ده روش تست زنی

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲

[کل: 0 میانگین: 0]

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲: امروزه بهره مندی از روش های مطالعه موثر برای داوطلبین کنکور از مهم ترین چالش های موجود است زیرا انتخاب منابع و ارائه زمان کافی برای مطالعه تنها بخش کوچکی از موفقیت را تشکیل می دهد و شما برای کسب موفقیت باید با روش های موثر مطالعه آشنایی داشته باشید. پس تا آخر این مقاله همراه کتاب طلایی باشید.

آشنایی با ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲

اگر شما روش های مطالعه موثر را بلد باشید مسلما نه تنها میزان مطالعه خود را افزایش خواهید داد بلکه یادگیری شما نیز افزایش پیدا می کند و می توانید زمان خود را برای یادگیری مطالب دیگر اختصاص دهید و شیوه مطالعه مناسب با خود را فراگیرید.

در ادامه با مطالعه هر کدام از این ۱۰ روش مطالعه به این فکر کنید که ایا با توجه به ویژگی ها و سطح یادگیری شما ، این روش برای شما موثر است یا خیر؟

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲

در این قسمت با توجه به تنوع یادگیری داوطلبان کنکور ممکن است برای شما تاثیر گذار باشد اما ممکن است با برنامه درسی شما سازگاری نداشته باشد، روش هایی را انتخاب کنید که باعث افزایش میزان سرعت یادگیری و مطالعه شما باشند. اگر به این مطلب علاقه دارید این مقاله کاربردی را مطالعه کنید.

۱ ــ تفکیک مباحث کنکور از یکدیگر

یکی از روش های ثابت شده در ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲ را می توانیم تفکیک مباحث کنکور از یکدیگر معرفی کنیم، بسیاری از افراد تصور دارند که مطالعه بسیار زیاد و یادگیری تمامی مباحث سنگین به همراه هم می تواند پاسخگوی نیاز های آنها باشد.

در صورتی که ذهن هر فرد توانایی یادگیری محدودی دارد و شما نمی توانید بیشتر از حد از ذهن خود کار بکشید، به همین دلیل مباحث درسی خود را تفکیک کنید و در طول هر روز تنها یک مبحث سنگین مطالعه کنید. کتاب کتاب شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران بهترین همیار شما در این زمینه است.

برای مثال می توانید در هر روز درسی یک مبحث سنگین و چند مبحث سبک را برای مطالعه به صورت ترکیبی انتخاب کنید.

 

۲ ــ مدیریت زمان بر اساس حجم مطالب

زمان خود را برای مطالعه بر اساس حجم مطالب مورد نیاز مدیریت کنید، برای مثال اگر شما زمان محدودی برای مطالعه دارید اما مطالب بسیار زیادی است که باید مطالعه کنید، باید مطالب مهم را از یکدیگر تفکیک کنید و به مطالعه مطالب مهم بپردازید. اگر رشته تان تجربی است کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز میتواند به شما برای مدیریت زمان کمک کند.

شما می توانید در یک درس با تحقیق مطالب مهم را انتخاب کنید و مطالبی که حجم بالایی دارند اما ضریب پایینی دارند را حذف کنید، برای مثال در امتحانات پایانی خرداد ماه همیشه فصل های اول دارای نمره های بسیار پایین اما حجم های بسیار بالایی هستند، افرادی که زمان کافی برای مطالعه ندارند می توانند تنها به مطالعه فصل های آخر با ضریب بالا بپردازند.

۳ ــ خلاصه نویسی مباحث

در زمان مطالعه از مباحثی که مطالعه می کنید یک خلاصه تهیه کنید، این کار باعث می شود که شما در مرور درس زمان کمتری را صرف کنید و همچنین تنها مطالب مهم را مطالعه کنید، این روش یکی از مهم ترین ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲ بوده است که تمامی رتبه های برتر به آن اشاره داشته اند. پیشنهاد می شود برای برنامه ریزی بهتر و دقیق‌تر مقاله برنامه ریزی تابستان کنکور ۱۴۰۲ را مطالعه کنید تا پیشتاز کنکور باشید.

 

۴ ــ حفظ گویی مطالب

در برخی از داوطلبان روش های مفهومی برای یادگیری تاثیرگذار نیست و پیشنهاد میشود که از روش های حفظ گویی برای مطالعه درس های خود استفاده کنند، روش های حفظ گویی باعث ثابت شدن مطالب در ذهن شما می شوند.

برای اینکه ثبیت روش های حفظ گویی را در ذهن خود افزایش دهید، می توانید از تعیین کلمات کلیدی مشخص یا تعیین جملات مهم با خط کشیدن روی آنها استفاده کنید.کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران را از دست ندهید.

 

۵ ــ از تغییر مکان استفاده کنید

زمانی که صحبت از ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲ می شود تمامی دانش آموزان تصور دارند که روش های مطالعه درسی به آنها پیشنهاد خواهد شد در صورتی که تغییر مکان یکی از مهم ترین نکات یادگیری درس است و در صورتی که شما به صورت مداوم در یک مکان استقرار داشته باشید، ذهن شما خسته شده و از یادگیری درس مورد نظر فرار خواهد کرد. بهترین  کتاب ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز برای تجربی ها.

تغییر مکان و تاثیر ان در مطالعه درس ها از نظر علمی ثابت شده است شما با تغییر مکان نه تنها می توانید از خستگی ذهن خود جلوگیری کنید بلکه با تحرک میزان جریان خود در مغز شما افزایش پیدا خواهد کرد به همین دلیل میزان یادگیری شما تا حد غیر قابل باوری افزایش پیدا می کند. پیشنهاد می‌شود مقاله ۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور را مطالعه کنید.

۶ ــ استفاده از منابع معتبر کنکور

بسیاری از افراد تصور دارند که تمامی منابع کنکور خود را باید از یک برند کتاب خریداری کنند، برای مثال اگر کتاب شیمی خود را از برند مبتکران میخرید یعنی باید تمامی کتاب های دیگر را خود را نیز مبتکران بخرند، در صورتی که این یک باور غلط است و در بسیاری از مواقع باعث شکست دانش آموز در کنکور شده است.

با توجه به ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲ هر داوطلب کنکور برای درس های خود از منابع متفاوتی استفاده کرده است و هر منبع ارائه کننده بهترین درسنامه و تست ها از درس مورد نظر بوده است.

از منابع مورد استفاده برای رتبه های برتر کنکور تجربی می توانیم به کتاب  شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان اشاره داشته باشیم. این کتاب از نمونه های برتر درس های تجربی هستند، همانطور که نام آنها را مشاهده می کنید، متوجه خواهید شد که هر کدام از برند های خیلی سبز، مبتکران و… ارائه دهنده یک درس خاص هستند.

 

۷ ــ مطالعه دقیق کتاب های درسی

۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی ۱۴۰۲: یکی از اشتباهات بزرگ داوطلبان کنکور کنار گذاشتن کامل کتاب های درسی است، در صورتی که تمامی اطلاعات کنکور شما از کتاب های درسی برگرفته شده است و شما در صورتی می توانید منابع را به خوبی مطالعه کنید که در ابتدا نسبت به کتاب های درسی خود تسلط کافی داشته باشید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • ژوئن 11, 2022
  • 125 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...