5 روش تست زنی برای کنکور پزشکی

۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی

[کل: 1 میانگین: 5]

۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی : برای آن که شما بتوانید تست زنی اصولی داشته باشید باید این تست زدی با هدف مسلط شدن بر روی دروس باشد. تست زنی شما باید سرعت پاسخ گویی شما را افزایش دهید. یکی از کاربردهایی که تست زنی دارد این است که شما را با سؤالات مختلف و نحوه سؤالات کنکور آشنا خواهد کرد. این نوع از تست زنی‌ها باید در زمان یادگیری مورد توجه قرار بگیرد. از دیگر وجه‌های تست زنی به این صورت است که شما در یک آزمون شرکت کرده‌اید و قرار است نتیجه مطالعه و یادگیری خود را با استفاده از تست زنی در این آزمون مورد بررسی قرار دهید؛ در این وجه از تست زنی تفاوت‌های زیادی با مرحله آموزش تست زنی وجود دارد. در زمان آزمون شما باید بتوانید دقت، مهارت، سرعت و تسلط خود را به رخ بکشید. همین امر باعث شده است که شما قبل از آزمون با روش‌های تست زنی آشنایی داشته باشید.

نکات مربوط به تکنیک‌های تست زنی

قبل از آن که در کتاب طلایی شما را با ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی آشنا کنیم باید با نکاتی آشنا شوید. توجه داشتن به این نکات به خصوص در جلسه کنکور کمک شایانی به شما خواهد کرد. بهتر است این نکات را زمانی که در تمرین‌های تست زنی با استفاده از کتاب‌های تست و برای یادگیری و یا تسلط سؤال حل می‌کنید توجه داشته باشید و از آن‌ها پیروی کنید. این نکات عبارت‌اند از:

به خلاصه نویسی عادت کنید

سعی کنید برای آن که فضا کم نیاورید خلاصه نویسی داشته باشید، خلاصه نویسی شما باید به صورتی باشد که نکات مهم را از قلم نینداخته باشید و به هنگام کنترل راه حل دچار اشتباه در جواب نشوید.

در مطالعه درس شیمی یکی از مهم‌ترین نکات برای تست زنی بهتر و سریع‌تر موضوع خلاصه نویسی است که پیشنهاد می‌شود از کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان استفاده کنید.

علامت گذاری نکات و محاسبات مهم

۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی : هنگام خواندن سؤال به این نکته توجه داشته باشید که سؤال از شما خواسته است مواردی را شمارش کنید و یا آن‌ها را به دست آورید. در صورت‌های سؤال بهتر است موارد مهم را خط بکشید تا دچار بد فهمی نشوید. در زمانی که شما در حال حل کردن سؤال هستید ممکن است تا رسیدن به پاسخ نهایی چندین مرحله را طی کنید. حتی ممکن است سؤال چند بخشی باید و داوطلب مجبور باشد تا همه موارد خواسته شده را به دست آورد و مورد بررسی قرار دهد.

مقاله بودجه بندی کتاب ریاضی در کنکور تجربی را جهت درک بیتشر موضوعات مطرح در این مطلب مطالعه نمایید.

هنگامی که شما در حال حل کردن سؤالی هستید به خصوص زمانی که با در حال حل تست‌های محاسباتی هستید سعی کنید در هر مرحله از راه حل دور عدد نهایی مرحله خط بکشید و راه حل را دوباره ادامه دهید. با این کار شما می‌توانید در پیدا کردن عدد سریع‌تر عمل کنید و این کار احتمال خطای شما را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد. برخی از درس‌ها مانند دین و زندگی، ادبیات و…. شما نیازمند به این هستید که برخی از عناصر را در سؤال شناسایی کنید؛ سعی کنید برای اجزای سؤالات این دروس نیز برای خود نشانه‌هایی در نظر بگیرید تا به هنگام شمارش کارتان سریع‌تر از قبل پیش برود.

 

معرفی ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که شما برای موفقیت در کنکور پزشکی به آن نیاز دارید داشتن مهارت تست زنی است. می‌دانیم که زمان این آزمون محدود می‌باشد و تعداد سؤالاتی که در آن وجود دارد بسیار بیشتر است داوطلب باید در کنترل زمان توانمند باشد. در ادامه شما را با ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی آنا خواهیم کرد تا موفقیت شما را در کنکور پزشکی شاهد باشیم:

تمرین مستمر روش تست زنی

۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی : اگر قصد دارید در تست زنی کنکور مهارت داشته باشید باید به صورت مستمر تمرین داشته باشید. به این توجه داشته باشید که تمرین و تکرار نتیجه قابل توجهی در به دست آوردن مهارت تست زنی خواهد داشت.

به عنوان مثال زمانی که کتاب‌های خیلی سبز را مطالعه می کنید به ویژه زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز و ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز را مطالعه می‌کنید باید بدانید که باید به صورت مستمر این تست زنی را انجام دهید به نتیجه دلخواه برسید.

اول مطالعه کنید بعد تست بزنید

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مواردی که شما باید در تست زنی به آن توجه داشته باشید آشنایی با مبحث و مطالعه درس‌های مختلف می‌باشد. داوطلبان برای آن که بتوانند تست زنی انجام دهند باید ابتدا به خوبی مطالب را مطالعه کرده باشند و بعد از آن اقدام به تست زنی کنند تا مطلب به صورت کامل در ذهن آن‌ها تثبیت داده شود. این امر سرعت تست زنی را افزایش دهد.

حل تست آموزشی ۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی

تست زنی آموزشی به این صورت است که معمولاً بعد از مطالعه یک مبحث و یا با فاصله زمانی چند ساعته از مطالعه مبحث به سراغ تست زنی می‌روید. یکی از اصلی‌ترین هدف‌های این روش برای داوطلب این است که بتواند مطلب را بهتر آموزش ببیند و با نکات و انواع سؤالات آشنایی داشته باشد.

در مطالعه و تست زنی کتاب  حسابان یازدهم تست خیلی سبز نیز بهتر است با فاصله زمانی به مطالب بپردازید تا ذهن استراحت کند.

ریز و جمع و جور نوشتن

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که امروزه بسیاری از داوطلبان کنکور با آن مواجه می‌شوند کم آوردن جا در برگهٔ سؤالات می‌باشد. این افراد دارای دست خط‌های درشتی هستند و نوشتن آن‌ها بزرگ است. به این نکته توجه داشته باشید که شما نباید در جلسه کنکور با خود برگه اضافه ببرید. اما در عین حال معمولاً برگه سؤالات کنکور دارای فضای بسیار کمی برای محاسبات ریاضی، فیزیک، شیمی و حتی زیست می‌باشد. همین موضوع باعث شده است که برای این کار دست خط خود را ریز و جمع جورتر کنید؛ کم آوردن فضا برای محاسبات باعث به هم ریختن همه چیز در عین حال خواهد شد.

شما بعد از حل کردن هر کدام از تست‌ها باید به سراغ گزینه‌ها رفته و تمامی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و نکاتی که آموخته‌اید را یادداشت کنید. بهتر است داوطلبان در حل تست‌های آموزشی تمامی تست‌های ساده، متوسط و سخت را حل کنند تا بتوانند مطلب را بهتر درک کنند.

پیشنهاد می شود مقاله تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی را مطالعه کنید.

حل تست آزمونی

بعد از آن که دوره تست زنی آموزشی تمام شد نوبت به تست‌های آزمونی می‌باشد. هدف اصلی از حل تست‌های آزمونی ارزیابی مطالعه‌ای است که داشته‌اید. برای آن که شما بتوانید این نوع از تست‌ها را حل کنید بهتر است چند روز بعد از مطالعه مبحث به سراغ حل تست‌های آن بروید. در این روش داوطلبان باید برای حل هر یک از تست‌ها زمان مناسبی را در نظر بگیرند و سعی کنند در یک مدت زمان مشخص به چندین سؤال پاسخ دهند. در این راه داوطلبان باید تست‌های نکته‌دار، تست‌های نزده و تست‌هایی که پاسخ غلط داده‌اند را حل کنند. هنگامی که داوطلب در حال جل کردن تست‌های آزمونی می‌باشد باید برای خود فضایی شبیه به آزمون سراسری را تداعی کند. بعد از اتمام تست‌ها باید به سراغ رفع اشکال، بررسی گزینه‌های درست و غلط، یادداشت نکات جدید و درصد گیری بروند.


مدیریت زمان

۵ روش تست زنی برای کنکور پزشکی: همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید در کنکور موفقیت کسب کنید داشتن مدیریت زمان است. برای به دست آوردن مدیریت زمان باید در طول مطالعه برای کنکور پزشکی قادر به مدیریت باشید، سعی داشته باشید در هنگام تست زنی برای هر سؤال زمانی را در نظر داشته باشید که برای درس در آزمون اختصاص داده شده است.

‫0/5 (0 امتیاز )
  • ketabtalaee
  • آگوست 20, 2022
  • 122 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...