12 وسیله ضروری سر جلسه کنکور 1402

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲

[کل: 1 میانگین: 5]

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: زمان زیادی تا کنکور سراسری نمانده و در این بازه تنها چیزی که برای داوطلب اهمیت زیادی دارد، حفظ  آرامش است. در این مدت سعی کنید که از هر چیزی که استرس شما را زیاد می کند دوری کنید. دروسی مانند ریاضی اهمیت زیادی برای دانش آموزان دارد. پیشنهاد می کنیم در روزهای پایانی برای تثبیت مطالب در ذهن کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه را مطالعه کنید. بانک کتاب طلایی بهترین منبع برای اگاهی بخشی به دانش آموزان کنکوری است.

وسایل مورد نیاز سر جلسه کنکور

مداد نرم 

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: حداقل دو عدد مداد نرم به همراه داشته باشید که پاک کردن شان راحت باشد. استفاده از اتود یا همان مداد نوکی پیشنهاد نمی شود و بهتر است از مدادهای نرم که به راحتی پاک می‌شوند استفاده کنید. اتود به دلیل نوک تیزی که دارد ممکن است باعث سوراخ شدن پاسخ برگه تان شود و برایتان مشکل درست کند.

پاک کن

پاک‌کن وسیله مهم دیگری است که باید به همراه داشته باشید. پاک‌کنی که استفاده می‌کنید حتما باید خوب باشد و اشتباهات را کاملا پاک کند و پاسخ برگه را کثیف نکند.

 تراش

داشتن تراش نیز لازم است. ممکن است در طول جلسه مداد هایتان نیاز به تراش کردن داشته باشند. البته برای این‌که زمان خود را صرف تراش کردن نذارید می‌توانید همراه خود چندین مداد مناسب داشته باشید.

کارت ملی

داشتن کارت ملی لازم و ضروری است؛ چرا که برای شناسایی از کارت ملی استفاده می‌گردد.

کارت ورود به جلسه

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: برای دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید. بعد از تهیه کارت، حتما آن را در بین وسایل ضروری خود بگذارید و سر جلسه کنکور همراه خودتان داشته باشید.

سنجاق

برای چسباندن کارت ورود به جلسه به سینه تان، داشتن سنجاق پیشنهاد می‌گردد. پ

بخوانید: ۱۰ راه برای جلوگیری از عدم تمرکز در کنکور

ساعت مچی

یکی از ۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲ ساعت مچی است که باید داشته باشید تا با آن زمان را کنترل کنید. به هیچ وجه ساعت مچی را فراموش نکنید و حتما با خودتان سر جلسه کنکور ببرید. یکی از مهم‌ترین وسایلی که سر جلسه کنکور استفاده می‌شود؛ ساعت مچی مناسب است. د‌‌ر سر جلسه، خود‌‌تان باید‌‌ مراقب وقت آزمون باشید‌‌ و به امید‌‌ مراقب و اعلام وقت توسط او نباشید‌‌. چون هیچ‌کس مسئول اعلام وقت به شما نیست. 

بطری آب و شربت

استفاده از یک بطری آب خنک و یک بطری شربت لازم و ضروری است. هر وقت تشنه شدید یا احساس کردید که انرژی شما افتاده از آب و شربت استفاده کنید و انرژی تان را افزایش دهید. مقاله بهترین کتاب ریاضی جامع برای کنکور را مطالعه کنید.

دستمال کاغذی

به همراه داشتن تعدادی برگه دستمال کاغذی هم خوب است. پس سعی کنید به همراه داشته باشید.

بخوانید: تعیین هدف برای مطالعه کنکور

اگر سرجلسه کنکور همراه خودتون دستمال کاغذی داشته باشید خیلی خوبه. پس دستمال کاغذی رو هم فراموش نکنید.

مواد قندی طبیعی مانند توت و انجیر و کشمش و خرما

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: این مواد قند خون شما را تامین کرده و انرژی تان را نیز افزایش می‌دهند. حتی الامکان سعی کنید که این خوراکی ها بدون چوب و هسته باشند. استفاده از موادی مانند شکلات و کاکائو پیشنهاد نمی شود. اگر نمی توانید از آجیل خشک قندی استفاده کنید، جایگزین آن تکه کوچک نبات یا آبنبات است. حتما هر ۴۵ دقیقه یکبار از مواد قندی استفاده کنید تا قند خون تان تنظیم شود و پایین نیایید.

بیسکوییت ساده و خشک

به همراه داشتن چند عدد بیسکوییت ساده و خشک هم خوب است تا در صورتی که احساس گرسنگی یا ضعف کردید از آن ها استفاده کنید. بیسکویت های کرمدار و کاکائویی مناسب نیستند؛ چون ممکن است که دست شما کثیف شود.

بخوانید: بهترین راه قبولی مدارس نمونه دولتی

لباس و کفش مناسب

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: پوشیدن لباس و کفش مناسب اهمیت زیادی دارد. لباس و کفشی که در روز کنکور انتخاب می کنید باید فوق العاده برایتان راحت و مناسب باشد. در روزهای منتهی به روز کنکور سراسری بهتر است تایم مطالعه تان را کمتر کنید تا و به مرور اجمالی و کوتاه بسنده کنید تا انرژی کافی برای روز کنکور را داشته باشید. پیشنهاد می شود که فقط درس های مهم را از کتاب هایی که نکته های کامل و جامع دارند، مطالعه کنید.

مثلا کتاب های:

 

کارهایی که باید قبل از روز کنکور انجام دهید

درس های مهمی مانند شیمی وجود دارد که می توانید از کتاب های شیمی دهم تک جلدی مبتکران و شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان برای مرور در روزهای پایانی استفاده کنید. کتاب حسابان یازدهم تست خیلی سبز از جمله کتاب هایی است که به دانش آموزان ریاضی در طول این سال ها کمک زیادی کرده است.

۱۲ وسیله ضروری سر جلسه کنکور ۱۴۰۲: روز قبل حتما یکبار به حوزه امتحانی بروید تا مسیر را یاد بگیرید و از زمان رسیدن به حوزه مطلع شوید.

شام را سبک انتخاب کنید و به موقع میل کنید تا هم اضطراب نداشته باشید و هم تایم کافی برای خواب و استراحت داشته باشید.

شب قبل از کنکور برای سر جلسه‌، لوازم مورد‌‌‌نیاز  که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم را مرتب کنید‌.

شب قبل حداکثر تا ساعت ۱۰ بخوابید تا روز کنکور سرحال بلند شوید. روز کنکور هم حدود ساعت ۵ بیدار شوید تا زمان کافی داشته باشید و با آرامش کامل به سر جلسه بروید.

صبحانه مقوی و کم حجم بخوید. خوردن مواد غذایی مانند شیر نجوشید‌‌ه ، تخم‌مرغ و یا هر چیز د‌‌یگری که احتمال مسمومیت د‌‌ارد‌‌، پرهیز کنید و  د‌‌ر‌عوض صبحانه‌ای منتخب از نان ، گرد‌‌و ، پنیر ، عد‌‌سی و آب‌میوه میل کنید‌‌.

وسایل اضافه همراه خود‌‌تان نبرید‌‌.

قبل از خارج شد‌‌ن از خانه، برای موفقیت خود‌‌ د‌‌عا کنید‌‌.

موارد مهم در روز کنکور

طوری برنامه‌ریزی کنید‌‌ که بین ۱ تا ۱/۵ ساعت قبل از زمان آزمون د‌‌ر حوزه‌ امتحان حاضر شوید‌‌.

پیشنهاد می شود در صورت امکان حتما با یکی از بستگان نزدیک خود به حوزه بروید تا هم از اضطراب شما کاسته شود و هم خیالتان راحت باشد.

کارت ورود‌‌ به جلسه را به لباس خود‌‌ الصاق کنید‌‌.

با استفاده از تابلوهای راهنما شماره صندلی خود را پیدا کنید و حتما آن را با شماره ای که بر روی کارت ورود به جلسه نوشته شده مطابقت دهید.

وقتی وارد‌‌ حوزه‌ امتحانی شد‌‌ید‌‌ با آرامش سراغ محل آزمون‌ د‌‌اد‌‌ن خود‌‌ باشید‌‌ تا برای پید‌‌ا‌کرد‌‌ن آن د‌‌چار مشکل نشوید‌‌. اگر صندلی و جای شما نامناسب بود سریعا به مراقبین اطلاع دهید و مطمئن باشید که اگر مشکلی برای شما پیش آید، مسئولین به شما کمک می‌کنند. وقتی خیالتان از بابت محل آزمون راحت شد‌‌، اسم و مشخصات خود‌‌ را با پاسخ‌نامه و کارت ورود‌‌ به جلسه مطابقت د‌‌هید‌‌.

با آرامش روی صندلی بنشینید و محیط اطراف خود را نگاه کنید. تا با محیط انس بگیرید. مراقبین هیچ ترسی ندارند حتما به آن ها نگاه کنید تا ترستان بریزد و استرس تان کم شود.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • جولای 16, 2022
  • 106 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...