سر کار نداشته باشید. وقتی این اتفاق افتاد، یک دقیقه وقت بگذارید تا خود را از نظر ذهنی آماده کنید. یک تایمر را برای یک دقیقه تنظیم کنید و به خود بگویید که وقتی تایمر خاموش شد کار را شروع خواهید کرد.

با انجام این کار، احتمال اینکه در پایان دقیقه به محل کارتان برسید بسیار بیشتر خواهد بود. به این “قصد اجرا” می گویند. هر زمان که به خود علامت می دهید که قصد انجام کاری را دارید، شروع آن کار را آسان تر می کند.

بهتر است مطلب تضمین قبولی در کنکور با کتاب کمک آموزشی را مطالعه کنید.

در این مورد، قصد اجرا این است که در صورت تمایل به تعلل، قبل از شروع یک جلسه مطالعه شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران، یک تایمر برای یک دقیقه تنظیم کنید.

بنابراین، اگر انگیزه شروع مطالعه برایتان سخت است، یک دقیقه وقت بگذارید و خود را از نظر ذهنی آماده کنید. با این کار مقاومتی که تجربه می کردید را از بین می برید. البته با خواندن مقاله مطالعه کتب آموزشی در اوقات فراغت اندکی به آماده سازی ذهن خود کمک خواهید کرد.

بنویسید که چرا می خواهید سخت مطالعه کنید

راه دیگر برای تمرکز حواس در هنگام مطالعه این است که در وهله اول روشن کنید که چرا می خواهید سخت مطالعه کنید. دلایلی که می خواهید سخت مطالعه کنید را بنویسید. فهرست را در دسترس داشته باشید تا زمانی که متوجه شدید که تمرکز خود را از دست می دهید، بتوانید این دلایل را به خود یادآوری کنید.

به عنوان مثال برای مطالعه ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز باید جزئیات آن را بنویسید.

انتخاب یک محیط مطالعه مناسب

یک محیط مطالعه مناسب از دیگر ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز است. ایجاد یک فضای مطالعه مناسب بخش مهمی از هر جلسه مطالعه موفق است. به عنوان انسان، ما مخلوق عادت هستیم. و برای اینکه بتوانید روال عادی را وارد کنید و روی مطالعه خود متمرکز بمانید، به یک فضای مطالعه اختصاصی نیاز دارید که مغز شما بداند که به مطالعه نیاز دارد.

اگر از خانه درس می خوانید، مهم است که سعی کنید فضای مطالعه خود را در منطقه ای قرار دهید که با آرامش همراه نیست. قابل درک است، برای دانشجویانی که در خانه یا در محل اقامت دانشگاه هستند، اختصاص دادن یک اتاق یا میز کامل به مطالعه می تواند دشوار باشد. در این مورد، سعی کنید یک بخش کوچک و باز از فضایی را پیدا کنید که بتوانید هر روز در آن بنشینید و پس از پایان مطالعه خود را خالی کنید.

پیشنهاد می‌شود: برنامه ریزی درسی تابستان دهم به یازدهم تجربی

اهداف واضح و دقیق تعیین کنید

یکی از انگیزه ‌های کلیدی در پشت توانایی متمرکز ماندن در حین مطالعه این است که دقیقاً درک کنید که چرا می‌خواهید در وهله اول مطالعه کنید. این فقط به این معنا نیست که «من می‌خواهم در امتحاناتم خوب عمل کنم»، بلکه به این معنی است که جزئیات را دقیق بنویسید.

ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز درسی است که باید برای آن تمرکز زیادی به خرج دهید. اگر می خواهید به نمره خاصی برسید، آن را یادداشت کنید. اگر امیدوارید در یک دانشگاه خاص شرکت کنید، آن را در اهداف خود بگنجانید. هر کاری که می توانید انجام دهید تا اهداف خود را تا حد ممکن واضح و «واقعی» کنید، آنها را تاثیرگذارتر خواهد کرد.

یک برنامه مطالعه ایجاد کنید

آیا تا به حال دیده اید که پشت میز یا میز خود بنشینید، لپ تاپ خود را باز کنید و فکر کنید “حالا چی؟” یکی از ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز و مؤلفه‌های حیاتی دیگر که به شما کمک می‌کند تا بر مطالعات خود متمرکز بمانید و به اهداف خود دست یابید، ایجاد و اجرای یک برنامه مطالعه است که به شما کمک می‌کند تا یک روال را ایجاد کنید.

برای مطالعه زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز باید هدف و برنامه داشته باشید. در طول سال گذشته، نداشتن یک جدول زمانی سفت و سخت برای مدرسه یا دانشگاه، بسیاری از ما را مجبور کرده است تا راه جدیدی را برای مدیریت زمان خود دنبال کنیم.

برای برخی، این فرصتی بوده است تا با مطالعه شیمی دهم تک جلدی مبتکران روی یک برنامه شلوغ از سایر تعهدات هماهنگ شوند، در حالی که برخی دیگر برای مدیریت زمان خود تلاش کرده اند.

تمام عوامل حواس پرتی ممکن را مسدود کنید

اکنون، ممکن است این نکته واضحی باشد، اما مطمئناً یکی از مهمترین موارد در یافتن راه هایی برای جلوگیری از حواس پرتی در حین مطالعه است. از دیگر ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز این است که تمام عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید.

پیشنهاد می شود: ۷ روش افزایش تمرکز برای کنکور

اگر مانند بسیاری از ما متوجه شدید که به محض مشاهده فلش صفحه، گوشی خود را برمی دارید، یا ایمیل های خود را با ظاهر شدن یک هشدار جدید چک می کنید، می دانید که تلفن ها، برنامه ها و وب سایت ها می توانند حواس تمام افراد را پرت کنند.

تکنیک پومودورو را امتحان کنید

اخیراً، تکنیک پومودورو برای کمک به دانش‌آموزان و کارگران برای کمک به تمرکز بیشتر و تمرکز بیشتر جلسات کاری مورد استقبال قرار گرفته است. فرض آن بسیار ساده است: یک کار را برای کار انتخاب کنید، یک تایمر تنظیم کنید، تا زمانی که زنگ بخورد کار کنید و سپس یک استراحت کوتاه داشته باشید.

معمولاً توصیه می شود ۲۵ دقیقه مطالعه کنید و ۵ دقیقه استراحت داشته باشید و سپس این کار را تکرار کنید تا کار تمام شود. اما واقعاً به این بستگی دارد که چه چیزی برای شما بهتر عمل می کند.

به طور منظم تمرین کنید

اکنون، ما می دانیم که ورزش چقدر برای سلامت جسمانی ما مفید است، اما آیا می دانستید که این ورزش چه تاثیراتی بر مغز شما، توانایی آن برای متمرکز ماندن و حفظ اطلاعات جدید دارد؟ به عنوان مثال زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز نیاز به تمرین مکرر دارد.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • جولای 2, 2022
  • 82 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...