14 روش ساده برای تست زنی در کنکور

۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور

[کل: 2 میانگین: 3]

۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور: نمومه سوالات کنکور به صورت تستی طرح می شوند. بنابراین آشنایی با تکنیک‌های تست زنی می‌تواند در کسب نتیجه دلخواه بسیار موثر باشد. عدم آشنایی با تکنیک‌های تست زنی موجب از دست دادن تایم کنکور شده و شما را از نتیجه دلخواه دور می‌کند.

تست‌زنی در کنکور شرط خاص خود را داشته و نمی‌توان گفت دانش آموزانی که نمره خوبی در آزمون نهایی داشته‌اند، نتیجه دلخواهی در کنکور کسب می‌کنند زیرا سوالات تستی و تشریحی تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

در بانک کتاب طلایی آشنایی با تکنیک‌های تست زنی سبب موفقیت شما در این آزمون علمی بزرگ خواهد شد. در صورتیکه به نحوه پاسخگویی به سوالات تستی آشنایی نداشته باشید، در هنگام آزمون سردرگم شده و دچار استرس زیادی خواهید شد.

 

بهترین منابع برای شیمی کنکور

۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور: همانطور که اشاره کردیم داشتن منابع مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل برای موفقیت در این آزمون بزرگ است. شیمی از جمله دروسی است که در بازار منابع بسیار زیادی برای آن وجود دارد. یکی از این منابع شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران می‌باشد. شیمی پایه بخش قابل توجهی از درصد شیمی در رشته‌های ریاضی و تجربی را به خود اختصاص داده است. بنابراین داشتن پایه قوی در شیمی پایه درصد شما را تا حد قابل توجهی افزایش داده و سبب افزایش تراز کنکور خواهد شد‌. در کتاب‌های شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران تمامی نکات با ساده‌ترین روش بیان شده است. در این کتاب تست‌ها در دسته بندی‌های مختلف قرار دارد و تمام افراد با سطوح درسی مختلف می‌توانند از این منابع استفاده کنند.

۱۴ روش ساده تست زنی در کنکور      

مهم ترین موضوعی که در مورد پاسخگویی به سوالات کنکور باید بدانید این است که این سولات دارای یک سوم نمره منفی هستند. منظور از یک سوم نمره منفی این است که هر جواب اشتباه موجب از بین رفتن یک سوم پاسخ‌های صحیح شما خواهد شد. بنابراین باید تکنیک‌های تست زنی را رعایت کرده و آن‌ها را دست کم نگیرید. در ادامه به ۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور خواهیم پرداخت.

۱- برنامه ریزی و تست زنی باید به گونه‌ای انجام گیرد که به تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف بپردازد.

-۲همانطور که می‌دانید سوالات کنکور سراسری زمان مشخصی دارند. شما ملزم هستید که به هر درسی در زمان مشخص شده پاسخ دهید. بنابراین مدیریت زمان بحث بسیار مهمی در آزمون سراسری محسوب می‌شود.

۳- از دیگر نکات مهم در تست زنی این است که سوالات را به صورت روزنامه‌وار خوانده و سؤالات آسان را شناسایی کنید. شناسایی سوالات آسان در آزمون سراسری اهمیت بسیار زیادی دارد.

۴- یکی از تکنیک‌های بسیار مهم در هنگام پاسخگویی به سوالات تستی استفاده از تکنیک ضربدر منها است. هر یک از این تکنیک‌ها برای زمان خاصی مورد استفاده است.

۵- پس از انجام این کار و پاسخگویی به سؤالات در وقت باقی‌مانده به سراغ سوالات ضربدردار روید.

۶- در بسیاری از موارد طراحان کنکور چندین سال سخت را پشت سر هم قرار می‌دهند. در هنگام مواجهه با چنین شرایطی باید آرامش خود را حفظ کنید.

۷- سوالات دفترچه سراسری را به ترتیب دفترچه پاسخ دهید و از نگاه کردن به سؤالات بعدی پرهیز کنید زیرا با این کار تنها استرس خود را افزایش می‌دهید.

۸- سعی کنید به هر درسی زودتر از زمان تعیین شده پاسخ دهید زیرا سرعت عمل بالا ضامن موفقیت شما در کنکور است. البته توجه داشته باشید که سرعت بالا نباید مانع پاسخگویی صحیح به سوالات شود. بهتر است مقله ۷ راز موفقیت در کنکور را مطالعه کنید.

۹- سوالات را کامل و با دقت مطالعه کنید و پس از اطمینان به پاسخ آن‌ها  را در پاسخنامه درج کنید.

پیشنهاد می‌شود: ۱۰ روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۲

 

 

۱۰- اگر با کمبود زمان مواجه شدید، ابتدا به سراغ پرسش‌هایی با ضریب بالاتر رفته و به پاسخ‌دهی آن‌ها بپردازید. حتی اگر در برخی مواقع مجبور هستید که میان چند درس یکی را انتخاب کنید.

۱۱- در افعال سوال توجه بسیار زیاد کنید. بار‌ها پیش می‌آید که عدم توجه به افعال موجب پاسخ‌گویی غلط به سوالات می‌شود.

۱۲- در ابتدا آزمون آرامش خود را حفظ کرده و هول نشوید. هول شدن در جلسه آزمون موجب افزایش پاسخ‌های غلط شما می شود.

۱۳- خواندن گزینه‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. خواندن گزینه‌ها موجب پی بردن به گزینه های غلط می شود.

۱۴- در درس‌های محاسباتی همچون ریاضی توجه کنید که جواب آخر را با گزینه سوال اشتباه نگیرید. بنابراین در هنگام پاسخگویی به سوالات محاسباتی نهایت دقت را فراموش نکنید.

 

ترفند ساده برای تست زنی در شیمی کنکور

یکی از دروس بسیار مهم در کنکور سراسری شیمی است. درصد بالا در این درس می‌تواند تراز و رتبه شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. بنابراین برای موفقیت در این درس باید از منابع مناسب و تکنیک‌های تست‌زنی مناسب بهره ببرید. از بهترین منابع شیمی کنکور میتوان به شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران اشاره کرد. این ۲ منبع در جهت تقویت شیمی پایه تاثیر بسیار زیادی دارند.

توجه داشته باشید که در این درس سوالات دامدار بسیار زیاد مطرح می‌شود. بنابراین خواندن صحیح صورت سوال بیش از هرچیزی اهمیت بالا دارد. برای پاسخگویی به تست‌های شیمی به افعال بسیار دقت کنید. در این درس تضاد به صورت عمدی از افعال منفی یا مثبت استفاده می‌شود تا طراحان سوال و داوطلب ها را گمراه کنند. توجه داشته باشید که بیش‌تر مسائل شیمی راه‌حل کوتاهی دارند. درصورتیکه راه بلندی برای این مسائل ایجاد شد، احتمال زیاد حل این مسائل غلط می باشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، پاسخی که اول از همه به ذهن می رسد، درست‌ترین پاسخ است. بنابراین در حل این تست ها وسواس نداشته باشید.

پیشنهاد می شود: بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۱

 

سخن پایانی

۱۴ روش ساده برای تست زنی در کنکور: کنکور یکی از آزمون‌های بسیار مهم و سرنوشت ساز است که علاوه بر مطالعه فراوان باید به نکاتی نیز برای موفقیت در آن توجه کنید. یکی از نکات موثر استفاده از روش‌های تست‌زنی در کنکور است. روش‌های تست‌زنی در کتاب طلایی موجب می‌شود که سرعت عمل شما در این آزمون مهم افزایش یابد و چند قدم از رقبای خود جلوتر بیافتید. در این مقاله سعی کردیم در مورد روش‌های تست‌زنی در کنکور مطالبی را بیان کنیم. همچنین در مورد بهترین منابع شیمی پایه یعنی شیمی یازدهم واجب تک جلدی مبتکران و شیمی دهم تک جلدی مبتکران مطالبی را بیان کردیم. امیدواریم که با استفاده از این مطالب نتیجه دلخواهی در آزمون سراسری کسب کنید.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • ژوئن 8, 2022
  • 143 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...